Australia Południowa nie będzie już bezpieczną przystanią dla palaczy trawki

Australii Południowej, kojarzonej jako "wyluzowany stan" zagraża w tym tygodniu próba zmiany wytycznych dotyczących ścigania za posiadanie trawki.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Vice AU
Wendy Syfret

Odsłony

119

Australii Południowej, kojarzonej jako "wyluzowany stan" zagraża w tym tygodniu próba zmiany wytycznych dotyczących ścigania za posiadanie trawki. Marihuana została w tym stanie zdekryminalizowana w roku 1987. Jak dotąd wpadka z ilością mniejszą niż 25 gramów, oznaczała jedynie zagrożenie grzywną w maksymalnej wysokości 500 $, przy czym w praktyce bardziej prawdopodobne było określenie jej wysokości 125 $.

Wygląda jednak na to, że wszystko to może ulec zmianie, gdy rząd stanowy przeprowadzi przez parlament prawo zwiększające czterokrotnie kary za posiadanie, przesuwając wysokość maksymalnej grzywny do 2000 $. Co więcej, władze stanowe planują również stworzenie możliwości zasądzania nowego maksymalnego wyroku w wysokości dwóch lat pozbawienia wolności – identycznego, jak dla ecstasy i heroiny. Plany obejmują również prowadzanie w szkołach losowych przeszukań pod kątem narkotyków i użycie do tego celu psów policyjnych.

Zmiany są częścią wdrażanego od zeszłego roku programu sukcesywnego dążenia do zwiększenia kar za posiadanie. Jedną z kwestii podsycających tę tendencję, jest śledztwo prowadzone przez Anthony'ego Schapel'a, dotyczące zamordowania w 2012 roku nastolatka, Lewisa McPhersona. Został on zabity przez również nastoletniego Liama ​​Humblesa, który był w momencie popełnienia zbrodni pijany i na haju. W toku śledztwa, jakie miało miejsce w ubiegłym roku, koroner powiedział:

"Maksymalna kara pieniężna za posiadanie, palenie i konsumpcję konopi, żywicy konopnej i oleju z konopi [powinna] zostać zwiększona z 500 USD, do kwoty bardziej odzwierciedlającej szkodliwe skutki, jakie użycie tych substancji może mieć dla ludzi, zwłaszcza młodych ".

Przeciwnicy zmian argumentują, że taka zmiana przeładuje system prawny drobnymi sprawami. Obstają przy obecnym systemie, który przedkłada kierowanie na programy doradcze i terapeutyczne nad karanie odsiadką.

Tammy Franks wspomina również, że przepisy takie, jak proponowane, uderzają szczególnie w grupy będące w tak trudnej sytuacji, ludzi niemogących pozwolić sobie na opłacenie obrony przed sądem. Nazywa to "wojną z bezdomnymi, Aborygenami i ubogimi".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

nazwa substancji : benzydamina


poziom doświadczenia : pierwszy raz


dawka, metoda zażycia : 1 gram ; doustnie


"set & setting" : dom, pod wieczor


efekty : haluny, smugi swiatla


czy dane doświadczenie... : inaczej patrze na srodki do plukania pochwy ;>

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie mega pozytywne, poza nami nikogo nie ma w mieszkaniu, oczekiwaliśmy czegoś przyjemniejszego niż zwykle.

ZA CHWILKĘ UZUPEŁNIENIE


  • Kannabinoidy
  • Przeżycie mistyczne

Dobre nastawieniem, chęć doświadczenia czegoś głębszego po raz drugi po mj. Sam w domu.

Wypiłem 4 yerby mate, przebigłem moją małą miejscowość na sprincie, po czym przy dalej wzmożonym oddechu przyjąłem w płucka pięknego spuszczaka. 

Na początku wiadomo nic sie nie dzieje, tak więc zabieram co moje z łazienki, i ruszam do zaciemnionego pokoju. Minęło juz pare mnut a mi dalej nic sie nie dzieje. Co bylo dosyć dziwne ponieważ zazwyczaj od razu mnie łapie. Tak więc zrezygnowany kładę sie na łózko, wkładam słuchawki i zapuszczam sobie piosenkę "rly real-blackbear" i zamykam oczy.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Cały dzień w pozytywnym nastroju, przed zażyciem swoisty ''lęk przed nieznanym'', dreszczyk emocji. Generalnie nie oczekiwałem zbyt wiele, ale ostatecznie bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Towarzystwo w trakcie tripu, to dwóch dobrych znajomych zażywających razem ze mną, oraz jeden zaufany kolega ''z zewnątrz'' który był w 100% trzeźwy. Miejsca w których przebywałem były mi od wielu lat znane, to rodzinne miasto w którym dorastałem i tereny które znam jak własną kieszeń.

Słowem wstępu zaznaczę, iż raport ten został przekopiowany z mojego posta na hyperealu, na życzenie użytkownika ''Trydzyk''(Pozdrawiam, dzięki za docenienie) Wstawiam go tutaj, ja jestem jego osobistym autorem...Więc nie ma mowy o plagiacie :D 

randomness