99% dokładność nowych testów z odcisku palca na obecność narkotyków

Przełomowy nowy system testowania na obecność narkotyków korzystający z odcisków palców może wykryć obecność marihuany i innych narkotyków z 99-procentową dokładnością - wynika z badań opublikowanych niedawno na łamach Journal of Analytical Toxicology.

Przełomowy nowy system testowania na obecność narkotyków korzystający z odcisków palców może wykryć obecność marihuany i innych narkotyków z 99-procentową dokładnością - wynika z badań opublikowanych niedawno na łamach Journal of Analytical Toxicology.

Urządzenie testujące, Reader 1000 wyprodukowane przez brytyjską firmę Intelligent Fingerprinting, może wykryć cztery klasy często nadużywanych narkotyków w śladowych ilościach potu znajdujących się w odciskach palców.

Czytnik 1000 analizuje pot w odciskach palców (osób żywych lub martwych) pod kątem obecności pozostałości konopi indyjskich, amfetamin, opiatów oraz kokainy i dostarcza wyniki w ciągu dziesięciu minut. Stwierdzono, że dokładność tego urządzenia wynosi 99% dla konopi indyjskich, 95% dla kokainy, 96% dla opiatów i 93% dla amfetamin. Reader 1000 składa się z przenośnej jednostki analitycznej i wkładki do pobierania próbek odcisków palców. Po umieszczeniu wkładu z próbką w analizatorze czujniki wykrywają obecność lub brak metabolitów czterech klas narkotyków.

David Russell, emerytowany profesor z University of East Anglia w Wielkiej Brytanii jest współautorem badań i założycielem projektu Intelligent Fingerprinting. Powiedział on Daily Mail, że Reader 1000 jest łatwym i skutecznym sposobem prowadzenia przesiewowych testów narkotykowych.

Nowe badania pokazują, w jaki sposób przy pomocy naszego urządzenia można szybko monitorować obecność narkotyków u osób, pobierając od nich próbki odcisków palców, gdzie czas pobierania próbek wynosi tylko pięć sekund, a całkowity czas analizy dziesięć minut.

- powiedział Russell.

Dokładność potwierdzona przez koronerów

W ramach badań trzech koronerów użyło systemu do przetestowania odcisków palców 75 zmarłych. Badanie wykazało, że na ich palcach znajdowała się wystarczająca do analizy ilość potu i że urządzenie było zdolne wykryć obecność lub brak obecności każdej z czterech klas narkotyków. Koronerzy mogli w końcu zobaczyć praktyczne zastosowanie badań i Reader 1000.

Nasze badania pokazały również, w jaki sposób nasza technika może być wykorzystywana przez koronerów, aby pomóc we wczesnym zrozumieniu możliwej przyczyny śmierci, a także w decydowaniu o potencjalnych dalszych działaniach pośmiertnych lub szybkim ułatwieniu policyjnego dochodzenia.

- powiedział Russell.

Wyniki uzyskane przez koronerów [przy użyciu Reader 1000] porównane zostały z wynikami analiz przeprowadzonych w bardziej kontrolowanym środowisku.

Porównaliśmy wyniki testów narkotykowych przeprowadzanych przez koronerów przy użyciu naszego urządzenia do pobierania odcisków palców z próbkami testowanymi w warunkach laboratoryjnych, uzyskując pod względem dokładności doskonałą korelację.

- opowiada Russell.

Badacze odkryli również, że wyniki uzyskane przez koronerów były zgodne także z innymi powszechnie stosowanymi metodami przesiewowych badań na obecność narkotyków.

Porównaliśmy nasze wyniki również z analizą toksykologiczną próbek krwi i moczu, z dobrą korelacją wyników.

- dodał.

Dr Paul Yates, dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Intelligent Fingerprinting, powiedział w komunikacie prasowym, że urządzenie ma kilka zalet w porównaniu z innymi metodami testowania.

Wyniki naszych testów serwisowych u koronerów wyraźnie pokazują, że nasz nieinwazyjny ekran do pobierania odcisków palców jest prosty w użyciu, higieniczny i oferuje idealne uzupełnienie w rosnącej liczbie sektorów wymagających szybkiego i elastycznego testowania na obecność narkotyków.

- powiedział.

Reader 1000 jest już w użyciu w Wielkiej Brytanii w kostnicach, centrach leczenia uzależnień, miejscach pracy i szkołach. System jest również rozważany pod kątem wykorzystania przez zakłady poprawcze i służby nadzorujące osoby na zwolnieniu warunkowym.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Banisteriopsis caapi
  • DMT
  • Marihuana

Słoneczny, letni dzień. Opuszczony dom na odludziu, wakacje, kilka litrów wody, trochę zioła i changi, a do tego zjawiskowe bongo.

Dzień zapowiadał się wspaniale. Miał być to mój, K i Johnny’ego pierwszy raz z DMT i byliśmy wszyscy nieźle zestresowani. Było to w godzinach popołudniowych, około 16.-18. Pogoda dopisywała, było niesamowicie gorąco. W drodze do naszej sekretnej placówki wymienialiśmy się jeszcze nadziejami i obawami wobec tego, czego mieliśmy doświadczyć. Gdy już dotarliśmy na miejsce, szybko odpalone zostało bongo. Zioło miało zlikwidować lęki i wzmocnić doświadczenie i w tym raczej się sprawdziło.

  • Grzyby halucynogenne

Uwagi wstępne

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Tripraport

dobre nastawienie przychiczne, chęć przeżycia przygody na kwasie i sprzyjająca ku temu okazja z powodu wolnej chaty przyjaciela

Jakoś kilka tygodni temu zakupiłem cztery blotery LSD: po jednej dla mnie, dwóch przyjaciół i jednej przyjaciółki. Jeden z kumpli akurat wtedy miał na całą noc wolną chawirkę, więc szybko nadarzyła się okazja, żeby ten kwas przetestować. Początkowo kupujemy czteropak i idziemy do domu, gdzie połykamy blotery, które koło 20 wszystkim już się dobrze rozpuściły. Oglądamy Brickleberry i trochę się denerwujemy, bo upływa sporo czasu, a efektów nadal nie widać. Mija 40 minut i odczuwam potworny bodyload.

  • Marihuana

Tekst napisany pod wplywem THC w trakcie palenia, dodam ze pomysl na

jakiekolwiek napisanie czegokolwiek powstal tez w trakcie palenia,

tytul natomiast ukazal sie autorowi na przedniej szybie samochodu jako

swego rodzaju zwida...hmm, fajne to byly czasy a ten krotki tekst to

pamiatka po legendarnym juz zjaraniu :)