99% dokładność nowych testów z odcisku palca na obecność narkotyków

Przełomowy nowy system testowania na obecność narkotyków korzystający z odcisków palców może wykryć obecność marihuany i innych narkotyków z 99-procentową dokładnością - wynika z badań opublikowanych niedawno na łamach Journal of Analytical Toxicology.

Przełomowy nowy system testowania na obecność narkotyków korzystający z odcisków palców może wykryć obecność marihuany i innych narkotyków z 99-procentową dokładnością - wynika z badań opublikowanych niedawno na łamach Journal of Analytical Toxicology.

Urządzenie testujące, Reader 1000 wyprodukowane przez brytyjską firmę Intelligent Fingerprinting, może wykryć cztery klasy często nadużywanych narkotyków w śladowych ilościach potu znajdujących się w odciskach palców.

Czytnik 1000 analizuje pot w odciskach palców (osób żywych lub martwych) pod kątem obecności pozostałości konopi indyjskich, amfetamin, opiatów oraz kokainy i dostarcza wyniki w ciągu dziesięciu minut. Stwierdzono, że dokładność tego urządzenia wynosi 99% dla konopi indyjskich, 95% dla kokainy, 96% dla opiatów i 93% dla amfetamin. Reader 1000 składa się z przenośnej jednostki analitycznej i wkładki do pobierania próbek odcisków palców. Po umieszczeniu wkładu z próbką w analizatorze czujniki wykrywają obecność lub brak metabolitów czterech klas narkotyków.

David Russell, emerytowany profesor z University of East Anglia w Wielkiej Brytanii jest współautorem badań i założycielem projektu Intelligent Fingerprinting. Powiedział on Daily Mail, że Reader 1000 jest łatwym i skutecznym sposobem prowadzenia przesiewowych testów narkotykowych.

Nowe badania pokazują, w jaki sposób przy pomocy naszego urządzenia można szybko monitorować obecność narkotyków u osób, pobierając od nich próbki odcisków palców, gdzie czas pobierania próbek wynosi tylko pięć sekund, a całkowity czas analizy dziesięć minut.

- powiedział Russell.

Dokładność potwierdzona przez koronerów

W ramach badań trzech koronerów użyło systemu do przetestowania odcisków palców 75 zmarłych. Badanie wykazało, że na ich palcach znajdowała się wystarczająca do analizy ilość potu i że urządzenie było zdolne wykryć obecność lub brak obecności każdej z czterech klas narkotyków. Koronerzy mogli w końcu zobaczyć praktyczne zastosowanie badań i Reader 1000.

Nasze badania pokazały również, w jaki sposób nasza technika może być wykorzystywana przez koronerów, aby pomóc we wczesnym zrozumieniu możliwej przyczyny śmierci, a także w decydowaniu o potencjalnych dalszych działaniach pośmiertnych lub szybkim ułatwieniu policyjnego dochodzenia.

- powiedział Russell.

Wyniki uzyskane przez koronerów [przy użyciu Reader 1000] porównane zostały z wynikami analiz przeprowadzonych w bardziej kontrolowanym środowisku.

Porównaliśmy wyniki testów narkotykowych przeprowadzanych przez koronerów przy użyciu naszego urządzenia do pobierania odcisków palców z próbkami testowanymi w warunkach laboratoryjnych, uzyskując pod względem dokładności doskonałą korelację.

- opowiada Russell.

Badacze odkryli również, że wyniki uzyskane przez koronerów były zgodne także z innymi powszechnie stosowanymi metodami przesiewowych badań na obecność narkotyków.

Porównaliśmy nasze wyniki również z analizą toksykologiczną próbek krwi i moczu, z dobrą korelacją wyników.

- dodał.

Dr Paul Yates, dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Intelligent Fingerprinting, powiedział w komunikacie prasowym, że urządzenie ma kilka zalet w porównaniu z innymi metodami testowania.

Wyniki naszych testów serwisowych u koronerów wyraźnie pokazują, że nasz nieinwazyjny ekran do pobierania odcisków palców jest prosty w użyciu, higieniczny i oferuje idealne uzupełnienie w rosnącej liczbie sektorów wymagających szybkiego i elastycznego testowania na obecność narkotyków.

- powiedział.

Reader 1000 jest już w użyciu w Wielkiej Brytanii w kostnicach, centrach leczenia uzależnień, miejscach pracy i szkołach. System jest również rozważany pod kątem wykorzystania przez zakłady poprawcze i służby nadzorujące osoby na zwolnieniu warunkowym.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Stare, studenckie mieszkanie - niewiele mebli, ale wiele myśli. Współlokatorzy niemal zawsze nieobecni. Wszystkie gorączki zmysłów przebyte na gołym materacu pod ścianą.

Moje przygodne wędrówki z DXM skończyły się pare miesięcy temu, kiedy po dawce 800mg (15mg/kg) straciłem orientację otoczenia, połowę prochów zwymiotowałem na stół, a przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego zdawało mi się, że wchodzę do mieszkania sąsiadów. Ale wszystko po kolei. Poniższy raport jest próbą podsumowania natury wysokich plateau tego nieszczęsnego specyfiku na podstawie własnego doświadczenia dobrych i złych podróży.

  • 4-HO-MET
  • Bad trip

Set: z początku pozytywne. Setting: miasto, pub, pizzeria, las.

Piszę to teraz, dzień po wydarzeniach z 22.12.2012r., póki pamięć z tamtej feralnej nocy jest świeża. Tak, był to mój osobisty, spóźniony koniec świata.

14:00 - "Nieoczekiwany zwrot akcji."

  • Klonazepam

Różnie: raz tylko potrzeba zrelaksowania się i rekreacyjnego użycia, spędzenia miłego wieczoru. Innym razem w celach uspokajających, żeby polepszyć nastrój, poczuć błogostan.

 

Bezsenna noc, klonazepam właśnie się skończył, recepta jest, lecz w aptece zbrakło. Dziś brałam tylko 1 mg rano, co, jak na ostatnie dni i moje balowanie z klonem, to naprawdę mało. Mogę się cieszyć, że jedynym efektem ubocznym jest bezsenność. Ta noc skłania mnie do przemyśleń na temat tego leku, które miałam już wiele razy wcześniej. Teraz postaram się je ułożyć w sensowną całość.

 

O klonazepamie słów kilka

  • Szałwia Wieszcza

Autor: Pan Piotr

Substancja: dxm 300mg + Salvia ekstrakt x20

Doświadczenie: MJ i dopalaczowe podróbki, LSD, dxm, klej i parę innych

To mój pierwszy Trip Raport, proszę o wyrozumiałość.

randomness