Polacy piją więcej alkoholu

Najnowsze badania PBS potwierdzają dane Ministerstwa Zdrowia

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

894

- Rozważamy wystąpienie do Sejmu z propozycją zmian w ustawie o przeciwdziałaniu alkoholizmowi - zapowiada wiceminister zdrowia Andrzej Wojtyła. - Trzeba przemyśleć zasady reklamy trunków i wysokości akcyzy.

Sopocka PBS zakończyła ogólnopolską część badań przygotowanych dla Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Sprawdzała m.in., ile pijemy. Kto sięga po alkohol? Jaki wpływ ma picie na przemoc domową? Jeszcze w grudniu ankieterzy zapukają do domów w Lublinie, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Szczecinie, Gdańsku, we Wrocławiu i w Wałbrzychu, by pokazać lokalne prawidłowości.

Joanna Mikuła, dyrektor PARPA, nie chce jeszcze ujawniać szczegółów badań, bo najpierw powinno je zobaczyć Ministerstwo Zdrowia: - Mogę tylko powiedzieć, że są niepokojące. Gdy zmniejszona została akcyza na alkohol, spożycie wzrosło. Więcej piją młodzi. Rośnie spożycie wśród dziewcząt.

Według PBS w roku 2002 średnio Polak wypijał 6,9 l czystego spirytusu, a w 2004 było to już 8,2 l.

- Od początku lat 90. rosło spożycie piwa, a malało wódki, teraz tendencja się odwraca - mówi wiceminister zdrowia Andrzej Wojtyła. - Prawdopodobnie zwrócimy się do Sejmu z propozycją zmian w ustawie, m.in. dotyczących reklamy i akcyzy. Niestety, nawyki Polaków nie pozwalają obniżać cen alkoholi.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Powój hawajski

Subst: LSA (LA-111) - Ipomoea tricolorDawka: 170 nasion

Kupiliśmy z kumplem w sklepie 17 paczek nasion Ipomoei. Na następny dzień mieliśmy odbyć psychedeliczną podróż. Dwa dni wcześniej sprawdziłem na sobie dawkę - 80 nasion. Miałem lekkie efekty, ale ważniejsze było to, że nasiona okazały się nietoksyczne tj. bez fungicydów, herbicydów, insektycydow i innych chemikaliów, którymi zwykle pokrywane są nasiona przez producentów. To bardzo ważne - sprawdzić w jakiś sposób, czy nasiona nie są zatrute.

 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana

29.10.09

 • Benzydamina
 • Dekstrometorfan
 • Diazepam
 • Etanol (alkohol)
 • Klonazepam
 • Marihuana

150dxm, 50mg benzydaminy, 375msg 25c-NBOMe, 2mg clo, 10mg diazepamu, THC, alkohol.

10:00 - Połykam 1mg clonazepamu popijając energy-drinkiem

16:00 - 10mg diazepamu leci do mojego żołądka popity pluszem activ

19:00 - Połykam 500mg benzydaminy zawiniętej w chusteczkę. Czuje się wyluzowany, bezproblemowo, efekt działania benzodiazepin. Fajnie pisze mi się z ludźmi na gg, ircu, facebooku. W tle gra telewizor i dobranocka "tomek i przyjaciele"

 • 2C-P
 • Pozytywne przeżycie

środek lipca, dość chłodna noc jak na warunki letnie, skraj pobliskiego lasu, w oddali sporadycznie daje o sobie znać burza, nastawienie pozytywne, lekki niepokój przeplatany podnieceniem (więcej w tekście)

Turn on

randomness