Zrobiono sondaż nt. ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Odpowiedzi wyborców PiS wielu zaskoczą

Gdyby wpływ mieli na to jedynie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, zakup alkoholu w Polsce zostałby znacząco utrudniony. Takie wnioski przynosi najnowszy sondaż wykonany na panelu Ariadna, w którym Polaków zapytano o opinię na temat wprowadzenia prohibicji po godz. 22:00 oraz zakazania sprzedaży tzw. małpek.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

natemat.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

127

Gdyby wpływ mieli na to jedynie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, zakup alkoholu w Polsce zostałby znacząco utrudniony. Takie wnioski przynosi najnowszy sondaż wykonany na panelu Ariadna, w którym Polaków zapytano o opinię na temat wprowadzenia prohibicji po godz. 22:00 oraz zakazania sprzedaży tzw. małpek.

Wprowadzić nocną prohibicję i zakazać "małpek"? Polacy wypowiedzieli się w nowym sondażu

Stereotypowo Polacy uchodzą za naród, który uwielbia alkohol i za nic nie chciałby ograniczeń w dostępie do zakupu różnego rodzaju trunków. Nieco weryfikują to jednak wyniki najnowszego sondażu, który portal WP.pl przeprowadził na panelu badawczym Ariadna.

W badaniu tym zadano dwa pytania: "Czy popierasz wprowadzenie w Polsce zakazu handlu alkoholem po godzinie 22:00?" oraz "Czy popierasz wprowadzenie w Polsce zakazu sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego w małych buteleczkach o pojemności mniejszej niż 200 ml czyli tzw. małpek?".

Co prawda, w obu przypadkach większość respondentów opowiedziała się przeciw tym pomysłom, ale osoby o sceptycznych poglądach nie miały wielkiej przewagi. Przeciwko nocnej prohibicji w Polsce opowiedziało się 50 proc. badanych (28 proc. zdecydowanie, a 22 proc. wybrało odpowiedź "raczej nie"). 35 proc. stanowili jej zwolennicy (20 proc. odpowiedziało "raczej tak", 15 proc. "zdecydowanie tak"). Kolejne 15 proc. nie miało wyrobionego zdania.

Zakaz sprzedaży "małpek" odrzuciło tymczasem łącznie 52 proc. Polaków (27 proc. "zdecydowanie", 25 proc. "raczej"), 31 proc. go poparło (18 proc. "zdecydowanie, 13 proc. "raczej"), a 17 proc. uznało, że "trudno powiedzieć".

Poglądy w sprawie sprzedaży alkoholu a sympatie partyjne

Najciekawsze zdają się jednak być dane dotyczące poglądów na alkohol w elektoratach trzech głównych partii politycznych. Okazało się, że największymi zwolennikami ograniczenia dostępu do "napojów wyskokowych" są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Aż 54 proc. z nich chciałoby prohibicji po godz. 22:00, a 48 proc. popiera zakaz sprzedaży małpek (39 proc. było przeciw).

W elektoratach opozycji dominują za to przeciwnicy ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Aż 63 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej i 51 proc. osób popierających Polskę 2050 jest przeciw ograniczaniu dostępu do alkoholu po godz. 22:00. Zakazu sprzedaży "małpek" nie chciałoby natomiast 61 proc. sympatyków KO i tyle samo wyborców PL2050.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Uzależnienie

   Gdy wspomne w ilu miejscah z iloma jak roznymi ludźmi paliłam zazdroszcze sobie tych chwil. Tylko z niektorymi odbierałam te same przezycia, uczucia, emocje. Czasem mysle tzn. teraz juz po dlugimi czasie palenia po spaleniu wielkich ilosciach zaczelam ludzi kategoryzowac ktorzy sa moimi znajomymi tylko po tym jacy sa po spaleniu joint'a. Ci z ktorymi mialam podobny klimat i Ci ktorzy mowili z sensem bylo dla mnie i sa tymi madrzejszymi ktorzy widza w tym cos wiekszego cos mistycznego i wspanialego.

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

pokój

Zaczęło się od spotkania z M. w jednym z pubów w miejscowości X pewnego chłodnego, grudniowego wieczoru. Szłam na to spotkanie targana sprzecznymi uczuciami- w końcu nie widzieliśmy się już jakiś czas, a nasza relacja była dziwna i pełna niedomówień. No i miałam nadzieję, że skończę to spotkanie mimo wszystko o w miarę przyzwoitej porze, a nie jak zazwyczaj wieczorem- następnego dnia, z olbrzymim kacem.

  • Efedryna
Nazwa substancji: Tussipect (efedryna)

Doświadczenia: to było dawno i nieprawda ;)

"Set & setting": rzeczywistość skrzeczy; za to sam w domu, dzień raczej leniwy i spokojny

Efekty: takie sobie

Czy dane doświadczenie zmieniło Cię w jakiś sposob: uhm, i co jeszcze? No dobra, wyrosła mi dziewiąta szypułka na odwłoku ;)
  • MDMA (Ecstasy)

Substancja: Ecstasy x 4

Set & Setting: Prowadzenie pojazdu mechanicznego w warunkach nocnych patrolowanych policyjnie.

Czego się dowiedziałem: Że policjanci też czasem nawet nie czują jak rymują.
Witam raz jeszcze :)


Dobra, moge to opisać - ale wiecie będzie, że jestem kretynem i takie tam, a może jest w tym troche racji. Po prostu mam inne zdanie na ten temat, uważam siebie za dobrego kierowce - moze nieodpowiedzialnego troche; no ale cóz. Na krytyke odpowiadał nie będe, ale opisze :-)

randomness