Zrobiono sondaż nt. ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Odpowiedzi wyborców PiS wielu zaskoczą

Gdyby wpływ mieli na to jedynie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, zakup alkoholu w Polsce zostałby znacząco utrudniony. Takie wnioski przynosi najnowszy sondaż wykonany na panelu Ariadna, w którym Polaków zapytano o opinię na temat wprowadzenia prohibicji po godz. 22:00 oraz zakazania sprzedaży tzw. małpek.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

natemat.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

116

Gdyby wpływ mieli na to jedynie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, zakup alkoholu w Polsce zostałby znacząco utrudniony. Takie wnioski przynosi najnowszy sondaż wykonany na panelu Ariadna, w którym Polaków zapytano o opinię na temat wprowadzenia prohibicji po godz. 22:00 oraz zakazania sprzedaży tzw. małpek.

Wprowadzić nocną prohibicję i zakazać "małpek"? Polacy wypowiedzieli się w nowym sondażu

Stereotypowo Polacy uchodzą za naród, który uwielbia alkohol i za nic nie chciałby ograniczeń w dostępie do zakupu różnego rodzaju trunków. Nieco weryfikują to jednak wyniki najnowszego sondażu, który portal WP.pl przeprowadził na panelu badawczym Ariadna.

W badaniu tym zadano dwa pytania: "Czy popierasz wprowadzenie w Polsce zakazu handlu alkoholem po godzinie 22:00?" oraz "Czy popierasz wprowadzenie w Polsce zakazu sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego w małych buteleczkach o pojemności mniejszej niż 200 ml czyli tzw. małpek?".

Co prawda, w obu przypadkach większość respondentów opowiedziała się przeciw tym pomysłom, ale osoby o sceptycznych poglądach nie miały wielkiej przewagi. Przeciwko nocnej prohibicji w Polsce opowiedziało się 50 proc. badanych (28 proc. zdecydowanie, a 22 proc. wybrało odpowiedź "raczej nie"). 35 proc. stanowili jej zwolennicy (20 proc. odpowiedziało "raczej tak", 15 proc. "zdecydowanie tak"). Kolejne 15 proc. nie miało wyrobionego zdania.

Zakaz sprzedaży "małpek" odrzuciło tymczasem łącznie 52 proc. Polaków (27 proc. "zdecydowanie", 25 proc. "raczej"), 31 proc. go poparło (18 proc. "zdecydowanie, 13 proc. "raczej"), a 17 proc. uznało, że "trudno powiedzieć".

Poglądy w sprawie sprzedaży alkoholu a sympatie partyjne

Najciekawsze zdają się jednak być dane dotyczące poglądów na alkohol w elektoratach trzech głównych partii politycznych. Okazało się, że największymi zwolennikami ograniczenia dostępu do "napojów wyskokowych" są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Aż 54 proc. z nich chciałoby prohibicji po godz. 22:00, a 48 proc. popiera zakaz sprzedaży małpek (39 proc. było przeciw).

W elektoratach opozycji dominują za to przeciwnicy ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Aż 63 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej i 51 proc. osób popierających Polskę 2050 jest przeciw ograniczaniu dostępu do alkoholu po godz. 22:00. Zakazu sprzedaży "małpek" nie chciałoby natomiast 61 proc. sympatyków KO i tyle samo wyborców PL2050.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

usty dom, własny pokój, wielkie lóżko i słuchawki z mrocznym industrialem na uszach. Wspaniały nastrój po zdanym egzaminie.

T = godzina przyjęcia DXM

T+0
Łykam 5 tabletek co ok minutę, zapijając dużą ilością wody.
Gdy łykam ostatnia porcję, wybieram się na pocztę wysłaą paczkę.

T+0:30
Na poczcie mała kolejka, ale wreszcie udało mi się nadać paczkę i wracam do domu.
Mam głupie wrażenie, że ludzie się na mnie patrzą, a chodnik wydaje się być lekko wykręcony.
Jakby ktoś wykręcił go względem ziemii o 10-15 stopni.
Czuję lekkie swędzienie na głowie, które co raz przeskakuje na inne części ciała.

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Mój pierwszy TR więc proszę o wyrozumiałość

Wcześniej brałem MDMA (truskawki) tylko raz, minimum 3 km od jakiejkolwiek cywilizacji, teraz razem z innym kumplem (niech będzie B) , odważyłem się na miasto (średnia wielkość, żadna metropolia).

B brał dwie (też truskawki) dzień wcześniej w związku z czym jego "zwała" opóźniła trochę zabawę i umówiliśmy się na 20 pod okoliczną żabką razem z dwoma innymi ziomkami (M i L) którzy mieli nam towarzyszyć na trzeźwo (L opiekował się mną też podczas kwasowego tripa).

  • Gałka muszkatołowa

O cudownych właściwościach

gałki muszkatowej dowiedziałem się oczywiście z hyperrealku. A ponieważ to tak

tania i powszechnie dostępna przyprawa, nie widziałem powodów, dla których

miałbym jej nie skosztować. Mając na uwadze zalecenia w wyborze gałki zwiedziłem

cztery sklepy spożywcze, zanim udało mi się kupić taką w całości(firmy „Kamis”).

Po upływie pół godziny miałem już starte na tarce trzy nasionka tej roślinki. Po

wsypaniu tych brązowych wiórków do szklanki wody substancja wyglądała gorzej niż

randomness