Palenie redukuje efekt 'upicia się'?

Palenie papierosów podczas picia alkoholu redukuje efekt 'upicia się', twierdzą naukowcy z USA.

a.

Kategorie

Źródło

BBC

Odsłony

2034
Palenie papierosów podczas picia alkoholu redukuje efekt 'upicia się', twierdzą naukowcy z USA. Trzeba jedank wziąć poprawkę na to, iż badania były porzeprowadzane na szczurach. Naukowcy twierdzą, że te organizmy zwierzęce, którym podawano regularne dawki nikotyny, w mniejszym stopniu absorbowały alkohol. Jeśli takie samo zjawisko zachodzi u ludzi, to oznacza, że palacze są bardziej skłonni do picia alkoholu, w związku z czym są bardziej narażeni na różnego rodzaju związane z tym choroby.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Romek (niezweryfikowany)
Nie wiem, nie znam sie na emeryce i tej całej nauce.. ale te badania, łatwiej jest przeprowadzić na ludzich, wyniki juz niebawem.
Romek (niezweryfikowany)
Nie wiem, nie znam sie na emeryce i tej całej nauce.. ale te badania, łatwiej jest przeprowadzić na ludzich, wyniki juz niebawem.
bziuuummm (niezweryfikowany)
a co z tym że jeśli palacz ostro się napije, to na drugi dzień ma kaca bardziej po nikotynie, niż po alkoholu ?
Anonim (niezweryfikowany)
tak w ogole to palac przy procetach efekt upicia nastepuje zdecydowanie szybciej (no przynajmnie ja tak mam)
Anonim (niezweryfikowany)
jak sie zapali na alko to jeszcze wieksza faza jest
karmel (niezweryfikowany)
No na szczurach moze tak, szczur w ogole jest jakis dziwny nie sadzicie? A 3x piwo spoko, + szlug = dzika sprawa takze niech nie mowia ze ... (tak jak w temacie) naukowcy... pff.
Anonim (niezweryfikowany)
chyba cos im sie pomylilo. ja, od palenia przy alkoholu, jestem dwa razy bardziej pijany ; )
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Tripraport

Impreza psytrance w pewnej dużej hali. Byłem raczej spokojny i nastawiałem się na głębokie zanurzenie w oceanach dźwięku.

To był ten moment którego się nie spodziewałem, T0+2,5h, po tym jak powoli zatapiałem się w dźwiękach widząc zmieniające się wraz z muzyką ruchy i zachowania ludzi jakby były architektonicznie tworzone przez muzykę i analizowałem to co widzę, nagle mnie uderzyło z całą mocą. Stałem się częścią tego wszystkiego, już nie jako obserwator ale jako aktywny uczestnik poddany wpływowi, wydawało mi się że to co słyszę i widzę tworze sam ale nie mam kontroli nad tym, zatem pochodzi to z części mnie nad którą nie panuję.

  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

Chęć przeprowadzenia badań nad możliwością ukierunkowania tripu DXM przy różnych bodźcach wzrokowo-słuchowych (student medycyny) Mieszkanie - własny pokój - zero domowników.

Witam Wszystkich!

Od razu zaznaczam ze jest to poradnik dla doświadczonych użytkowników forum.

Pierwsze moje przeżycia z dexem nie były zbytnio przyjemne, więc wpadłem na pomysł przeprowadzenia badań nad możliwością ukierunkowania tripu tak jak ktoś by sobie tego życzył.

Właśnie jestem w trakcie (3 dzień) prowadzenia badań nad możliwościami psychodelicznymi DXM, które jak zdążyłem się przekonać są ogromne.

Polecam zaopatrzyć się w dużo wody mineralnej niegazowanej.

  • Dimenhydrynat

Moje przeżycia są nieco trudne do opisania, bo była to moja pierwsza jazda w

życiu i nie mam do czego jej przyrównać.Mam 21 lat i jeszcze nigdy przedtem niczym się nie odurzyłem. (zero alkoholu,

trawy, nawet papierosów itp.) Była to moja wielka życiowa idea i żadne namowy

ze strony kolegów nigdy mnie nie przekonały. Coś widocznie we mnie pękło, bo po

opisie aviomarinowych halucynacji jednego z moich przyjaciół postanowiłem

"sprawdzić jak to jest".


  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Godzina 1:00 w nocy. Kolega pisze do mnie, czy chcę zapalić jointa, a jeśli tak, to może do mnie wpaść ze znajomym. Odpisuję, że chętnie, i wkrótce stoimy we trzech na balkonie i palimy. Po kilku minutach jesteśmy pod koniec blanta, ja prawie nic nie czuję, mówię im "jakiś słabe to zioło". W odpowiedzi słyszę "nie jest złe, może trochę poczekaj". Dochodzimy do końcówki, bierzemy po ostatnim buchu i nagle zaczynam czuć silne pragnienie i mdłości.