Nowy sposób celników na walkę z przemytem

Na przejściu granicznym z obwodem kaliningradzkim w Bezledach celnicy wprowadzili nowy sposób kontroli - prześwietlają auta osobowe promieniami Roentgena - poinformowała Anna Hatała-Wanat z Izby Celnej w Olsztynie.

Koka

Kategorie

Źródło

onet.pl

Odsłony

2493
Na przejściu granicznym z obwodem kaliningradzkim w Bezledach celnicy wprowadzili nowy sposób kontroli - prześwietlają auta osobowe promieniami Roentgena - poinformowała Anna Hatała-Wanat z Izby Celnej w Olsztynie. - Już w pierwszym samochodzie, który został poddany takiemu prześwietleniu celnicy znaleźli 100 paczek papierosów ukrytych w zbiorniku i kołach - powiedziała Anna Hatała-Wanat. Dodała, że nowy sposób kontroli aut osobowych ma wyeliminować przemyt papierosów z Rosji do Polski. Obecnie, wedle szacunku celników, 80 procent osób przekraczających polsko-rosyjską granicę próbuje przemytu. Dotychczas promieniami Roentgena prześwietlane były tylko auta ciężarowe. Aby w ten sposób poddać kontroli auto osobowe, musi ono wjechać na lawetę, a następnie jest przeciągane pod maszyną, która prześwietla je promieniami Roentgena. Wynik prześwietlania widoczny jest na monitorze. - Przemytnicy są bardzo zaskoczeni, że wykorzystujemy taki sprzęt - przyznała Hatała-Wanat. Do Polski z Rosji leganie można wwieźć 2 paczki papierosów.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Dawno dawno temu na szlakach handlowych jedynym niebezpieczeństwem czyhającym na wędrownych kupców były dzikie zwierzęta i rabusie, a dziś....eh
łojezu (niezweryfikowany)
od kiedy pamiętam. Dziwota że dopiero teraz na to wpadli. Swoją drogą pamiętam opowieści typu "no dobra starałem się być uczciwym, ale jak nie bierzesz to ludzie z roboty dziwnie na Ciebie patrzą a w paszporty większość ludzi wkładała to po 5 to po 10 dolców, weź tu nie bierz" jakby granic nie było każdy sam by je sobie narzucał,bo i tak granice są sztuczne
Anonim (niezweryfikowany)
Na discovery leci program "świat przyszłosci" oczywiscie jest to stary juz program i w jednym z odcinkow pokazywali taki system i wpadli na niego dawno tylko przeszkodą byla cena. Najpierw uzywano ich na granicy z meksykiem zeby latwo przemyt ludzi wykrywac. Dla tego dziwi mnie ze jakas polska/ruska granica ma taki sprzet bo do najzamorzniejszych te kraje nie naleza.
łojezu (niezweryfikowany)
[quote=Anonim] Dla tego dziwi mnie ze jakas polska/ruska granica ma taki sprzet bo do najzamorzniejszych te kraje nie naleza.[/quote] no nie należy, ale kasa jaką traci dziennie tak zwany skarb państwa z pewnością wystarczyłaby na kupienie kilku takich bramek. w ciągu minuty jest odprawianych x-pieszych, y-osobówek z-ciężarówek, jeśli prawdą jest że 80% z nich robi to z zamiarem "przemytowym", to chyba łatwo sobie wyobrazić skalę całego interesu. Mieszkałem kiedyś jakieś 150 km od przejścia i w mojej mieścinie prawie każdy policjant w owym czasie miał auto dostawcze. Sprawa była bardzo prosta, na każdej klatce schodowej bywało nieraz po kilka "met" naraz. nie było fizycznej możliwości żeby gdzieś upchać cały rekwirowany towar. Gliniarze ładowali swoje autka towarem po sam dach i wywozili wszystko henwpizdu. No zajebiaszczy biznes, dostajesz gratis (minus oczywiście działka na komendę i kolegów) a sprzedajesz po cenach czarnorynkowych.
Zajawki z NeuroGroove
  • AM-2201
  • Bad trip
  • Odrzucone TR

Jechałam z X , on to pali nałogowo i spytał się czy palę z nim, ja na to że czemu nie i że tak chcę , a on że maks 2 buchy a ja pomyślałam że co to 2 buchy , tak więc ... miejsce: miasto, przystanek, dużo ludzi

Zaczynamy ...

Jako, że X skręcił jointa i rozpalił, byłam już mega podjarana i chciałam zobaczyć jak to będzie ... biorę 1 bucha słabego i zaraz drugiego. Czuję, że coś dzieje się w środku mnie patrzę na X i widzę jak pali a zaraz podaje mi ..  pomyślałam skoro daje czemu nie... wzięłam kolejne 2 i tutaj już poczułam coś nie tak ... próbowałam odwrócić uwagę od mojego stanu i skapiałam uwage na wszystkim dookoła.. X dopalił i ruszyliśmy (wszystko działo się na przystanku). 

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Trochę poddenerwowany, podekscytowany, w mieszkaniu z dziewczyną. Z głośników płynie muzyka (ambient / soundtrack). Ostatni posiłek jadłem 3 godziny przed zażyciem DXM. Oczekuję czegoś pozytywnego, innego, chwili innej niż szary świat za oknem.

Tak, jest to kolejny TR z DXM w roli głównej. Chciałbym jednak zwrócić w nim uwagę na to jak wiele dało mi pierwsze "spojrzenie" na dekstrometorfan oraz podzielić się moim zdaniem na temat rzeczonej substancji i jej popularnego zastosowania.

W poniższym raporcie nie znajdziecie opisu CEVów, zaburzeń świadomości, beki z kolegami, ogólnej niezłej jazdy. Znajdziecie wspomnienie osoby dla której DXM okazało się być czymś więcej niż aptekowym mózgojebem.

  • Dekstrometorfan
  • Problemy zdrowotne

Własny pokój, kac DXM, nieprzeparta potrzeba spokoju.

Witam.

To nie jest Trip-Raport a próba opisu problemów występujących po ciągu DXM. Nie znalazłem w necie nic podobnego więc postanowiłem to tu opisać. Ku przestrodze.

Z DXM mam do czynienia z małymi przerwami od końca grudnia 2015r czyli dość krótko (około 3 miesięcy). Początkowo wcinałem dawki w granicach 300 mg dziennie. Większe mi szkodziły - źle się po nich czułem.

  • Lorazepam

*Nazwa substancji: klonazepam, alprazolam, diazepam, estazolam....


*Doświadczenie: niemałe


randomness