REKLAMA
Wysokie podatki, to i przemyt tytoniu w Opolskiem kwitnie

Tylko w zeszłym roku opolscy celnicy zarekwirowali prawie pięć tysięcy kilogramów nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa idą w miliony.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nto.pl
Sławomir Draguła

Odsłony

83

Tuż przed świętami opolscy celnicy przeprowadzili kontrolę przesyłek w jednej z opolskich firm kurierskich. W akcji pomagał im pies do wykrywania m.in. tytoniu. Zwierzak zaznaczył jedną z paczek. Przesyłka nadana została w Zielonej Górze i miała trafić do mieszkańca naszego województwa. Po otwarciu paczki okazało się, że znajduje się w niej opona samochodowa, która w całości była wypełniona... tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

- Miało to zmylić czujność celników, a zapach gumy miał oszukać węch psa służbowego - mówi Agnieszka Skowron ze Służby Celnej w Opolu.

To nie pierwszy przypadek zatrzymania przez opolskich celników tego rodzaju kontrabandy. Np. kluczborscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Byczyna, w którego samochodzie znaleźli 50 kg nielegalnego tytoniu, na początku roku funkcjonariusze z Paczkowa w szafie 60-letniej mieszkanki miasta znaleźli 20 kg nielegalnego tytoniu, kędzierzyńsko-kozielscy stróże prawa w połowie roku zatrzymali dwóch 28-latków, u których znaleźli 450 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, natomiast kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu również w czerwcu rozbili dwie fabryki nielegalnych papierosów: we Wrocławiu i Nysie. Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli dwie profesjonalne linie technologiczne o wartości około 1,5 mln zł, znaleźli też 2,5 tony tytoniu oraz 4 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Jak ustalili policyjni eksperci, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść nawet 12 mln zł!

Jak wynika z danych opolskich celników, problem jest spory. W ubiegłym roku funkcjonariusze skonfiskowali 6220 kg tytoniu wartego prawie 2,7 mln zł. Nielegalnych papierosów skonfiskowali 1 148 000 sztuk o wartości ponad 651 tys. zł. W tym roku celnicy zabezpieczyli 4754 kg tytoniu oraz 69 374 szt. papierosów.

Skąd ten problem? Polska ma jeden z najwyższych udziałów podatków w paczce papierosów w Europie. Stąd nielegalne wytwórnie papierosów. Ludzie sami zaopatrują się też w tytoń i na własne potrzeby robią skręty.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

nazwa substancji - Bromowodorek dxm (Tussidex 750 Mg)


poziom doświadczenia użytkownika - ganja,dxm,amfetamina,metaamfetamina,extasy,signopan


dawka, metoda zażycia - 15 Tussi naraz, nastepne 10 na dwie raty co 5 minut


set & setting - pełen luzik,plener,muza
  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Nie do końca tak, jak sobie życzyłem, bo mój ziomek nie jest w stanie pojąć do czego służą psychodeliki i jak powinno się je wykorzystywać. Dlatego zamiast na łonie natury, większość czasu spędziliśmy na załatwianiu spraw w mieście. Najlepiej przeżywałem kiedy byłem sam i chwała mi za to, że udało mi się potripować. Nastawienie pozytywne.

 Zamówiłem sobie dwa bloterki ze sklepu RC, a dostałem trzy. Postanowiłem, że zażyję je z moim najlepszym kumplem w Po przeczytaniu wielu trip raportów byłem w pełni świadomy tego, co może mnie spotkać. Jak sie wkurzyłem, kiedy okazało si,ę że nie potrafił zarezerwować całej soboty na to. Musiała po domu łazić i sprzątać z jego dziewczyna. Do tego siostra, jej koleżanka i robienie zakupów na mieście. Nie ma nic gorszego, jak udawanie normalnego i jak ktoś głupio spyta czy się źle czuje.

  • Bad trip
  • Bieluń dziędzierzawa

ciepły jesienny wieczór, totalny spontan, a więc brak odpowiedniego ss

Wstęp
Rzecz dziala się z pięć lat temu, ale doskonale pamiętam każdy, najgorszy szegół tego... bad tripa.
Zacznę od początku. Był to letni wieczór, wraz z moją przyjaciółką P. postanowiłyśmy spróbowac tej szatańskiej rośliny o której naczytałam się, ujmijmy to dzialania halucynogennego. O zdobycie jej nie było trudno, rosła przy ogródkach nieopodal mojego bloku. Zerwałyśmy w sumie 3 dorodne szyszki. Ten moment określę jako T.

  • MDMA
  • Pierwszy raz

Okoliczności bardzo sprzyjające, jeden z najlepszych jak dla mnie festiwali elektronicznych w Polsce w bardzo przyjemnym mieście nad Wisłą. Piękne miejsce, świetnie wspominam, plaża, woda, pięknie podświetlony most, świetnie światła, muzyka... Zażycie było już wcześniej przemyślane i planowane, nastrój podekscytowania połączonego ze strachem (uczucie ścisku w żołądku).

Piękny ciepły, letni wieczór, duży festiwal w pięknym miejscu, docieramy z grupką znajomych na miejsce, lekko podchmielona i już dobrze upalona cieszę się jak dziecko na myśl,że przede mną piękne chwile w pięknym miejscu z piękną ekipą! Jedynie lekkie obawy przed pierwszym zażyciem MDMA czasami sprawiają, że zastanawiam się czy powinnam. (Słabe tripy znajomych, których byłam świadkiem, lęk, niepokój i przerastająca bombka z braku wiedzy na temat dawkowania). Znajomi uspokajają mnie. 

randomness