Surowe wyroki więzienia w aferze kokainowej w ambasadzie Rosji w Buenos Aires

Rosyjski sąd w czwartek 20 stycznia skazał na wyroki od 13 do 18 lat więzienia czterech mężczyzn oskarżonych o próbę przemytu prawie 400 kilogramów kokainy ukrytej w rosyjskiej ambasadzie w Argentynie. Rzekomy inicjator tego pomysłu Andriej Kowalczuk został usłyszał w Moskwie wyrok 18 lat więzienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nczas.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

38

Rosyjski sąd w czwartek 20 stycznia skazał na wyroki od 13 do 18 lat więzienia czterech mężczyzn oskarżonych o próbę przemytu prawie 400 kilogramów kokainy ukrytej w rosyjskiej ambasadzie w Argentynie. Rzekomy inicjator tego pomysłu Andriej Kowalczuk został usłyszał w Moskwie wyrok 18 lat więzienia.

Kowalczuk to były intendent w rosyjskiej ambasadzie w Buenos Aires. Z kolei niejaki Ali Abianow został skazany na 17 lat więzienia, a dwóch innych oskarżonych – Władimir Kałmykow i Ichtimir Khoudjamow – którzy według śledczych mieli przejąć narkotyki w Moskwie, zostało skazanych odpowiednio 13 i 16 lat więzienia.

W sumie skonfiskowano 389 kilogramów kokainy, ale podczas procesu czwórka oskarżonych stanowczo utrzymywała, że jest niewinna.

Sprawę godną scenariusza filmu gangsterskiego ujawniło argentyńskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jeszcze w lutym 2018 r. Policja zidentyfikowała narkotyki pod koniec 2016 r. w szkole należącej do ambasady i w poczcie ambasadora.

Narkotyki zastąpiono 400 kilogramami mąki i postanowiono śledzić transakcję. W następnych miesiącach członkowie siatki, z których część pracowała w ambasadzie, kilkakrotnie bezskutecznie próbowali wysłać mąkę do Rosji pod nadzorem wspólnego zespołu rosyjskich i argentyńskich śledczych. 12 grudnia 2017 r. podstawiono samolot, który przewiózł walizki z mąką do Moskwy. Tam schwytano adresatów.

Według śledczych miał to być narkotyk „bardzo wysokiej czystości”, warty około 50 mln euro. Miał trafić na rynki Rosji, Holandii i Niemiec. W tym ostatnim kraju w marcu 2018 r. aresztowano rzekomego członka gangu Andrieja Kowalczuka, a następnie dokonano jego ekstradycji.

W Argentynie sądzonych jest w tej sprawie jeszcze dwóch innych Rosjan, którzy mają obywatelstwo tego kraju. W kilku mediach pisano w związku ze sprawą o możliwym udziale urzędników i dyplomatów.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

hmmm ja jestem klijetka ktora uwielbia imprezki techniczne...no i jakby nie bylo na takich imprach drops idzie w ruch... pewnego razu udalam sie na mocno skrecona imprezke razem z moja najlepsza kumpelka ktora wlasnie wtedy namowilam na dropa...to byl jej 1 krażek w życiu...tylko miala najlepsza jazde nie mogla go polknac...bi niby jej sie zatrzymywal w przelyku..wiec G.

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Morze, Domek, Kumple, Dobry humor

Morze. Lato. Domek z kumplami. Czego chcieć więcej? Odpowiedź jest oczywista. Jednak przejdźmy do sedna. 5 z 7 osób wzieło MDMA. Przed zażyciem przetestowaliśmy te małe gwiazdeczki testem Marquisa i Mecka, wyszło pozytywnie. Dokładnie o 20:00 zażuciliśmy(dalej bedzie określane jako T). Byłem spokojny ale lekki stresik był. Wszystkich był pierwszy raz. Po jakiś 15 min zacząłem czuć się....dziwnie. Coś jakbym za szybko wstał i miał takie lekkie otumanienie. Wiedziałem że się zaczyna. Znałem te uczucie wcześniej, dopiero potem skojarzyłem je z pseudoefedryną. Miałem podwyższone tentno.

  • LSD-25

[N]: Jest takie miejsce w środku miasta, które przedstawia bajkę i ta

bajka dla nas ożyła.
[Z]: Bajka to genialny teren do tripowania. Po prostu genialny -

stworzony wręcz do tego. Naga uświadomiła mnie o jego istnieniu :-),

za co jej z całego serca dziękuję, ponieważ było to jedną z przyczyn

niesamowitości tego Tripu.
randomness