Nasila się przemyt papierosów z Białorusi

Nasila się przemyt papierosów z Białorusi

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

4198
Ciężarówka przewożąca drewniane palety podjechała do odprawy w środę wieczorem. Ładunek pochodził z Białorusi, miał trafić do Polski.

Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku Mariusz Kowalczuk, już po wstępnych oględzinach celnicy mieli podejrzenia, że naczepa była przerabiana. W czasie szczegółowej kontroli okazało się, że w suficie znajduje się schowek, a w nim 20,2 tys. paczek papierosów bez znaków akcyzy.

Wartość przemytu celnicy oszacowali mniej więcej na sto tysięcy złotych. Według ich wyliczeń, gdyby przemyt dostał się na Polski obszar celny, Skarb Państwa straciłby na należnych podatkach 1,3 mln zł.

33-letni białoruski kierowca po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów zostanie przekazany policji.

W ubiegłym tygodniu celnicy udaremnili w Bobrownikach dziesięć razy większy przemyt papierosów w ładunku wyrobów ze szkła. Kontrabanda była ukryta w oryginalnych opakowaniach z białoruskiej huty szkła.

Według celników, od kilku miesięcy wyraźnie widać, że przemytnicy zaczynają bardziej interesować się przerzutem papierosów przez granicę z Białorusią, co wcześniej było rzadkością, bo prawie wszystkie przemyty w północno-wschodniej Polsce miały miejsce na przejściach z Litwą.

Jak oceniają, prawdopodobnie ma to związek z niedługą już akcesją do Unii Europejskiej Polski i Litwy, uszczelnianiem tej granicy i dobrą współpracą służb z obu krajów.

Przemyt przez granicę z Białorusią rośnie, choć w ogólnym rozrachunku - spada. O ile w ubiegłym roku podlascy celnicy udaremnili przemyt 2,3 mln paczek papierosów, to w tym jak dotąd około 570 tys. paczek papierosów różnych marek.

onet.pl/PAP 19.06.2003

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

qwe (niezweryfikowany)
chyba jakis niedokonczony ten artykuł.
lucyna z jiczyna (niezweryfikowany)
jak mozna papierosy o wartosci 100 tys zlotych oblozyc 1,3 mln zlotych podatku???
.chudy. (niezweryfikowany)
jak mozna papierosy o wartosci 100 tys zlotych oblozyc 1,3 mln zlotych podatku???
paranoja :-) (niezweryfikowany)
jak wejdziemy do uni to benda przemycac jedzenie muhehe :S
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Miks

Rzecz była dużo wcześniej zaplanowana, a więc była ekscytacja, i przygotowanie na niezwykłe doświadczenie koncertu, na który się wybieraliśmy. Atmosfera pozytywnego otwarcia na bodźce, warunki zewnętrzne zmienne.

Wejście.

  • 4-HO-MET
  • Etanol (alkohol)
  • Pierwszy raz

Trip z trójką znajomych - C, Sz i K. Dla nikogo z nas nie był to pierwszy raz z psychodelikami. Zdarzyło się już nam nawet wcześniej tripować na kwasie w podobnym składzie - ja z C i Sz. C i Sz z kolei jedli hometa z K. Jedynie ja z K nie miałem wcześniej okazji razem spożywać psychodelików. Pokój C w jego domu rodzinnym. Rodzina C była w domu, ale mieliśmy pełen komfort, jako że rzadko kiedy w ogóle ktoś zaglądał do pokoju, w którym mieliśmy spędzić najbliższe kilka godzin. Zimowy wieczór. Ogólna kondycja psychofizyczna całkiem niezła, chociaż bywało lepiej. Możliwa lekka tolerka. W ciągu ostatnich 3 tygodni zdążyłem odbyć dwa tripy przy 15mg i 10mg 4-ACO-DMT (choć to drugie trudno nazwać tripem z prawdziwego zdarzenia).

Wstęp: Zbieg okoliczności sprawił, że na przełomie 2011/2012, po tym jak długo nie mogłem znaleźć okazji ani towarzystwa, żeby spróbować psychodelików, nagle okazało się, że w okresie trwającym trochę więcej niż miesiąc umówiłem się na aż cztery tripy. Opisywany w niniejszym TR był trzecim z nich. Ze względu na duże ich zagęszczenie jak i inne okoliczności, nastawiałem się raczej na rozrywkowego tripa niż na podróż w głąb siebie. Już od dłuższego czasu planowałem z kilkoma starymi znajomymi zjedzenie hometa albo 4-ACO-DMT.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Jestem po udanym, po sylwestrowym seksie z moją kobietą życia, którą odprowadziłem do domu po dwudniowej imprezie.

Z góry przepraszam gdyby mój język był zbyt zawiły, bo jeszcze ze mnie schodzi i nie myślę zbytnio normalnie :P. Piszę to teraz specjalnie po to, by zrozumieć i zilustrować działanie ludzkiego mózgu, aby w przyszłości wykorzystać tą wiedzę w psychologii, tworząc własną metodę leczenia.

 

Fruwając między neuronami w moim mózgu kminie sobie od czego zacząć, hmm...

Opowiem w skrócie coś o sobie:

  • Inne


na poczatekdoswiadczenie (raczej male) - thc, tramal,kodeina, efedryna, bzd(prawie wszystkie), #, anafranil(tez w szpitalu).set&setting - szpital,oddzial dla psychicznie i umyslowo chorych;) nadzieja na wyleczeniedo szpitala trafilem na poczatku stycznia tego roku z powodu lękow, urojen i musu odstawienia bzd, ktorych bralem ostatnio az za duzo.


randomness