Gorący temat. Narkotyki.

Narkotyki zagrażają bezpieczeństwu narodowemu Rosji

Anonim

Kategorie

Źródło

?

Odsłony

1703

W Rosji lawinowo wzrasta obrót narkotykami. Szybkość, z jaką szerzy się w kraju ten handel, zagraża bezpieczeństwu narodowemu, uważa minister spraw wewnętrznych, Borys Gryzłow. Jego zdaniem, Rosja jest "łakomym kąskiem" dla szefów gangów narkotykowych: roczne obroty w handlu narkotykami sięgają 30 mld rubli (ok. miliarda dolarów). Przy tym południowe granice Rosji są praktycznie otwarte dla napływu narkotyków.

Udaje się na nich przechwycić zaledwie 5 proc. przemytu tych środków, czyli ok. 300 mln dawek. Minister przyznał, że podejmowane środki zapobiegawcze, mające na celu walkę z narkobiznesem, są niedostateczne. W ub. r. udało się zapobiec 1190 przestępstwom, związanym z narkotykami i skonfiskować 30 ton środków odurzających. Wg rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia, ok. 5 mln Rosjan jest uzależnionych od narkotyków - 60 proc. to ludzie w wieku 18-30 lat, 20 proc. stanowią uczniowie szkół podstawowych i średnich.

W rozpowszechnieniu narkotyków przodują obwody kaliningradzki i twerski, kraje Krasnodarski i Stawropolski, region Dalekiego Wschodu, a także Moskwa i drugie co do wielkości miasto Rosji - Petersburg. Lwia część narkotyków dostaje się do Rosji z Afganistanu przez Tadżykistan. Rosyjscy pogranicznicy niemal codziennie zatrzymują afgańskich przemytników. Rośnie też produkcja narkotyków na terenie Federacji Rosyjskiej. Milicjanci okrywają coraz więcej pól obsianych makiem.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

szpoonk (niezweryfikowany)
...byłem
szpoonk (niezweryfikowany)
:) ...Czy ktoś to zna? ;) <br> <br>www.desigNFucktory.of.pl <br>by szpoonk&amp;#169;2002
Zajawki z NeuroGroove
  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Samochód w 5 osób, next stok narciarski na wichurze (południowy wschód Polski "Krzeszów", next znów samochód noc las i dom :). Nastrój - Szczęśliwi jak dzieci, dzień wolny od pracy i zmartwień. Wszyscy chcieliśmy zobaczyć jak będzie wyglądał nasz pierwszy trip w plenerze z MXE. Muzyka W aucie Trance/Minimal/Ambient - Nastawienie tripa pod krajobraz i muzykę

Wrzesień

  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Lekkie zmęczenie.

Cześć. 

Zanim wrzuciłem LSD pierwszy raz szukałem sporo po necie jakie dawki, jak działa, ile trzyma, więc napiszę ten post dla osób głodnych wiedzy.

  • Katastrofa
  • Metoksetamina

Godzina ok. 22 Nastawienie pozytywne. Chęć na mocny, pełnowartościowy trip.

Moja perspektywa: 

Moje ego zostało rozbite na drobne cząsteczki tworząc chmurę miliona drobnych cząsteczek. Pomimo, że są one niemal nieruchome to czuje ogromne tarcie i twardość. Jest to strasznie nieprzyjemne uczucie, która narasta w sile. Gdy osiąga apogeum poszczególne cząsteczki zapadają się w sobie i przechodzą do innego wymiaru. Wtedy tarcie i twardość spada do zera. Po czym znowu zaczyna narastać aby po odpowiednim czasie sytuacja mogła się powtórzyć. Temu wszystkiemu towarzyszą błyski światła.

a

  • 2C-P
  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)