Gorący temat. Narkotyki.

Narkotyki zagrażają bezpieczeństwu narodowemu Rosji

Anonim

Kategorie

Źródło

?

Odsłony

1704

W Rosji lawinowo wzrasta obrót narkotykami. Szybkość, z jaką szerzy się w kraju ten handel, zagraża bezpieczeństwu narodowemu, uważa minister spraw wewnętrznych, Borys Gryzłow. Jego zdaniem, Rosja jest "łakomym kąskiem" dla szefów gangów narkotykowych: roczne obroty w handlu narkotykami sięgają 30 mld rubli (ok. miliarda dolarów). Przy tym południowe granice Rosji są praktycznie otwarte dla napływu narkotyków.

Udaje się na nich przechwycić zaledwie 5 proc. przemytu tych środków, czyli ok. 300 mln dawek. Minister przyznał, że podejmowane środki zapobiegawcze, mające na celu walkę z narkobiznesem, są niedostateczne. W ub. r. udało się zapobiec 1190 przestępstwom, związanym z narkotykami i skonfiskować 30 ton środków odurzających. Wg rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia, ok. 5 mln Rosjan jest uzależnionych od narkotyków - 60 proc. to ludzie w wieku 18-30 lat, 20 proc. stanowią uczniowie szkół podstawowych i średnich.

W rozpowszechnieniu narkotyków przodują obwody kaliningradzki i twerski, kraje Krasnodarski i Stawropolski, region Dalekiego Wschodu, a także Moskwa i drugie co do wielkości miasto Rosji - Petersburg. Lwia część narkotyków dostaje się do Rosji z Afganistanu przez Tadżykistan. Rosyjscy pogranicznicy niemal codziennie zatrzymują afgańskich przemytników. Rośnie też produkcja narkotyków na terenie Federacji Rosyjskiej. Milicjanci okrywają coraz więcej pól obsianych makiem.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

szpoonk (niezweryfikowany)
...byłem
szpoonk (niezweryfikowany)
:) ...Czy ktoś to zna? ;) <br> <br>www.desigNFucktory.of.pl <br>by szpoonk&amp;#169;2002
Zajawki z NeuroGroove
  • Muchomor czerwony
  • Tripraport

Nastawienie bojowe. Chęć przeżycia czegoś ekscytującego za wszelką cenę. Dom,sobotnie popołudnie,zero zmartwień i problemów.

 

Muszę przyznać że miałem wątpliwości co do tych muchomorków, czy dobrze je ususzyłem itp.. Ciekawość jednak zwyciężyła. Wysuszone kapelusze położyłem na chlebek i popite sokiem z cz. porzeczki wszamałem. Na efekty czekałem w parku, razem z moją przyjaciółką.

  • Inne
  • Tripraport

Pierwsza dawka przyjęta w szkole, dwie pozostałe w domu. Oczekiwałem czegoś zadowalająco przyjemnego. Przed zażyciem byłem mocno niewyspany i w słabym humorze.

Pierwszą styczność z HEX-ENem miałem miesiąc temu. Była to mała ilość zażyta na testa, ale nie o tym teraz. Chciałbym opisać moje wczorajsze doświadczenie związane z tą substancją.
Wpadłem w posiadanie 2g tego specyfiku. Sort przypominal crystaline powder (biały pył, puder, krystaliczny, lepki, odbijający światło).

  • Dekstrometorfan

Substancja: 750mg bromowodorku dekstrometorfanu w tabletkach po 15mg

Wiek, waga: 19lat, 60kg

Exp: Benzydamina, DXM, THC (marihuana, haszysz), Etanol, nikotyna, kofeina

S&S: Magiczna polanka w lesie otoczona zewsząd drzewami, wnętrze fiata 126p, dom T

Towarzysze podróży: A (600mg), S (450mg), T (trzeźwy opiekun)

  • Grzyby halucynogenne
  • Kokaina
  • Marihuana
  • Miks

Nastawienie: Bardzo wyluzowane, pełen chill, do tego dodakowe endorfiny wynikające z przyjazdu do nowego kraju oraz tzw. zakochania. Okoliczności: Spotkanie z kilkoma znajomymi J., mała impreza z okazji przyjazdu do Holandii, oraz planowania nowej drogi życia. Otoczenie podczas głównego tripu: Mały pokoik, łóżko, obok J. stojący na straży mojej bani, pilnujący aby nic się nie stało, Las Vegas Parano lecące w tle, dodam, że J. nie jadł ze mną grzybów.

 Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Długo zastanawiałam się, czy to co miałam w głowie nadaje się wgl do opisania, i przede wszystkim czy będę potrafiła to opisać w sposób należyty. Obiecuję, że będę się bardzo starać :)

randomness