Marihuana wyleczy z... narkomanii?

Na szczurach udowodniono, że to możliwe. Testy na zwierzętach pokazują, że THC zmniejsza uzależnienie od opiatów - ogłosiło francuskie laboratorium CNRS w naukowym piśmie "Neuropsychopharmacology".

Tagi

Źródło

sfora.pl

Odsłony

1054

Na szczurach udowodniono, że to możliwe. Testy na zwierzętach pokazują, że THC zmniejsza uzależnienie od opiatów - ogłosiło francuskie laboratorium CNRS w naukowym piśmie "Neuropsychopharmacology".

THC, czyli psychoaktywny składnik marihuany po wstrzyknięciu do krwi uzależnionych od heroiny i morfiny szczurów przywraca chemiczną równowagę w ich mózgach. W efekcie szczury, którym za młodu podawano THC, w dorosłym wieku pozbawiono konsekwencji zażywania dużo silniejszych i bardziej szkodliwych narkotyków. Młodym szczurom, zabranym matkom tuż po urodzeniu, aplikowano potężne dawki THC (do 10 mg/kg masy). Pozbawione matczynej opieki, mają nierozwinięte mózgi. Sieci neuronowe są słabiej rozwinięte i szczury łatwiej uzależniają się. Na takich właśnie zwierzętach udowodniono skuteczność działania zastrzyków z THC. Choć w teorii powinny się łatwiej uzależniać, "kuracja" z THC spowodowała, że choć podawano im morfinę i heroinę, do uzależnienia nie doszło. Naukowcy mają nadzieję, że to niecodzienne odkrycie pomoże stworzyć alternatywną kurację odwykową dla narkomanów.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Palimy, by nie uzależnić się od opiatów. Kolejne lecznicze zastosowanie konopii.
Anonim (niezweryfikowany)
calkiem ciekawe bo... ok. rok temu byl podobny artykuł opisujacy jak to szczury ktorym podawano marihuane w przyszlosci chetniej siegaly samowolnie po inne udostepniane im srodki (zdaje sie ze heroine)
nabitalufka (niezweryfikowany)
Który artykuł do kurwy nędzy mówi prawdę?! Ten czy poniższy pt.'Palenie marihuany może zwiększać ochotę na heroinę'? Ja na razie mam ok. 6 zjarań za sobą i czasem myślę jak to jest z tą potęgą jaką jest heroina... Ale to nie znaczy, że miałabym zamiar ją wziąć, bo hel to nie jest zabawa w jointa... Myślę, że tak ma większość tych którzy zaczęli przygodę z gandzią. Wątpię w to że większość z nich spróbuje opiatów takich jak hera i w co bardziej wątpię że wpadną w nałóg. Boję się jak chuj spróbować grzybków, a co dopiero tego :p
agquarx
[quote=nabitalufka]Który artykuł do kurwy nędzy mówi prawdę?! Ten czy poniższy pt.'Palenie marihuany może zwiększać ochotę na heroinę'? Ja na razie mam ok. 6 zjarań za sobą i czasem myślę jak to jest z tą potęgą jaką jest heroina... Ale to nie znaczy, że miałabym zamiar ją wziąć, bo hel to nie jest zabawa w jointa... Myślę, że tak ma większość tych którzy zaczęli przygodę z gandzią. Wątpię w to że większość z nich spróbuje opiatów takich jak hera i w co bardziej wątpię że wpadną w nałóg. Boję się jak chuj spróbować grzybków, a co dopiero tego :p[/quote] Mechanizm wyszukiwania PODOBNYCH ARTYKUŁÓW (r) ;-) i zwyczaj adminów hyperreal.info trochę autystycznego zbierania WSZYSTKICH artykułów w jakikolwiek sposób związanych ze środkami psychoaktywnymi z jakichkolwiek źródeł pozwala Ci na OSOBISTE ocenienie prawdy i nieprawdy. Pomyśl trochę krytycznie! Poczytaj na ten temat (książki specjalistyczne albo podręczniki, niekoniecznie od deski do deski)! Spytaj jakiegoś studenta medycyny, na pewno jakiegoś znasz, ale nie uważaj go czasem za wyrocznię! Uprasza się Czytelników o trochę samodzielności - inaczej nie przeżyjecie w Internet!
Anonim (niezweryfikowany)
Nie upraszam się o samodzielność, tylko wymieniłam swoje przemyślenia na ten temat. Ja osobiście jestem przekonana o prawdziwości tego artykułu i nie muszę niczego czytać czy wypytywać się jakichś studentów... Bronię własnego zdania i oczywiście dobra zielonej ślicznotki Marysi ^_^ Peace.
Anonim (niezweryfikowany)
czy jest jakiekolwiek prawdopodobienstwo ze w przypadku czlowieka efekt bedzie taki sam jak u szczurow z niedorozwojem mozgu?
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa

Nazwa Substancji: Galka muszkatowa, Kofeina.

Doswiadczenie: thc az za duzo, alk z umiarem, kawa i herbata, galka pare razy w malych dawkach.Set & Setting: Stan umyslu pozytywny, jestem po dlugiej przerwie jesli chodzi o jakie kolwiek substancje psychoaktywne, moj dom.


  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Raport piszę pół roku od zdarzenia.

Pewnego razu trafiłem na FAQ związany z benzydaminą. Zaciekawiła mnie faza szczegółnie ze względu na halucynacje i horror w głowie. Bez zbędnych ceregieli zgadaliśmy się z ziomkiem aby mnie popilnował, po czym poszliśmy do apteki.  Nieśmiało zapytałem, czy jest tantum rosa w saszetkach - bez problemu dostałem 3 sztuki i życząc miłego dnia wyszedłem.

  • LSD-25

Jako ze opisywane wydarzenia działy sie ponad rok temu a moja pamięć nie należy do doskonałych to chronologia może nie być idealna, jednak postaram się oddać wrażenia jak najbardziej subiektywnie i autentycznie.

 

  • 6-APB
  • Bad trip

Set: Oczekiwałam euforii, empatii i intensywnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Sitting: impreza ze wszechobecną psychodelą , masa ludzi, silne bodźce dźwiękowe

 

 

 Przybyłam do obcego mi środowiska, w który miało odbyć się pewne wydarzenie. Miałam określone oczekiwania co do przeżyć, które miały stać się moim udziałem, ale rozczarowałam się koszmarnie.

Ok 21 przyjęłam 6apb,  a po jakiejś godzinie 25c-nbom. Oczekiwałam empatii, pięknych i inspirujących odczuć. Chciałam poszerzyć paletę emocji związanych z kontaktami międzyludzkimi. Wyszło zupełnie odwrotnie.

W drodze na imprezę