"Drzwi percepcji" w druku, po polsku!

Wydawnictwo Cień Kształtu przygotowuje polskie wydanie kultowej książki Aldousa Huxleya, angielskiego pisarza, autora m.in. "Nowego Wspaniałego Świata".

syncro

Kategorie

Źródło

Cień Kształtu
hyperreal.info
Komentarz [H]yperreala: 
Książka ukaże się pod patronatem hyperreal.info.

Grafika

Odsłony

4761

Wydawnictwo Cień Kształtu przygotowuje polskie wydanie kultowej książki Aldousa Huxleya, angielskiego pisarza, autora m.in. "Nowego Wspaniałego Świata".

Drzwi Percepcji (ang. "The Door of Perception") powstała w 1954 roku, w ostatniej dekadzie życia angielskiego pisarza i przedstawia doświadczenia po spożyciu meskaliny. W eseju Huxley opisuje wrażenia z samego "tipu" oraz ich późniejszy wpływ na postrzeganie sztuki i religii.

- Książka ta była uważana za biblię hippisów, a od jej tytułu nazwę wziął zespół "The Doors" - przypomina Mikołaj Jastrzębski z wydawnictwa Cień Kształtu.

Aldous Leonard Huxley urodził się w 1894 roku w zamożnej angielskiej rodzinie. Edukację zdobył w najlepszych szkołach Królestwa (czyli de facto świata), do liceum chodził w Eton, a literaturę studiował w Oxfordzie (Balliol College). Oprócz eseistyki zajmował się też stroną redakcyjną Oxford Poetry oraz publikował opisy z podróży zagranicznych, scenariusze filmowe i teatralne, opowiadania i poezję. W 1937 pisarz przeniósł sie do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkał do śmierci.

Huxley był humanistą, pacyfistą i satyrykiem, w późniejszym okresie zainteresował się tematami duchowymi, m.in. parapsychologią i mistycyzmem filozoficznym. Z tego okresu pochodzą jego wypowiedzi i teksty dotyczące psychedelików, które Huxley starał się przedstawić szerszemu odbiorcy i na swój sposób promował.

- Książka ta była niedostępna na polskim rynku od ponad 20 lat. Wydanie planujemy na przełom kwietnia i maja. Wtedy podamy też szczegóły dotyczące dystrybucji - dodaje Jastrzębski.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Ugh (niezweryfikowany)
<p>Szok i emocje! Wreszcie sobie przeczytam tę lekturę. Choć angielski umiem w stopniu bardzo dobrym, to czytanie książki w innym niż natywnym języku nie jest dla mnie ani wcale przyjemne...</p><p>&nbsp;</p><p>Gratulacje!</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>no nie wiem, ja tę książkę wypożyczyłem z biblioteki po polsku, nie pamiętam wydawnictwa</p>
PcP_ (niezweryfikowany)
<p>"Książka ta była niedostępna na polskim rynku od ponad 20 lat." Jednak ta książka kiedyś była już wydana w języku polskim, ale w niedostatecznym nakładzie. Zmieniło się sporo, wzrosła popularność tematu.</p>
blablab (niezweryfikowany)
<p>Również wyporzyczełem z biblioteki. Wydawnictwo przedświt,rok wydania- 1991.</p><p>&nbsp;</p>
sqrczak (niezweryfikowany)
<p>Kiedy się ukaże?</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Tripraport

Nastawienie: Bardzo dobre. Samopoczucie: Genialne. Lokalizacja: Dom.

O dokumencie: Trip raport archiwalny  z 2010 roku, napisany następnego dnia po eksperymencie. W chwili przyjęcia 4-ACO-DMT miałem 18 lat. 

Informacje wstępne.  

Do spróbowania 4-ACO-DMT zachęciły mnie relacje innych osób, które eksperymentowały z tą substancją. Z Trip raportów wynikało, że działa ona podobnie do grzybków halucynogennych (łysiczek), więc czemu by nie spróbować?     

  • 2C-D
  • Pierwszy raz

Mieszkanie

Start +00

Koło godziny 23ciej spotkałem się z kolegą (K), w ciągu dosłownie kilku minut zdecydowaliśmy, że czas spróbować psychodelików, rozrobiłem, więc ok 50mg 2c-d w 2/3 szklanki wody (x2 dla mnie i dla "K").

Start +15

  • 4-ACO-DMT
  • DOC
  • Przeżycie mistyczne

Ciepły letni wieczór, zacisze domowe, nastawienie pozytywne, pierwszy raz z DOC

Wstęp:  Pewnego, kwaśnego dnia, wszedłem w posiadanie 1 blotera, na którym było 4mg słynnego DOCtora. Niestety z powodu braku czasu przeleżał na dnie szafy jakieś 3 miesiące. W końcu nadszedł na niego czas. O godzinie 21 30 znalazł się wraz z niewielką ilością soku w moim pustym żołądku.

  • MDMA (Ecstasy)

doswiadczenie: THC w duzych ilosciach, 2 razy feta, pierwsza pigula...

pigula: tancerzyk

Okolo 23.15 - zjadlem tancerzyka

Okolo 23.45 - zaczyna działać

Okolo 00.00 – maxymalne działanie

okolo 01.00 - zaczynam pisac:randomness