Szymon Hołownia chce zdepenalizować posiadanie marihuany na własny użytek!

Doczekaliśmy się historycznej chwili. Pierwszy polski Marszałek Sejmu popiera depenalizację konopi indyjskich. W poprzednim tygodniu Szymon Hołownia był gościem podczas Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Amsterdamie. Tam poruszył temat legalizacji marihuany w Polsce. Z jego słów wynika, że chce zdepenalizować posiadanie marihuany na własny użytek.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Mikołaj Rusin
weedweek.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

105

Doczekaliśmy się historycznej chwili. Pierwszy polski Marszałek Sejmu popiera depenalizację konopi indyjskich. W poprzednim tygodniu Szymon Hołownia był gościem podczas Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Amsterdamie. Tam poruszył temat legalizacji marihuany w Polsce. Z jego słów wynika, że chce zdepenalizować posiadanie marihuany na własny użytek.

Oczywiście, że trzeba przede wszystkim zdepenalizować posiadanie (marihuany — red.) na użytek własny. Państwo ma naprawdę inne rzeczy do roboty, niż ganianie za to, że jest jeden skręt czy dwa marihuany gdzieś w tym, czy innym miejscu

– Szymon Hołownia podczas Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Amsterdamie Dodatkowo Hołownia poruszył również temat handlu konopiami indyjskimi i uregulowania sprzedaży. Według polskiego polityka jest to sprawa, którą należy poruszyć podczas rzetelnej debaty i skonsultować z naukowcami. Natomiast co innego, jeżeli chodzi o relację, w której pojawia się państwo, a więc pojawia się handel i trzeba sobie zadać pytanie o to, jak ten handel powinien być uregulowany. Pojawia się pytanie o to, jak państwo powinno zapatrywać się na to, że są różne zdania naukowców nt. potencjału uzależniającego, który ten środek ma – Szymon Hołownia podczas Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Amsterdamie Oczywiście Marszałek zaznaczył, że nie jest to zdanie Koalicji 15 Października, tylko jego indywidualne podejście do tego tematu, bazując na racjonalnym myśleniu.

Czym jest marihuana?

Depenalizacja marihuany jest procesem prawno-społecznym, który ma na celu zmianę regulacji dotyczących posiadania, uprawy i spożywania marihuany na własny użytek. W przeciwieństwie do legalizacji, która całkowicie usuwa ograniczenia prawne, depenalizacja ogranicza sankcje kryminalne lub administracyjne związane z posiadaniem niewielkich ilości tej substancji. Jest to często postrzegane jako krok w kierunku bardziej liberalnej polityki narkotykowej, której celem jest zmniejszenie przestępczości związanej z narkotykami oraz redukcja obciążenia systemu sądowego.

Przykładowe europejskie kraje, które skutecznie przeprowadziły depenalizację niewielkich ilości marihuany Portugalia: Portugalski model dekryminalizacji, wprowadzony w 2001 roku, zdepenalizował posiadanie niewielkich ilości wszystkich narkotyków, w tym marihuany, do użytku osobistego. Osoby zatrzymane w posiadaniu ilości nieprzekraczających limitów ustalonych przez prawo nie są kierowane do systemu karnego, ale mogą być skierowane do programów leczenia. Hiszpania: W Hiszpanii posiadanie i spożywanie marihuany na własny użytek jest zdepenalizowane w prywatnych przestrzeniach. W wielu regionach istnieją kluby konopne, które pozwalają członkom na uprawę i spożywanie marihuany w zamkniętym gronie. Holandia: Chociaż posiadanie marihuany nadal pozostaje nielegalne, holenderskie prawo nie karze osób za posiadanie niewielkich ilości (do 5 gramów) do użytku osobistego. W Holandii istnieją również tzw. coffeeshopy, gdzie można kupić i spożywać marihuanę.

Ilu mieszkańców Polski popiera depenalizację marihuany?

Według badania przeprowadzonego na zlecenie stowarzyszenia Wolne Konopie w 2020 roku, aż 60% mieszkańców Polski popiera depenalizację marihuany. Polacy są przeciwko karaniu za małe ilości konopi indyjskich, a ilość osób, które popierają zmianę prawa narkotykowego w naszym kraju, rośnie z roku na rok. Bardzo możliwe, że mainstreamowi politycy w końcu dostrzegli te zachowania i właśnie dlatego zaczynają przekonywać się do tego tematu. Tę tezę potwierdza zarówno zachowanie Szymona Hołowni, jak i wypowiedź Donalda Tuska podczas kampanii parlamentarnej.

Ciągle mnie pytają o legalizację marihuany. Może po prostu zdecydować się, żeby nie było penalizacji, żeby nie było więzienia, żeby rozsądnie na to patrzeć. Jak ktoś tam ma no jointa, to żeby nie robić z tego jakiejś wielkiej afery

– Donald Tusk podczas kampanii parlamentarnej

Miejmy nadzieję, że już niedługo nasi politycy rozpoczną debatę na temat zmiany prawa narkotykowego, a mieszkańcy Polski w końcu nie będą ciągani po sądach za posiadanie konopi indyjskich.

Oceń treść:

Average: 6 (3 votes)

Komentarze

chaosstructures. (niezweryfikowany)
Polacy nie są gotowi na legalny dostęp do jakichkolwiek odurzaczy. Tiaaaaa.... rozumiem, że szara strefa i tak kwitnie, ale... wystarczy spojrzeć na to jak rośnie spożycie całkowicie legalnych małpek. Kiedy pozostałe substancje będą dostępne tak jak setka w Żabce, nie będzie wesoło. Anyway, fajnie jakby społeczeństwo dojrzało do tego.
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Tripraport

Nastawienie: Bardzo dobre. Samopoczucie: Genialne. Lokalizacja: Dom.

O dokumencie: Trip raport archiwalny  z 2010 roku, napisany następnego dnia po eksperymencie. W chwili przyjęcia 4-ACO-DMT miałem 18 lat. 

Informacje wstępne.  

Do spróbowania 4-ACO-DMT zachęciły mnie relacje innych osób, które eksperymentowały z tą substancją. Z Trip raportów wynikało, że działa ona podobnie do grzybków halucynogennych (łysiczek), więc czemu by nie spróbować?     

  • Ayahuasca

[Opisane doświadczenie nie jest oryginalną Ayahuaską, tylko jej analogiem: Mimosahuaską - kora Mimozy hostillis(DMT) + nasiona Ruty stepowej(MAOi) - która wywołuje efekty bardzo podobne, aczkolwiek nie identyczne z oryginalną Ayahuaską. - red. Neurogroove]
  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Nie do końca tak, jak sobie życzyłem, bo mój ziomek nie jest w stanie pojąć do czego służą psychodeliki i jak powinno się je wykorzystywać. Dlatego zamiast na łonie natury, większość czasu spędziliśmy na załatwianiu spraw w mieście. Najlepiej przeżywałem kiedy byłem sam i chwała mi za to, że udało mi się potripować. Nastawienie pozytywne.

 Zamówiłem sobie dwa bloterki ze sklepu RC, a dostałem trzy. Postanowiłem, że zażyję je z moim najlepszym kumplem w Po przeczytaniu wielu trip raportów byłem w pełni świadomy tego, co może mnie spotkać. Jak sie wkurzyłem, kiedy okazało si,ę że nie potrafił zarezerwować całej soboty na to. Musiała po domu łazić i sprzątać z jego dziewczyna. Do tego siostra, jej koleżanka i robienie zakupów na mieście. Nie ma nic gorszego, jak udawanie normalnego i jak ktoś głupio spyta czy się źle czuje.

  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Nastawienie psychiczne: Delikatnie zdenerwowany przed przyjmowaniem gałki, potem już z górki. Nie oczekiwałem nie wiadomo czego po 25g mielonej, miałem nadzieję że chociaż minimalnie podziała i się wyluzuję. Otoczenie: Pół doświadczenia wśród znajomych - u mnie w domu, przejściowo w bliskiej okolicy.

Siemka, to mój pierwszy Trip Raport w życiu i pierwsza styczność z tą substancją.

 

Substancje: Gałka Muszkatołowa doprawiona AMF i dzidą THC.

Tolerka: Gałka pierwszy raz w życiu.

Mood: Lekko przerażony efektów, aczkolwiek strasznie ciekawy.

Sposób podania: Płynny, rozmieszany z wodą - oral.

 

randomness