Marihuana medyczna z polskich upraw wkrótce w aptekach? Posłowie przyjęli zmiany

Uprawy i zbiór konopi innych niż włókniste, z których będą sporządzane leki, będą mogły być prowadzone w Polsce. Krajowa marihuana ma być tańsza niż ta sprowadzana z zagranicy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

farmer.pl/rynek zdrowia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

106

Uprawy i zbiór konopi innych niż włókniste, z których będą sporządzane leki, będą mogły być prowadzone w Polsce. Krajowa marihuana ma być tańsza niż ta sprowadzana z zagranicy.

Przyjęta nowela to propozycje posłów Kukiz’15 oraz Prawa i Sprawiedliwości z sierpnia 2021 roku. Pierwsze czytanie na posiedzeniu Sejmu i obrady sejmowej komisji zdrowia odbyły się już w tym roku.

Marihuana medyczna z polskich upraw wkrótce w aptekach? Posłowie przyjęli zmiany

8 lutego 2022 roku posłowie wysłuchali sprawozdania Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Zdrowia, kluby i koła poselskie wydały oświadczenia, a następnie propozycje przegłosowano.

Celem projektu jest znowelizowanie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomani w zakresie kwestii dotyczących upraw i zbioru konopi innych niż włókniste w celu uzyskania surowca farmaceutycznego. Wtedy to dopuszczono tzw. marihuanę medyczną jako surowiec farmaceutyczny przeznaczony do sporządzania leków recepturowych, dostępnych dla pacjentów w aptekach.

Na podstawie obecnych przepisów po uzyskaniu pozwolenia na dopuszczenie do obrotu wydanego przez prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, ziele konopi innych niż włókniste oraz wyciągi, nalewki farmaceutyczne, a także wszystkie inne wyciągi z konopi innych niż włókniste oraz żywica konopi innych niż włókniste mogą stanowić surowiec farmaceutyczny do sporządzania leków recepturowych.

W praktyce surowiec do wytwarzania leków był dostarczany przez dwie zagraniczne firmy.

Czytaj więcej o założeniach projektuTUTAJ.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • DPT
 • Marihuana
 • Ruta stepowa
 • Tripraport

Spotkanie z jedną z najbliższych mi osób, w dodatku także psychonautą biorącym udział w ceremonii. Chęć wspólnego przeżycia czegoś wspaniałego i dającego samahdi. Ostatnimi czasy psychodeliki i tematy krążące w około ich stały się istotnym elementem mojej osobowości. Pozwoliły mi dostrzec zagłębione w nieświadomości problemy rzutujące na moje zachowanie w dorosłym życiu. Była to także chęć sprawdzenia siły DPT z iMAO. Z mojej strony chciałem by było to odświętne szamańskie doświadczenie. Duży wpływ na mnie miało zażyte wcześniej LSD i fakt przeczytania Tybetańskiej Księgi Umarłych.

 

 

Do mojego przyjaciela przyjechałem pociągiem. Odebrał mnie w te wczesne popołudnie z dworca i chwilę później już rozsiedliśmy się w herbaciarni na miłych pufach i zajęliśmy rozmową w oczekiwaniu na białą herbatę. Wymieniłem z nim kilka zdań na temat LSD zjedzonego kilka dni wcześniej oraz oczekiwania związane z połączeniem ruty z DPT. Podczas picia herbaty omówiliśmy też czytane przez nas namiętnie książki Grofa czy raport Strassmana z badań nad DMT. Ustaliliśmy, że podjedziemy do znajomego po zielsko i następnie zajmiemy się już tylko sednem doświadczenia.

 • LSD-25
 • Pozytywne przeżycie

TR napisany przez usera Trebron_Kugelszwanc w serwisie wykop.pl, tekst zamieszczony za jego zgodą.

 

 • 25B-NBOMe
 • 25C-NBOMe
 • Etanol (alkohol)
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Klonazepam
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Miks

Stabilne acz chaotyczne. Siedzimy u kumpla jakieś 40 km od mojego miejsca zamieszkania. W głowie - spokój, lekki stresik spowodowany "obcymi" osobami. Towarzystwo - Grupka najbliższych mi osób, w tym moja dziewczyna :) Mamy do dyspozycji 2 pokoje, w których dzieją się równolegle 2 imprezy - U nas - ludzie w wieku 18+, drugi pokój, dzieciaki 12-16 lat.

 

Sam sylwester odbył się stosunkowo blisko mojego miejsca zamieszkania - jakieś 30 minutek PKS'em więc nie wynikały z tego żadne komplikacje :)

Razem ze mną Kartoniki jedli:

Indianer - I, Monika - M, Ola - O, Jaskier - J, Pachomia - P, oraz Martyna - M

 

>16:00 - 17:30 - jeszcze w domu

 

randomness