Marihuana medyczna z polskich upraw wkrótce w aptekach? Posłowie przyjęli zmiany

Uprawy i zbiór konopi innych niż włókniste, z których będą sporządzane leki, będą mogły być prowadzone w Polsce. Krajowa marihuana ma być tańsza niż ta sprowadzana z zagranicy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

farmer.pl/rynek zdrowia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

82

Uprawy i zbiór konopi innych niż włókniste, z których będą sporządzane leki, będą mogły być prowadzone w Polsce. Krajowa marihuana ma być tańsza niż ta sprowadzana z zagranicy.

Przyjęta nowela to propozycje posłów Kukiz’15 oraz Prawa i Sprawiedliwości z sierpnia 2021 roku. Pierwsze czytanie na posiedzeniu Sejmu i obrady sejmowej komisji zdrowia odbyły się już w tym roku.

Marihuana medyczna z polskich upraw wkrótce w aptekach? Posłowie przyjęli zmiany

8 lutego 2022 roku posłowie wysłuchali sprawozdania Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Zdrowia, kluby i koła poselskie wydały oświadczenia, a następnie propozycje przegłosowano.

Celem projektu jest znowelizowanie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomani w zakresie kwestii dotyczących upraw i zbioru konopi innych niż włókniste w celu uzyskania surowca farmaceutycznego. Wtedy to dopuszczono tzw. marihuanę medyczną jako surowiec farmaceutyczny przeznaczony do sporządzania leków recepturowych, dostępnych dla pacjentów w aptekach.

Na podstawie obecnych przepisów po uzyskaniu pozwolenia na dopuszczenie do obrotu wydanego przez prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, ziele konopi innych niż włókniste oraz wyciągi, nalewki farmaceutyczne, a także wszystkie inne wyciągi z konopi innych niż włókniste oraz żywica konopi innych niż włókniste mogą stanowić surowiec farmaceutyczny do sporządzania leków recepturowych.

W praktyce surowiec do wytwarzania leków był dostarczany przez dwie zagraniczne firmy.

Czytaj więcej o założeniach projektuTUTAJ.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • 4mmc
 • Klonazepam
 • Kokaina
 • Marihuana
 • MDMA
 • Miks
 • N2O (gaz rozweselający)

Techno domówka na 150 osób Planowo miałem bawić się z MDMA jednak na wszelki wypadek gdyby działanie się skończyło a impreza trwała w najlepsze wziąłem ze sobą 180mg kokainy. Nastawienie pozytywne, cieszyłem się na potężną imprezę w nowym gronie i przy dobrej muzyce.

Start godzina ok. 20:00

 • Pierwszy raz
 • Pseudoefedryna

62kg Dom, zmęczenie i senność wyjątkowo dają o sobie znać, nastawienie neutralne, nie wiedziałem czego się spodziewać ze względu na bardzo odmienne TR’y, oczekiwałem przypływu chęci do życia i pracy.

Paczkę znanego wszystkim leku sudafed miałem zakupioną dzień wcześniej, oczekiwałem ciekawego efektu bo wydałem 2 razy więcej niż normalnie ze względu na najdroższą aptekę w mieście.

16:20
4 tabletki (240mg) zapiłem filiżanką kawy, ogarnąlem mieszkanie i siadłem do książek.

 • Benzydamina
 • Pierwszy raz

 • Marihuana


Nazwa substancji : Canabis indica


poziom doświadczenia użytkownika : srednio, raz na tydzien,dwa tyg od 1 roku

"set & setting" : nie palilem miesiac czasu, wczesniej raz na tydzien to bylo minimum , srednio 2-3 razy na tydzien , obiecalem sobie ze nie bede palic do piatku , zlamalem przysiege i zapalilem w poniedzialek ( 4 dni przed obiecana data)Wszytsko zaczelo sie tak :


randomness