CBŚ rozbiło dużą grupę przemytników

Centralne Biuro Śledcze rozbiło dużą grupę przestępczą specjalizującą się w przemycie ze Wschodu i późniejszej dystrybucji alkoholu i papierosów.

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1783
Centralne Biuro Śledcze rozbiło dużą grupę przestępczą specjalizującą się w przemycie ze Wschodu i późniejszej dystrybucji alkoholu i papierosów. Grupa przerabiała też skażony alkohol -poinformowała w środę podlaska policja. Dotąd zatrzymano ponad pięćdziesiąt osób, połowa z nich przebywa w areszcie. Wartość towaru, którym grupa obracała w czasie kilkuletniej działalności, także na Litwie i Łotwie, sięga co najmniej kilku milionów złotych. Wartość papierosów i alkoholu odkrytych w czasie akcji na terenie Polski policja szacuje na blisko 4 mln zł. Sprawę prowadzi CBŚ z Białegostoku z miejscową prokuraturą apelacyjną. W środę zarzuty postawiono kolejnym czterem osobom, wśród nich 38- letniemu mieszkańcowi Suwalszczyzny, uważanemu za szefa grupy ś poinformował PAP rzecznik prasowy podlaskiej policji Jacek Dobrzyński. W ocenie policji, grupa działała od kilku lat w kraju i za granicą, specjalizując się w przemycie i handlu papierosami i alkoholem. W czasie zatrzymań na terenie kraju zabezpieczono dotąd ponad 600 tys. paczek papierosów oraz ponad 7,6 tys. litrów alkoholu, o łącznej wartości prawie 4 mln zł. Szacuje się, że same należności akcyzowe, czyli straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczenia tego podatku, sięgają w tym wypadku 4 mln zł. W grudniu 2006 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego CBŚ odkryło dwa magazyny, gdzie było 61 tys. litrów skażonego spirytusu (tzw. przemysłowego), przeznaczonego do oczyszczenia i późniejszej sprzedaży. Policja nie podaje, czy ustalono, z jakiego źródła alkohol pochodził. W ramach śledztwa współpracowano także ze służbami za granicą. W ten sposób w lipcu ubiegłego roku udało się zatrzymać na Łotwie 27 tys. litrów spirytusu i 800 tys. paczek papierosów. We wrześniu na Łotwie zatrzymano transport 24 tys. litrów spirytusu. Sprawa wciąż traktowana jest jako nie zakończona, policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Podejrzanym grozi do dziesięciu lat więzienia.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • 2C-B
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Metamfetamina
 • Miks
 • Tytoń

s&s z początku idealne.

M zaprosił mnie na palenie zielonego dobra do oporu, zawody w wypaleniu największej ilości trawy trwały w najlepsze, mimo że M jest dużo bardziej doświadczonym palaczem dotrzymywałem mu twardo kroku, aż stanąłem się jednym organizmem z kanapą która mnie całkowicie i bezlitośnie wchłonęła, co było całkiem przyjemne, pod naszymi powiekami nie było całego świata złego jak tylko przepiękne wzory, które zdawały się walczyć o bycie najpiękniejszym, jeszcze piękniejszym niż chwilę temu, kwitły w bardziej piękne, bajeczne i złożone kolorowe formy.

 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Nastawienie psychiczne: pozytywne, ciekawość, podekscytowanie, nutka poddenerwowania. Padał deszcz. Paliliśmy trawę u Ernesta w oczekiwaniu na wolną chatę u Ludwika. Wszystko bezstresowo, bezprzypałowo, beztrosko. Słyszałam wiele dobrego o grzybkach, więc i oczekiwania były wysokie. Ernest zapewniał, że na pewno nieźle poklepią. Miałam pewne obawy, ponieważ przez ostatnie 2 tygodnie 2 razy zajadaliśmy LSD. Jednak tolerancja krzyżowa (o ile to nie ściema) nie nie dała o sobie znać.

 • 20.00 - Zasiedliśmy wygodnie u Ludwika, otwieramy piwka, palimy strzałki, Ernest rozdziela porcje grzybków. Psylocybki jem ja oraz Ernest, Brook i Ludwik. Kondoriano nam towarzyszy, ale tylko pije piwa i pali strzałki. Niestety, biedak ma alergię na grzyby.
 • 20.30 - Zjedliśmy, czekamy na efekty. Osobiście spodziewałam się czekać około godziny, lecz smakołyki dały o sobie znać szybciej.

  • Szałwia Wieszcza

  Autor: Wronek, 28.03.2007

  Substancja: Salvia Divinorum - susz, ciężko określić ile wypaliłem. Tak na oko około 2g

  Doświadczenie: Ogólnie to małe, poza thc(kto by to liczył) i dxm (3 razy), czyli praktycznie żadne

  Set & Settings: Dziś, parę minut przed godziną 20 - działka kumpla, cisza i spokój. Nastawienie: pozytywne lecz lekko zawiedzione porannym testem (5 lufek czy coś takiego). Paliliśmy z drewnianej fajki, ponieważ nie chciało sie nam robić fajki wodnej,

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

  większość dnia podekscytowanie, później, tuż przed, zaczęło się pieprzyć.

  Witam. Piszę przede wszystkim po to, by podzielić się tym, co mnie spotkało. Wiem, że jest tu gro wiele bardziej doświadczonych osób, być może ktoś zechce się na ten temat wypowiedzieć, co bardzo by mnie ucieszyło. Czytałam trochę TR-ów na temat kodeiny, większość wielce zachęcających. Nigdzie nie zauważyłam opisu czegoś, czego sama doświadczyłam. Dodam jeszcze, że kilka dni zastanawiałam się nad opublikowaniem tego, przygotowywałam się psychicznie na totalne zjechanie i zrównanie mnie z ziemią za moją tępotę. Ale od początku...