CBŚ rozbiło dużą grupę przemytników

Centralne Biuro Śledcze rozbiło dużą grupę przestępczą specjalizującą się w przemycie ze Wschodu i późniejszej dystrybucji alkoholu i papierosów.

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1782
Centralne Biuro Śledcze rozbiło dużą grupę przestępczą specjalizującą się w przemycie ze Wschodu i późniejszej dystrybucji alkoholu i papierosów. Grupa przerabiała też skażony alkohol -poinformowała w środę podlaska policja. Dotąd zatrzymano ponad pięćdziesiąt osób, połowa z nich przebywa w areszcie. Wartość towaru, którym grupa obracała w czasie kilkuletniej działalności, także na Litwie i Łotwie, sięga co najmniej kilku milionów złotych. Wartość papierosów i alkoholu odkrytych w czasie akcji na terenie Polski policja szacuje na blisko 4 mln zł. Sprawę prowadzi CBŚ z Białegostoku z miejscową prokuraturą apelacyjną. W środę zarzuty postawiono kolejnym czterem osobom, wśród nich 38- letniemu mieszkańcowi Suwalszczyzny, uważanemu za szefa grupy ś poinformował PAP rzecznik prasowy podlaskiej policji Jacek Dobrzyński. W ocenie policji, grupa działała od kilku lat w kraju i za granicą, specjalizując się w przemycie i handlu papierosami i alkoholem. W czasie zatrzymań na terenie kraju zabezpieczono dotąd ponad 600 tys. paczek papierosów oraz ponad 7,6 tys. litrów alkoholu, o łącznej wartości prawie 4 mln zł. Szacuje się, że same należności akcyzowe, czyli straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczenia tego podatku, sięgają w tym wypadku 4 mln zł. W grudniu 2006 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego CBŚ odkryło dwa magazyny, gdzie było 61 tys. litrów skażonego spirytusu (tzw. przemysłowego), przeznaczonego do oczyszczenia i późniejszej sprzedaży. Policja nie podaje, czy ustalono, z jakiego źródła alkohol pochodził. W ramach śledztwa współpracowano także ze służbami za granicą. W ten sposób w lipcu ubiegłego roku udało się zatrzymać na Łotwie 27 tys. litrów spirytusu i 800 tys. paczek papierosów. We wrześniu na Łotwie zatrzymano transport 24 tys. litrów spirytusu. Sprawa wciąż traktowana jest jako nie zakończona, policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Podejrzanym grozi do dziesięciu lat więzienia.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Powój hawajski

Rozgryzlem, "wymemlalem" i polknolem 2g nasion, tzn 57 szt. Wydaje mi sie ze efekty byly tylko przedsmakiem mozliwosci ipomea. Zjadlem o godzinie 23 (teraz wiem ze za pozno) i poswiecilem sie studiowaniem syntezy MDMA, po ok 45 minutach (nie wiem dokladnie bo zegarek jak na zlosc mi wtedy zginal) literki z tekstu podskoczyly do gory, wykrecily dwa pirleciki i usiadly grzecznie z powrotem na miejscu, pomyslalem ze sie zaczyna, pogrozilem im palcem i kontynuowalem.

  • 2C-T-2


doswiadczenie: spore; dxm kilka razy, amfa (niewiem ile ale napewno kilkadziesiat:), mj od 6 lat prawie codzen, xtc kilkanascie razy, salvia 2x, benzydamina, tramal, kodeina, i inne leki:) oraz 2ct2, 5meodmtset & setting: zblizal sie wieczor, pozytywne nastawienie chec dobrej zabawy, a zalatwilem pixy mialem sprobowac nowych ( 5-4-2) niepolecam lipne...w 2 osoby, wkoncu zrobilo sie kilka osob.
  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Nastawienie: podekscytowanie, długo czekałem by skosztować metocynę. Liczyłem na spotkanie z drugą stroną życia, przybliżenie do Matki Natury, przeżycie enteogeniczne i mistyczne. Byłem sam, miałem nadzieję na uzyskanie mistycznych i osobistych doświadczeń, a do tego towarzystwo nie sprzyja. Miejsce: najpierw dom, spacer do sklepu i parku, potem znowu dom.

W dniu wczorajszym doszła długo oczekiwana paczka. A w niej 100 mg 4-HO-MET. Dawkowanie wg Shulgina to 10-20 mg doustnie. Nie czekając długo zażyłem ~10 mg doustnie i zaczekałem na efekty. Była godzina 13.07. Po regulaminowych 30 minutach poczułem się jakbym wziął antydepresant: citaproam, albo tianeptynę. Jednak uznałem że to było za słabo. Po godzinie wziąłem drugą taką samą porcję. Od tej pory zaczyna się właściwy opis podróży.