CBŚ rozbiło dużą grupę przemytników

Centralne Biuro Śledcze rozbiło dużą grupę przestępczą specjalizującą się w przemycie ze Wschodu i późniejszej dystrybucji alkoholu i papierosów.

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1781
Centralne Biuro Śledcze rozbiło dużą grupę przestępczą specjalizującą się w przemycie ze Wschodu i późniejszej dystrybucji alkoholu i papierosów. Grupa przerabiała też skażony alkohol -poinformowała w środę podlaska policja. Dotąd zatrzymano ponad pięćdziesiąt osób, połowa z nich przebywa w areszcie. Wartość towaru, którym grupa obracała w czasie kilkuletniej działalności, także na Litwie i Łotwie, sięga co najmniej kilku milionów złotych. Wartość papierosów i alkoholu odkrytych w czasie akcji na terenie Polski policja szacuje na blisko 4 mln zł. Sprawę prowadzi CBŚ z Białegostoku z miejscową prokuraturą apelacyjną. W środę zarzuty postawiono kolejnym czterem osobom, wśród nich 38- letniemu mieszkańcowi Suwalszczyzny, uważanemu za szefa grupy ś poinformował PAP rzecznik prasowy podlaskiej policji Jacek Dobrzyński. W ocenie policji, grupa działała od kilku lat w kraju i za granicą, specjalizując się w przemycie i handlu papierosami i alkoholem. W czasie zatrzymań na terenie kraju zabezpieczono dotąd ponad 600 tys. paczek papierosów oraz ponad 7,6 tys. litrów alkoholu, o łącznej wartości prawie 4 mln zł. Szacuje się, że same należności akcyzowe, czyli straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczenia tego podatku, sięgają w tym wypadku 4 mln zł. W grudniu 2006 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego CBŚ odkryło dwa magazyny, gdzie było 61 tys. litrów skażonego spirytusu (tzw. przemysłowego), przeznaczonego do oczyszczenia i późniejszej sprzedaży. Policja nie podaje, czy ustalono, z jakiego źródła alkohol pochodził. W ramach śledztwa współpracowano także ze służbami za granicą. W ten sposób w lipcu ubiegłego roku udało się zatrzymać na Łotwie 27 tys. litrów spirytusu i 800 tys. paczek papierosów. We wrześniu na Łotwie zatrzymano transport 24 tys. litrów spirytusu. Sprawa wciąż traktowana jest jako nie zakończona, policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Podejrzanym grozi do dziesięciu lat więzienia.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Powoje

Wiek: 18

Waga: 65kg

Doświadczenie: Alkohol, Marihuana, Haszysz, Mieszanki ziołowe(kilka razy i nigdy wiecej), Salvia Divinorum (1 raz)

Substancja: Ipomoea violacea "mexico", ok. 6-7g

Set & Settings: niedzielny wieczór, mój pokój, w nim na biurku komputer z dobrym nagłośnieniem :-D, stos książek, wygodny fotel i ja. Nastrój w porządku, od beztroski dzieliło mnie tylko przeczytanie streszczenia lektury, jednakże w głowie mojej zrodził się pomysł wypróbowania nasion wilca.

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Własny dom, późny wieczór, piwko, blancik, kumple, odpoczynek po męczącym dniu przy malowaniu drzwi i framug w domu. Chill

Na wstępie napiszę tylko, że pierwotnie nie chciałem pisać z tego TRu. Jednak z perspektywy czasu uznałem, że jest to dość wartościowe przeżycie i powinienem podzielić się nim z innymi, jednak po dwóch miesiącach, nie pamiętam już wszystkiego tak dobrze jak zaraz po przeżyciu, stąd TR nie będzie tak barwny i dokładny jak te pisane zaraz po czy też w trakcie.
Jak już napisałem, S&S przyjazny, towarzystwo doborowe, człowiek zmęczony, nie myśli już o niczym innym niż tylko o zimnym browarze i typowym MJ-owym posmaku w ryjku.

  • Kodeina

Jak czytalem trip reporty w dziale KODEINA to mi sie zal zrobilo, taka fajna substancja a z opisów mozna wywnioskowac ze raczej nie dziala. Zaden z opisujacych nie pokusil sie o stwierdzenie, ze nie przyjal potrzebnej dawki do uzyskania tego co w kodeinie piekne - euforii

  • Inne

Wiek, masa: 20lat, 65kg

Dawka: ~13,3mg 4-HO-DIPT doustnie, roztwór alkoholowy

Doświadczenie: alkohol, tytoń, konopie, DXM, kofeina, LSD, ecstasy, 2C-E, mefedron.

S&S: Ładny wiosenny dzień. Koło południa wychodzę z uczelni, zgarniam Kurwika i J. Jakiś czas później jesteśmy na skraju lasu i zażywamy po 13,3mg 4-HO-DIPT. W odwodzie czeka termos pełen czerwonego pu-erha, tabliczka gorzkiej czekolady i flaszka piwa Grand.

W TRze nie bawię się w T+x:xx, bo nie kontrolowałem czasu.

randomness