REKLAMA
Gang wytwarzający alkohol z rozcieńczalnika

Policjanci z katowickiego wydziału CBŚ rozbili gang, który zajmował się wprowadzaniem na polski rynek spirytusu wytwarzanego z rozcieńczalnika stosowanego w przemyśle meblarskim i spożywczym - poinformowała dzisiaj policja.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1578

- Podczas działań policyjnych prowadzonych od wczoraj na terenie kilku powiatów województwa łódzkiego zatrzymano 11 osób, w tym funkcjonariusza łódzkiego wydziału Centralnego Biura Śledczego - powiedział rzecznik łódzkiej policji podinspektor Witold Kozicki.

Policjanci przejęli kilka tysięcy litrów półproduktu i uzdatniony już alkohol, linię produkcyjną, szereg dokumentów oraz faktur. Policjanci rozpracowywali gang od kilku miesięcy. Według wstępnych ustaleń, rozcieńczalnik stosowany m.in. w przemyśle meblarskim i spożywczym był odkażany w specjalnych kolumnach destylacyjnych. Następnie rozlewany był w plastikowe pojemniki i trafiał na rynek. By ukryć proceder, sprawcy fałszowali faktury sprzedaży rozcieńczalnika.

Zatrzymane osoby są przesłuchiwane w prokuraturze w Piotrkowie Trybunalskim, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Rzecznik prokuratury Witold Błaszczyk odmówił na tym etapie śledztwa udzielenia szczegółowych informacji w tej sprawie.

podrzucił winooki

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

po ile (niezweryfikowany)
po ile za 1 litr mogę kupic taki rożcieńczalnik? <br>[ moze tylko w 50 l beczkach jest.. nieszkodzi.. nawet lepiej ;-)] <br>hmm Ciekawe czym jest skażony. chyba niczym trudnym do usuniecia, ze daje sie tego pozbyć przez destylecje frakcyjna. Z dykty na ten przykład się raczej nic nie wydestyluje...
burak cawniacze... (niezweryfikowany)
czemu ten artykul jest w podzdziale &quot;zly &quot; ? dla mnie jest przynajmniej obojetny, a nawet dobry. nie chcialbym zeby zrodla z ktorego kupuje zazwyczaj spirytus zaopatrywalo sie u takich panow :)
winooki (niezweryfikowany)
czemu ten artykul jest w podzdziale &quot;zly &quot; ? dla mnie jest przynajmniej obojetny, a nawet dobry. nie chcialbym zeby zrodla z ktorego kupuje zazwyczaj spirytus zaopatrywalo sie u takich panow :)