Amerykanie chcą się leczyć... ekstazy

Pozwólcie nam legalnie aplikować narkotyki - apelują psychiatrzy.

toudy

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1007
Pozwólcie nam legalnie aplikować narkotyki - apelują psychiatrzy. Na liście zakazanych w USA narkotyków, które nie mają "zastosowania w medycynie" jest LSD, meskalina, heroina i, oczywiście, ekstazy. Szkopuł w tym, że ten ostatni specyfik, jak twierdzą psychiatrzy... pomaga w leczeniu ciężkich urazów psychicznych. Ekstazy, jak twierdzą specjaliści, jest jedynym lekiem, który może pomóc w terapii zespołu stresu pourazowego. To ciężkie, psychiczne schorzenie, które nie pozwala ludziom normalnie funkcjonować. Śnią im się koszmary, nie mogą pracować, wykonywać najprostszych życiowych czynności. Schorzenie to dotyka setek tysięcy Amerykanów, głównie kombatantów. Stwierdzono, że na zespół stresu pourazowego cierpi 12 procent weteranów. Łatwo policzyć, że skoro w wojnie w Iraku i Afganistanie bierze udział 1,8 miliona amerykańskich żołnierzy, to przynajmniej 216 tysięcy z nich będzie musiało zmierzyć się z tym schorzeniem. Niestety, nauka do tej pory nie znalazła leku na tę chorobę. Żadne substancje nie pomagały. Z wyjątkiem... ekstazy - donosi "The Economist". Okazało się, że ten niesłychanie groźny i silnie uzależniający narkotyk, jest jedyną nadzieją na powrót do zdrowia i normalnego życia dla setek tysięcy ludzi. Wiele osób, które stosowały ekstazy pod kontrolą lekarza i korzystały z terapii, dziś mogą normalnie funkcjonować. Amerykańscy psychiatrzy domagają się już wprowadzenia ekstazy do obrotu w aptekach. Tak jak kokainy, morfiny czy opium. W niektórych stanach można już legalnie kupić marihuanę do celów leczniczych. "To jest lekarstwo - przekonują, według "The Economist", lekarze.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
no w sumie kilka razy mnie podleczylo;p
Jenon (niezweryfikowany)
KINGSAJZ DLA WSZYSTKICH!! SZUFLADA... SZUFLADA...
kapuszasty (niezweryfikowany)
"Okazało się, że ten <b>niesłychanie groźny</b> i <b>silnie uzależniający</b> narkotyk, " tiaaa...
Anonim (niezweryfikowany)
Ekstazy faktycznie w niektórych chorobach pomaga, ostatnio nawet oglądałem na youtube taki film dokumentalny z Discovery „ekstaza i agonia”. „Film zaczyna się od słów: Przed trzema laty Tim (bo tak ma na imię bohater filmu) przypadkowo odkrył sposób na złagodzenie nieprzyjemnych objawów choroby. Problem w tym, że wymaga on zażywania nielegalnej substancji która może być niebezpieczna dla życia i zdrowia... Być może to odkrycie zrewolucjonizuje badania nad lekami i doprowadzi do opracowania leku na Parkinsona!” Jeżeli ktoś jest zainteresowany podaje link : http://pl.youtube.com/watch?v=qucy1lB1A0k
Anonim (niezweryfikowany)
MDMA w umyśle człowieka rozładowuje nagromadzone złe emocje.Bynajmniej, sam to po sobie wiem.
dmt (niezweryfikowany)
bynajmniej?!
prosiak44 (niezweryfikowany)
Nic tak nie otwiera człowieka jak mdma.Ten środek jest jedyny w swoim rodzaju.Szkoda tylko,że tak ciężko dostać dobrą,czystą pigułę.Ostatnie dobre krążki jakie jadłem to niebieskie armani.Ale to było pół roku temu.Ostatnio zjadłem szare koniczynki.Miałem strasznie dziwną etno jazdę.Coś pomiędzy ibogainą(powiedzmy 1 gramem kory korzenia)a PCP(niebieskie no name).Strasznie posrana jazda.A pamiętacie sławne UFO?Ile to ludzi się po tym przekręciło?Przebadali te pigułę i okazało się,że samej ekstazy było w niej 1%,a reszta to różne pochodne fety i po prostu trujące substancje.Za śmierć tamtych ludzi pośrednio odpowiadał rząd RP,który to nie potrafi zwalczyć narkotyków(bo to niewykonalne) i jednocześnie nie zezwala na kupno dobrej mdmy w aptece.No właśnie,czemu nie mogę sobie kupić czystej piguły za okazaniem dowodu w legalnym punkcie sprzedaży?Paranoja.Ludzie i tak będą brać,a waszym zadaniem jest zredukować szkody i właśnie to plus mądra edukacja jest najlepszym sposobem.
Anonim (niezweryfikowany)
Zgadzam się z powyższym. Teraz w tych pigułach nie ma mdma, głownie to chyba amfa i jakieś inne gówna. U mnie na mieście wogóle cięzko ostatnio o cokolwiek i każdy bierze to co jest i nie marudzi. Mogli by zalegalizować dla celów medycznych, czemu nie.
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Mefedron

„Noc jak każda inna”

Zażyte substancje: 10 mg Klorazepanu, około 250 mg Mefedronu HCl, 150 mg Kodeiny, 40 mg Prometazyny, 7.5 mg Zopiklonu

Wiek: 17 lat

Waga: 65 kg

Doświadczenie: dekstrometorfan, benzydamina, mieszanki ziołowe, pseudoefedryna, metylokatynon, mefedron, opium, makiwara, kodeina, klorazepan, alprazolam, midazolam, 4-AcO-DIPT, zolpidem, zopiklon, moklobemid, paroksetyna, buspiron, baclofen, alkohol, nikotyna, kofeina.

  • Kannabinoidy
  • Katastrofa

Wizyta u znajomych, przyjemna atmosfera

Napisałam ten artykuł, żeby przestrzec zwłaszcza osoby zaczynające doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi i tych, którzy zażycie ich planują.
20.12.15

nic

  • 2C-P

  • LSD-25

O jedenastej czterdzieści pięć nastąpiło wprowadzenie matariału testowego. Kolorowy kartonik o niepozornych rozmiarach nie zapowiadał wyglądem ani aparycją tego co nas czekało… Poszliśmy na skraj łąki siadając w cieniu brzózek- pamiętam piękne słoneczne plamy- prześwity słońca które powoli wskazywało na apogeum- czyli południe. Długi czas oczekiwania zaniepokoił mnie… Już myslałem że cały eksperyment wziął w łeb. Wtedy postanowiłem że trzeba zajarać z myślą że może to będzie katalizatorem który uwolni w nas psychodeliczne jazdy, wkrótce przekonałem się że wcale się nie pomyliłem.