PsychoNAUKA: MDMA (ecstasy) – status ‘Breakthrough Therapy’ dla badań MAPS i co to oznacza

Food and Drug Administration (FDA) w sierpniu ubiegłego roku nadała status terapii potencjalnie przełomowej dla trwającej właśnie trzeciej fazy testów terapii stresu pourazowego (PTSD – post traumatic stress disorder) z wykorzystaniem MDMA. Terapia zaprojektowana jest przez organizację non-profit MAPS (Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies).

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Biała Dama na podst. publikacji MAPS

Odsłony

402

Abstrakt:

Food and Drug Administration (FDA) w sierpniu ubiegłego roku nadała status terapii potencjalnie przełomowej dla trwającej właśnie trzeciej fazy testów terapii stresu pourazowego (PTSD – post traumatic stress disorder) z wykorzystaniem MDMA. Terapia zaprojektowana jest przez organizację non-profit MAPS (Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies).

Treść:

Terapia stresu pourazowego z wykorzystaniem MDMA zakłada zastosowanie podczas standardowej psychoterapii trzech dawek MDMA, które mają wspierać chorych z zaawansowaną postacią choroby. Obecnie zaprojektowany przez MAPS (Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies) proces terapeutyczny przechodzi trzecią i ostatnią fazę testów klinicznych (phase 3 trials), które rozpoczęły się na wiosnę bieżącego roku.

Status terapii potencjalnie przełomowej oznacza, że testowana właśnie terapia stresu pourazowego z użyciem MDMA bardzo dobrze rokuje i daje nadzieje osiągnięcia lepszych rezultatów niż inne dotychczas stosowane terapie. Zapewnia również, że FDA nadaje wyższy priorytet procesowi certyfikacji i będzie ściśle współpracowało z MAPS podczas ostatniej fazy testów.

Trzecia faza testów składa się z dwóch etapów (MAPP1 oraz MAPP2), obejmie 200-300 dorosłych osób ze zdiagnozowanym syndromem stresu pourazowego. W celu otrzymania obiektywnych wyników badania przeprowadzone są w różnych ośrodkach, nowatorska terapia jest randomizowana, podwójnie ślepa, grupa kontrolna otrzymuje placebo. Cały proces terapeutyczny dla jednej osoby trwa 12 tygodni. W tym czasie pacjenci odbywają 12 sesji psychoterapii oraz trzy całodniowe sesje z użyciem MDMA. Punktem odniesienia (dla pomiaru skuteczności terapii) jest skala CAPS-5 (Clinician Administered PTSD Scale) mierząca poziom stresu pourazowego. Badanie kliniczne przeprowadzane jest przez odpowiednio przeszkolonego specjalistę, który określa poziom częstotliwości i siły występowania 30 różnych symptomów stresu pourazowego.

oprac. Biała Dama

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa


moje doświadczenia... słabe. Trochę Euphyliny.. (ktoś tego próbował?? jestem zainteresowana wymianą doświadczeń) ... Hydroxizina... inne leki... GM...  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Sam w pokoju, ciekawy nowej substancji, gram w Edgeworld na Google+

Już od jakiegoś czasu chciałem spróbować kodeiny i wczoraj nadarzyła się okazja. Siostry nie było w domu, więc zająłem jej pokój na noc i miałem względny spokój ;D W chacie została mama i wścibski brat.

0:20 - Rozkruszyłem 20 tabletek Antidolu i dolałem  50ml zimnej wody. Po chwili mieszania wszystko poszło na filtr i do lodówki.  Chyba nie do końca rozpuściłem kodeinę w wodzie, bo jak przelewałem na filtr, na ściankach szklanki zostały jakieś białe kawałki.

  • Bad trip
  • Szałwia Wieszcza

Chyba dobre

Zastanawiałem się- jak to będzie?

Spodziewałem się mniej więcej czegoś w stylu DXM x100

Ale srogo się myliłem.

Oczekiwanie podniecało mnie niemiłosiernie. Dzięki pewnemu człowiekowi (świat niech Ci błogosławi :D) paczka z Divinorum gnała do mnie kurierem. Dzisiaj zadzwonił około godziny dwunastej, że zaraz będzie. To był dla mnie Święty Graal.