REKLAMA
PsychoNAUKA: MDMA (ecstasy) – status ‘Breakthrough Therapy’ dla badań MAPS i co to oznacza

Food and Drug Administration (FDA) w sierpniu ubiegłego roku nadała status terapii potencjalnie przełomowej dla trwającej właśnie trzeciej fazy testów terapii stresu pourazowego (PTSD – post traumatic stress disorder) z wykorzystaniem MDMA. Terapia zaprojektowana jest przez organizację non-profit MAPS (Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies).

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Biała Dama na podst. publikacji MAPS

Odsłony

322

Abstrakt:

Food and Drug Administration (FDA) w sierpniu ubiegłego roku nadała status terapii potencjalnie przełomowej dla trwającej właśnie trzeciej fazy testów terapii stresu pourazowego (PTSD – post traumatic stress disorder) z wykorzystaniem MDMA. Terapia zaprojektowana jest przez organizację non-profit MAPS (Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies).

Treść:

Terapia stresu pourazowego z wykorzystaniem MDMA zakłada zastosowanie podczas standardowej psychoterapii trzech dawek MDMA, które mają wspierać chorych z zaawansowaną postacią choroby. Obecnie zaprojektowany przez MAPS (Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies) proces terapeutyczny przechodzi trzecią i ostatnią fazę testów klinicznych (phase 3 trials), które rozpoczęły się na wiosnę bieżącego roku.

Status terapii potencjalnie przełomowej oznacza, że testowana właśnie terapia stresu pourazowego z użyciem MDMA bardzo dobrze rokuje i daje nadzieje osiągnięcia lepszych rezultatów niż inne dotychczas stosowane terapie. Zapewnia również, że FDA nadaje wyższy priorytet procesowi certyfikacji i będzie ściśle współpracowało z MAPS podczas ostatniej fazy testów.

Trzecia faza testów składa się z dwóch etapów (MAPP1 oraz MAPP2), obejmie 200-300 dorosłych osób ze zdiagnozowanym syndromem stresu pourazowego. W celu otrzymania obiektywnych wyników badania przeprowadzone są w różnych ośrodkach, nowatorska terapia jest randomizowana, podwójnie ślepa, grupa kontrolna otrzymuje placebo. Cały proces terapeutyczny dla jednej osoby trwa 12 tygodni. W tym czasie pacjenci odbywają 12 sesji psychoterapii oraz trzy całodniowe sesje z użyciem MDMA. Punktem odniesienia (dla pomiaru skuteczności terapii) jest skala CAPS-5 (Clinician Administered PTSD Scale) mierząca poziom stresu pourazowego. Badanie kliniczne przeprowadzane jest przez odpowiednio przeszkolonego specjalistę, który określa poziom częstotliwości i siły występowania 30 różnych symptomów stresu pourazowego.

oprac. Biała Dama

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Panna Salvia Divinorum"varium et mutabile semper femina"Wergiliusz


  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • MDMA
  • Pierwszy raz

Ekscytacja długo wyczekiwanym spotkaniem z Molly na urodzinach W.

 

Pigułki udało nam sie załatwić przez cebulke , mieliśmy 100 % pewność , że jest to prawdziwe ecstasy wkońcu sam design pixy nawiązywał do loga legendarnej Tesli. Okazje spróbować mieli moi kompani ; M , E , K

T 19:00

Zbieramy sie na dworzu całym towarzystwem aby spożyć po połowie tabletki , zapijając Gatoradem. Efekt placebo występuje już kilka sekund po przyjęciu ekscytacja oraz rytm serca wzmacniają się z każdą sekundą. 

T 19:20 -19:30

  • MDMA (Ecstasy)

Nazwa Substancji: EKSTAZA

Miejsce spożycia: KLUB


Doświadczenie : WYŻSZA SZKOŁA JAZDY :-P


Ilość : 3 PIGUŁY DOUSTNIE

  • Retrospekcja
  • Szałwia Wieszcza

2008r. Różne S&S. Niezbyt właściwe i komfortowe warunki.

Teraz Ty pójdziesz w moje ślady. Zanim odejdę zostawię Ci niezbędne instrukcje przedstawione w tym raporcie, który raportem nie jest, jednakże wątpię, że przygotują Cię one - chociażby w minimalnym stopniu - na to co się wydarzy...

Obok traum były to najsilniejsze doświadczenia w całym moim życiu. Zostałam dosłownie zmiażdżona, zmielona i wypluta przez coś zupełnie różnego od klasycznej wersji rzeczywistości, nawet od rzeczywistości dość mocno zmienionej psychodelikami. Nie doznałam czegoś podobnego nigdy wcześniej, nic nie przygotowało mnie na przejście.