Przełom w USA – MDMA oficjalnie w szpitalach?

Kilka dni temu portal "Mail Online" podał, że MDMA może zostać udostępnione w amerykańskich szpitalach w 2024, po tym, jak badanie wykazało, że jest to skuteczne leczenie osób z zespołem stresu pourazowego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

muno.pl | Adam Dąbrowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy najserdeczniej i polecamy Muno.pl!

Odsłony

64

Jak mogliście się dowiedzieć z naszych [Muno.pl - przyp. red. H] newsów oraz serii Narkomerytoryka, w ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej przesłanek na temat oficjalnego legalnego wprowadzenia do medycyny niektórych substancji psychoaktywnych. Na początku tego miesiąca amerykańskie badanie wykazało, że psylocybina, aktywny składnik magicznych grzybów, może złagodzić objawy u osób cierpiących na ciężką depresję kliniczną. Kilka dni temu portal "Mail Online" podał, że MDMA może zostać udostępnione w amerykańskich szpitalach w 2024, po tym, jak badanie wykazało, że jest to skuteczne leczenie osób z zespołem stresu pourazowego.

Pozytywne wyniki

O wynikach badania informowaliśmy was już w marcu. Przypomnijmy, w badaniu w Departamencie Psychiatrii w Farmington w stanie Connecticut wzięło udział 90 pacjentów z ciężkim zespołem stresu pourazowego, którym przed podjęciem 90-minutowych sesji z terapeutą podano placebo, dawki 80 mg lub 120 mg MDMA – dawki podobne do typowej pigułki ecstasy. Pacjenci nosili maski na oczy oraz mieli założone słuchawki z grającą muzyką. W tym czasie naukowcy obserwowali pacjentów, aby zobaczyć, jak zareagują, zanim otrzymają mniejszą dawkę 40-60 mg około dwóch godzin po rozpoczęciu badania. Jak możemy zobaczyć, wyniki były wyraźne – u 88% uczestników nastąpiła znaczna poprawa objawów po trzeciej sesji terapeutycznej, a dwie trzecie (67%) zauważyło taki postęp, że nie wykazywały już wystarczających objawów, aby można było zdiagnozować u nich zespół stresu pourazowego! W tym samym czasie oddzielna grupa kontrolna, która doświadczała psychoterapii bez MDMA, wyleczyła jedną trzecią pacjentów z objawów stresu pourazowego. Badacze uważają, że MDMA tworzy „poczucie zaufania i bliskości”, które pomogło pacjentom otworzyć się na psychiatrów i zracjonalizować traumę poprzez wyciszenie ciała migdałowatego – części mózgu, która przetwarza bodźce strachu i zagrożenia.

W ubiegłym roku, w podobnym badaniu w Brookline w stanie Massachusetts, wziął udział m.in. cierpiący na zespół stresu pourazowego weteran wojny w Iraku. Reportaż CBS Boston poniżej:

Przewidujemy złożenie naszej deklaracji w trzecim kwartale 2023 r. [od lipca do września]

– czytamy komentarz naukowca w rozmowie z DailyMail.com.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ma podjąć decyzję o zatwierdzeniu leku prawdopodobnie w ciągu sześciu miesięcy. Jeśli nie będzie przesłanek przeciw, lek trafi do amerykańskich szpitali pod koniec 2024.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ma podjąć decyzję o zatwierdzeniu leku prawdopodobnie w ciągu sześciu miesięcy. Jeśli nie będzie przesłanek przeciw, lek trafi do amerykańskich szpitali pod koniec 2024.

Na podstawie wspomnianej szacowanej daty złożenia wniosku przewidujemy możliwe zatwierdzenie w drugim kwartale 2024 [od kwietnia do czerwca] i uruchomienie w czwartym kwartale 2024 [od października do grudnia]

– podsumowali naukowcy w rozmowie z DailyMail.com

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Hydroksyzyna
  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

Zawsze biorę 150mg. W tym dniu wzięłam 600mg chociaż tego nie planowałam. Wszystko odbyło się u mnie w domu w obecności mojego chłopaka. Nie sądziłam, że tak to się wszystko potoczy ale cóż, to szczęście mieć bliską osobę, która zawsze się tobą zaopiekuje w należyty sposób.

Wypiłam roztwór ze 150mg kodeiny o godzinie 13:20 i włączyłam komputer aby przejrzeć to i owo w internecie. Długo nie musiałam czekać, gdyż już po 20 może 30 minutach poczułam uderzenie ciepła i przyjemny zawrót głowy. Czułam to już tyle razy ale zawsze nie mogłam się doczekać kiedy to nastąpi p oraz kolejny. Położyłam się na łóżku i zamknęłam oczy, wyobrażałam sobie jak pięknie by było móc utrzymać ten stan przez całe życie, jak ono by wtedy wyglądało? Jak bym funkcjonowała?

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Wolne mieszkanie, jedna swieczka, mile zolte swiatlo rozchodzace sie po pokoju, glosnik z muzyka. Trip przezywany razem z dziewczyna. Kazdy pozytywnie nastawiony, moja luba probowala pierwszy raz :)))

Wolny wieczór w srodku tygodnia, jednym słowem - sytuacja ktora musi zostac wykorzystana. Dziewczyna pozytywnie nastawiona przez moje opowiadania na temat działania opisywanej substancji, aczkolwiek z odczuciem lekkiego stresu który w dalszej części raportu odszedł niczym koty ktore były w mieszkaniu i widziały co odpierdalamy. Jesli mam byc szczery, nawet mi bylo ich troche szkoda - ciekawe co miały w głowach gdy to widzialy. Tak czy inaczej, groch na deskę, kroimy na pol, dajemy sobie buziaka i wcinamy.

  • Dekstrometorfan

Postaram sie opisac moje dwa dotychczasowe tripy po DXM. Pierwszy z nich byl

bardzo spontaniczny. Wrocilem ze szkoly i wszedlem na hyperreala. Na jednej

ze stron znalazlem opis ciekawej substancji zwanej DXM. Przeczytalem, ze

jest legalna i do tego tania i postanowilem sprobowac. Jak pomyslalem, tak

zrobilem i szybko pobieglem do apteki. Po krotkiej rozmowie z pania magister

na temat recepty kupilem 2 syropy Acodin 150 za 8,16zl kazdy. Po powrocie do

  • Dekstrometorfan

randomness