WŁUKNA NATURALNE - Naukowcy w konopiach

Kilkadziesiąt razy w roku od orzeczenia laboratorium Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu zależy los wielu ludzi.

Alicja

Kategorie

Źródło

Głos Wielkopolski

Odsłony

3155
Kilkadziesiąt razy w roku od orzeczenia laboratorium Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu zależy los wielu ludzi. [Tytuł newsa pozostawiony w orginalnej formie przyp. redakcji HH] Tyle razy zwraca się do Instytutu prokuratura lub policja. Tutejsi fachowcy są bowiem ekspertami od narkotyków, w tym także od tego jednego, który spośród wielu kanabinoidów, oddziaływuje najmocniej na system nerwowy człowieka – delta-9-tetrahydrokannabinolu (THC), zawartego w konopiach. Setki razy w roku bierze się do analizy konopie dla zupełnie innych celów. – To jedna z najpożyteczniejszych roślin – broni jej prof. Ryszard Kozłowski, dyrektor instytutu. Wspaniałe nasiona zawierają między innymi kwas stearydonowy, który tym się wyróżnia, że mając cztery wiązania, jest bardzo łatwo wchłaniany. Jest samym zdrowiem, nigdy nie leży na wątrobie. Ptaki spośród setek nasion zawsze zjedzą najpierw nasiona konopi, bo uwielbiają je. Z nasion właśnie tłoczy się w instytucie konopny olej. – Dzisiaj przyjeżdża do nas rządowa delegacja Chińczyków, zainteresowana uprawą konopi na biomasę. Zostaną poczęstowani białym serem z olejem konopnym i cebulą – zaznacza dyrektor – tak zawsze przyjmujemy gości. Korzenie konopi wydzielają inhibitory chwastobójcze, więc wysianie ich oczyści pole. Sama roślina wyróżnia się też dużą biomasą. Daje 10 ton suchej biomasy z hektara – mówi prof. Kozłowski – której można użyć na wiele sposobów: jako włókno, jako komponent do produkcji płyt, jako celulozę na papier konopny albo na biopaliwa.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Koral (niezweryfikowany)
jest to kolejny dowód na to że konopie są uniwersalne i powinny byc stosowane w codziennym zyciu i nasz wspaniały rząd powinnien wprowadzic ich legalizacje
sraka (niezweryfikowany)
tragedia wlUkna pryey U zwykle
ka (niezweryfikowany)
kraa kra moze to cos da hociaz o ni wiedza ale lto wi czy ktos sie nie dowi;)
Anonim (niezweryfikowany)
"Wspaniałe nasiona zawierają między innymi kwas stearydonowy, który tym się wyróżnia, że mając cztery wiązania, jest bardzo łatwo wchłaniany. Jest samym zdrowiem, nigdy nie leży na wątrobie. Ptaki spośród setek nasion zawsze zjedzą najpierw nasiona konopi, bo uwielbiają je. Z nasion właśnie tłoczy się w instytucie konopny olej." mogli by to pokazac tym debila co kazali wycofac ze sprzedazy MB Active (bo zawieral wyciag z nasion niebezpiecznych konopii ;p )
Anonim (niezweryfikowany)
Ja tam wasz wszystkich pierdole w dupe, ide spalic bata
Zajawki z NeuroGroove

DMT

 • Ayahuasca
 • DMT
 • Tripraport

Zamieszczony tekst pochodzi od znajomego, jest długi, ale może Was zainteresować, całe info w samym tekście.

 

Zdecydowałem się - z przyczyn, których nie czuję potrzeby tutaj wyjawiać - zataić dokładne nazwy przyjętych przeze mnie substancji; jednak były to analogi składników ayahuaski.

Relacja jest dość chaotyczna, jednak wychodzę z założenia, że ma ona mieć cel dokumentalny - podarowałem sobie wysiłki w kierunku języka literackiego.

 

 • Pierwszy raz
 • Szałwia Wieszcza

Las...koniec lata, zwykły dzień, wycieczka rowerowa... Bardzo długo przygotowywałam się na to wydarzenie... Oczekiwań nie miałam żadnych, po prostu chciałam zobaczyć co "Ona" ma mi do pokazania .

Koniec lata, godzina 13, wraz z kolega postanowiliśmy udać się na przejażdżkę do oddalonego o 30 km lasu. Po namyśle stwierdziliśmy, ze oprócz rowerów weźmiemy ze sobą jeszcze nasza przyjaciółkę Salvię, która od kilku miesięcy leżała w szafie i nikt nigdy jej jeszcze nigdzie nie zabrał.

Na miejscu byliśmy około 15 i tam tez postanowiłam po raz pierwszy skosztować tej ambrozji.

 • Dekstrometorfan
 • Hydroksyzyna
 • Inne
 • Kodeina
 • Uzależnienie

A wiec, moja ''przygoda'' z kodeiną zaczeła sie od czystej ciekawośći. Gdy miałem zobaczyć dlaczego zmarł Lil Peep (amerykański raper), przeszedłem do raportu o fentanylu itd, aż do artykułu o Kodeinie. Gdy dowiedziałem się że można legalnie kupić opakowanie w aptece, zainteresowało mnie to, aż do takiego stopnia, że musiałem następnego dnia udać sie do pobliskiej apteki.

 

 • 4-HO-MET
 • Bad trip

Set: z początku pozytywne. Setting: miasto, pub, pizzeria, las.

Piszę to teraz, dzień po wydarzeniach z 22.12.2012r., póki pamięć z tamtej feralnej nocy jest świeża. Tak, był to mój osobisty, spóźniony koniec świata.

14:00 - "Nieoczekiwany zwrot akcji."

randomness