W Bułgarii już nie idzie się do więzienia za działkę marihuany

Parlament Bułgarii zniósł przepis przewidujący karę więzienia za posiadanie małej ilości marihuany i zamienił ją na grzywnę w wysokości 1000 lewów (ok. 500 euro).

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

4610
Parlament Bułgarii zniósł przepis przewidujący karę więzienia za posiadanie małej ilości marihuany i zamienił ją na grzywnę w wysokości 1000 lewów (ok. 500 euro). Dwa lata temu parlament zaostrzył kary za posiadanie narkotyków i do kodeksu karnego wpisano, że za posiadanie jednej porcji miękkich narkotyków np. jednego papierosa z marihuaną grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat. Zmiana wywołała w Bułgarii ostrą dyskusję, czy osoby uzależnione od narkotyków należy traktować jak przestępców i wsadzać ich do więzienia czy jak ludzi chorych, których należy leczyć. Przeciwko nowelizacji kodeksu karnego protestowały wówczas środowiska lekarskie i prowadzące walkę z narkomanią organizacje pozarządowe. Posiadanie twardych narkotyków - heroiny i kokainy - niezależnie od ilości karane jest w Bułgarii 10-15 latami więzienia.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Spydread (niezweryfikowany)
Gdyby tak było w Polsce... 500 euro, niby dużo, ale w porównaniu z polskim prawem toż to eden panie, eden.
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

Mam 18 lat i chciałabym powiedzieć pare słówek o

fecie:). Pierwszy raz wzięłam w 2 klasie liceum. Było fajnie a

nawet bardzo fajnie. Niczym się nie przejmowałam miałam ogromną

energię do robienia wielu rzeczy. Pózniej brałam ok dwa razy na

miesiąc. Chodziłam na dyskoteki i dobrze się bawiłam gdy wziełam

fetę.Było wspaniale:).


  • Kodeina
  • Tripraport

Umilenie wieczoru na nudnych zajęciach, oraz forma spędzenia czasu ze znajomymi na późniejszej imprezie.

To był bardzo długi (i bardzo nudny) zimowy, piątkowy wieczór. Piątki jeszcze do niedawna śmiertelnie mnie męczyły, gdyż perspektywa prób orkiestry w godzinach 15-18:30 była przerażająca. Tego dnia nie było mowy nawet o tym, żebym się z tych zajęć jakkolwiek wymigała. Świadomość, że wszyscy już dawno mogą cieszyć się weekendem poza mną nieustępliwie nasycała moje rozżalenie już w pierwszych minutach próby. Godzina 17:00: w 20-minutowej przerwie postanowiłam się przewietrzyć i automatycznie skręciłam do nieopodal znajdującej się apteki.

  • 4-HO-MET
  • Tripraport

Opisany dokładnie w raporcie.

Nastawienie psychiczne: Pamiętam jak bardzo byłem napalony na spróbowanie 4-ho-met. Setki pozytywnych opinii o tej substancji, opisy mistycznych stanów, pięknych wizualizacji i przyjemnej euforii - to wszystko sprawiało, że chciałem jej spróbować. Dzień testów odkładał się przez kilka tygodni. Ten fakt złościł jakoś część mnie, która miała ogromną ochotę na przygodę z tym psychodelikiem. W końcu jednak doczekałem się. Mój wewnętrzny potwór żywiący się mocą psychodelików ożywił się, podpowiadał mi cichym głosem, że będzie to przewspaniałe przeżycie.

a

  • JWH-210
  • Metoksetamina
  • Tripraport