Wyborcy w stanach Missouri i Maryland opowiedzieli się za legalizacją marihuany

Wyborcy w Missouri i Maryland w stanowych referendach opowiedzieli się za legalizacją marihuany w celach rekreacyjnych. Podobny projekt odrzucono w stanach Arkansas, Dakota Północna i Dakota Południowa. Te rezultaty oznaczają, że w 21 z 50 stanów USA i w Dystrykcie Kolumbii dopuszczono już rekreacyjne użycie marihuany.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

radio.opole.pl
kjm/ mal/
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

12

Wyborcy w Missouri i Maryland w stanowych referendach opowiedzieli się za legalizacją marihuany w celach rekreacyjnych. Podobny projekt odrzucono w stanach Arkansas, Dakota Północna i Dakota Południowa. Te rezultaty oznaczają, że w 21 z 50 stanów USA i w Dystrykcie Kolumbii dopuszczono już rekreacyjne użycie marihuany.

Po podliczeniu ponad 80 proc. głosów w stanie Maryland, 965 tys. wyborców, czyli 65,5 proc., opowiedziało się za projektem legalizacji - podał "New York Times". W Missouri, przy podliczeniu 90 proc. oddanych głosów, za podobną liberalizacją prawa zagłosowało 53,1 proc. obywateli, a 46,9 proc. było przeciw.

W Dakocie Północnej wyniki głosowania również były wyrównane i po przeliczeniu nieco poniżej 95 proc. głosów, okazało się, że większość mieszkańców stanu, czyli 54,9 proc. była przeciw nowemu prawu. Podobnie, 56,2 proc. głosujących sprzeciwiło się legalizacji marihuany w stanie Arkansas po przeliczeniu 92 proc. głosów. Również mieszkańcy Dakoty Południowej odrzucili projekt - 52,8 proc. wyborców zagłosowało przeciwko, a 47,2 proc. za po podliczeniu nieco poniżej 95 proc. oddanych głosów.

"Opowiadając się za legalizacją, mieszkańcy stanu Maryland odrzucili nieudane pomysły z przeszłości i wybrali reformę swoich praw w celu ochrony wolności obywatelskich i wsparcia sprawiedliwości rasowej" - oświadczył Erik Altieri, szef organizacji NORML, jednej z najstarszych grup opowiadających się za depenalizacją marihuany w Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym miesiącu prezydent USA Joe Biden ogłosił, że ułaskawił tysiące Amerykanów skazanych na mocy prawa federalnego za posiadanie marihuany.

Około 6 na 10 wyborców z całego kraju popiera legalizację marihuany w celach rekreacyjnych - podała agencja Associated Press, powołując się na badanie VoteCast, przeprowadzone przez Uniwersytet w Chicago.

W Kolorado, gdzie rekreacyjna marihuana jest legalna od prawie dekady, 51 proc. wyborców opowiedziało się za propozycją, która pozwoli na stosowanie "pewnych substancji psychodelicznych". Jeśli zostanie zatwierdzona, to Kolorado stanie się drugim stanem, który podejmie taki krok. (PAP)

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 25I-NBOMe
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Impreza z ostrą muzyką hardcorowo, breakcorowo, speedcorowo, terrorcorową :)

   Tak sobie pomyślałam, że warto by było uzupełnić neurogroove o moje doświadczenia :) Publikowałam tutaj trip raporty z początków mojej psychoaktywnej kariery, które były średnio udane. Nie jest łatwo teraz opisać te długie lata licznych doświadczeń. 

    Niedawno wpadłam na pomysł, żeby wkleić tutaj fragment mojej (nieskończonej jeszcze) książki, w której opisałam najpiękniejszego tripa w moim życiu. Wycięłam zbyt osobiste momenty a zostawiłam te, które dotyczą samego tripa. Miłej lektury :)

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

nastawienie – wieczny optymista, miejsce – dom w małej pięknie położonej miejscowości.

Spotkałem na mieście kumpla. Pokazał mi z uśmiechem na twarzy swoje zakupy, w reklamówce znajdowała się paczka aco i 2 saszetki proszku do mycia cipek. Przypomniał mi się mój pierwszy i w tan czas jedyny, bardzo mocny trip po aco. Wyrzuciło mnie wtedy w kosmos a ciało rozpadło się w nicości, nawet myśli momentami rozpływały się i przestawały istnieć, byłem przez jakiś czas na 4 plateau.  Znając potencjał niewinnego leku na kaszel postanowiłem to powtórzyć, tym razem zmniejszając dawkę.

  • Kodeina

Substancja : Kodeina - po uprzednim spożyciu białego grejpfruta.

Ilość : 150mg o godzinie 16:15 + kolejne 150mg o godzinie 19:07

S&s : Mój dom i okolice.

substancje pomocnicze : piwo, tabaka

Tytułem wstępu, przedstawię pokrótce historię mojej znajomości z kodeiną.

  • Lophophora williamsii (meskalina)


Podsumowanie
Czy trip zmienil mnie? Mysle, ze nie, aczkolwiek przypomnial

mi o sprawach ktore kiedys widzialem, ktore sa wazne, a o ktorych

zapomnialem. Warto jednak o tym wszystkim pamietac. Pozwolil mi

jednak odpowiedziec na rozne pytania, ktore zadawalem sobie do tej

pory, niestety odpowiedzi nie sa wcale przyjemne.