REKLAMA
POLSKA TIMES ATAKUJE: Z gazetki dowiesz się jak uprawiać marihuanę

Kolejna już publikacja koncernu prasowego Polska The Times - zapraszamy do lektury.

toudy

Kategorie

Źródło

Polska Times

Odsłony

4677

Kolejna już publikacja koncernu prasowego Polska The Times, zapraszamy do lektury.

Czy w Polsce w miejscach publicznych można promować uprawę marihuany? Okazuje się, że tak. W dziewięciu poznańskich lokalach rozrywkowych i sklepach rozdawane jest bezpłatne czasopismo "Spliff - Gazeta Konopna". Można w nim znaleźć dokładną instrukcję uprawy marihuany, reklamy sklepów z nasionami konopi indyjskich i sprzętem do uprawy narkotyku. Prokuratura i organizacje zwalczające plagę narkomanii nie mają wątpliwości - to pomocnictwo w przestępstwie. W grudniowym numerze gazety zamieszczona jest m.in. szczegółowa instrukcja ukorzeniania sadzonek konopi indyjskich.

Ukrywający się pod pseudonimem autor pisze: "Każdy z nas na pewno prędzej czy później stanie przed problemem, jak rozmnożyć swoją ulubioną roślinkę". Następnie podaje dokładny przepis, łącznie z ilustracjami i rycinami, jak rozsadzać marihuanę. W gazecie znajdują się także reklamy sklepów z całej Europy ze sprzętem do uprawy i samymi nasionami. Wśród reklamodawców jest m.in. polski sklep internetowy, który oferuje nasiona i sadzonki kilkudziesięciu odmian marihuany. Oprócz szczegółowego opisu oferty anons zawiera informację, że firma prowadzi sprzedaż wysyłkową. Jak udało się nam ustalić, Poznań nie jest jedynym miejscem w kraju, gdzie można dostać "Spliff - Gazetę Konopną". W Polsce pismo ma bowiem kilkadziesiąt punktów dystrybucyjnych. Przeważnie są to popularne kluby muzyczne, działające w największych miastach.

- W naszym sklepie pismo "Spliff" rozchodzi się słabo - mówi chcąca zachować anonimowość ekspedientka poznańskiego salonu odzieżowego "AX", gdzie ubiera się wielu studentów. Nie uważa, aby gazeta przepełniona była kontrowersyjnymi treściami. - Przeglądałam ją parę razy i nie zauważyłam w niej niczego złego. Bardziej dyskusyjne treści można znaleźć w dostępnych w każdym kiosku pismach dozwolonych od lat 18. Także przedstawiciel poznańskiego klubu Piwnica 21 nie widzi niczego szkodliwego w rozpowszechnianiu "Spliffa". Tam gazeta leży obok innych darmowych periodyków - "Pulpa", "Aktivista" i "Hot Magazine'u".

- Na łamach "Spliffu" bardzo często pojawiają się zapowiedzi organizowanych w naszym klubie imprez reggae, przez co my czujemy się zobowiązani pomagać w dystrybucji tego tytułu - tłumaczy. Także i on nie dostrzega na stronach magazynu treści, mogących wzbudzić kontrowersje. Zupełnie odmienne zdanie na ten temat ma Anna Kuciak, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, którego władze zamierzają wystąpić do prokuratury z formalnym powiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa.

- Z całą pewnością możemy mówić tu o przestępstwie. Jak inaczej można traktować instrukcje uprawy i reklamy z nasionami i sadzonkami marihuany - pyta Anna Kuciak.

Wydawca gazety - niemiecka firma Eurolistek LTD z Berlina - zaznacza wprawdzie, że "celem niniejszej publikacji nie jest nakłanianie do zażywania narkotyków, a nadużywanie marihuany może powodować poważne szkody zdrowotne i społeczne", ale według prokuratury taka deklaracja nie zwalnia wydawcy od odpowiedzialności prawnej.

- Wydawanie gazety, która zawiera informacje, jak uprawiać marihuanę, może być potraktowane jako popełnienie przestępstwa polegającego na pomocnictwie osobie, która zamierza popełnić czyn zabroniony - twierdzi Magdalena Mazur-Prus, rzecznik poznańskiej prokuratury. - To, że publikacja jest wydawana w Niemczech, nie oznacza, że autorzy są w Polsce bezkarni. Może tu dojść do przestępstwa skutkowego, czyli skutek przestępczy nastąpił w miejscu dostarczenia gazety - mówi prokurator. A ten czyn jest zagrożony karą do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Marihuana zalicza się do tak zwanych miękkich narkotyków. I tak jest przedstawiana w "Gazecie Konopnej". Marihuana, popularnie zwana trawką, to wysuszone konopie, które zawierają substancje psychoaktywne. Osoby po jej zażyciu odczuwają euforię. Mają też poczucie głębokiego relaksu. W Polsce przepisy w sprawie marihuany są restrykcyjne. Import, produkcja, pośrednictwo w sprzedaży oraz posiadanie tego narkotyku jest nielegalne. Grozi za to kara do 15 lat pozbawienia wolności. Inaczej wygląda to między innymi w Holandii, gdzie posiadanie marihuany jest zgodne z prawem. Można ją kupić na przykład w tak zwanych coffeshopach.

Autor: Andrzej Rembowski Współpraca: Jacek Sobczyński redakcja@glos.com Zapraszamy wszystkich czytelników hyperreal do napisania komentarza na stronie autora, Polska Times

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Zabrac,zakazac,zabronic. No i przy odrobinie szczęścia wsadzic do pierdla, cóż za chwalebna polityka!
Anonim (niezweryfikowany)
jebane panstwo policyjne sie robi jeszcze troche za stanie w miejscu beda zamykac... zamknijcie caly internet bo przeciez w nim jest wiecej informacji jak uprawiac ganje albo nie inny pomysl moze wlaczajcie nam neta od 16-17godziny brawo pedaly
afdadbf (niezweryfikowany)
"Inaczej wygląda to między innymi w Holandii, gdzie posiadanie marihuany jest zgodne z prawem." W Holandii zgodna z prawem? Co za pierdoły. Dekryminalizacja, a legalizacja to 2 różne rzeczy!
Anonim (niezweryfikowany)
Marihuany się nie produkuje. przecież ona tylko rośnie z nasionka, gdy poczuje wilgoć Ziemi
czyn (niezweryfikowany)
Jak to nie produkuje się? Wiesz co to jest marihuana? W ogóle to kto sprzedaje sadzonki konopii? :|
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=czyn]Jak to nie produkuje się? Wiesz co to jest marihuana? W ogóle to kto sprzedaje sadzonki konopii? :|[/quote] nie wiem co to marihuana. dziękuję.
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=afdadbf]"Inaczej wygląda to między innymi w Holandii, gdzie posiadanie marihuany jest zgodne z prawem." W Holandii zgodna z prawem? Co za pierdoły. Dekryminalizacja, a legalizacja to 2 różne rzeczy![/quote] Najpierw wytłumacz czym różni się depenalizacja od legalizacji a później znajdź mi to w powyższym tekscie
Anonim (niezweryfikowany)
Euforia i relaks są zakazane a alkocholowe zajebanie już nie (w większości wypadków)?
Anonim (niezweryfikowany)
a tak naprawde nikt nikogo nie przesladuje jedynie straszy i to tylko w prasie..... dajta ludzie spokoj grubo przesadzacie. Media sluza do straszenia
Anonim (niezweryfikowany)
To ja zaskarze ze w Panstwowym lesie rosna muchomory i lysiczki, a babka w sklepie sprzedaje galki muszkatowole.... ludu prosze... zostawcie ta trawe w spokoju!!! Od 3 tysiecy lat jest palona wszedzie i kolejne 3 tysiace bedzie palona i nikt a nawet cala grupa NIKTów ;) tego nie zmieni. Apropo gazety papier legalny, tresci zgodne z wolnoscia slowa a wrecz edukacyjne i nasionka tez legalne do kurwy nedzy w tej zawszonej polsce. Post 'zamknijcie internet' bardzo mi sie podoba ;D
Anonim (niezweryfikowany)
co oni maja w tych zakutych lbach??? nawet im kurwa do glowy nie przyszlo zeby chociaz zrobic polowiczna legalizacje !!! to jest poprostu paradox, brak logiki - moge sie bezkarbn ie najebac , wandalizowac, drzec ryja na lawce pod blokiem i jest spoko bo to tylko gouda, ale zapalic w spokoju i sie wyluzowac to nie!!!! mam was w dupie pieprzone cymbaly, jak bede chciala to sobie wyhoduje tylko tego shitu ile bede chciala!!! ta nielegalnosc to absurd - coza tepaki no nie moge HAK WAM W SMAK POLITYCZNE PAŁY
project (niezweryfikowany)
<p>Niestety żyjemy w państwie w którym wszystko musi być utrudnione, zakazane... urzędy zamiast pomagać , utrudniają obywatelom wszystko. Mamy więcej zakazów obłożonych ogromnymi sankcjami prawnymi niż przywilejów, trawka czy papierosy,alkohol i pornografia, a nawet internet to rzeczy które szkodzą nam wszystkim. Predzej czy później państwo zalegalizuje miękkie narkotyki tak jak to się stało w czechach. czemu nie zakazać produkcji i sprzedarzy wyrobów tytoniowych lub alkoholu,które tak naprawdę uzależniają i niszczą ludzi. Taki zwykły tytoń ,a tak silnie potrafi uzależnić, w porownaniu do marihuany jest narkotykiem twardym ,a jest legalny ponieważ państwo czerpie z niego dochody i to nie małe, paczka papiersów kosztuje u producenta około 1 złotego, reszta ceny to zysk państwa. taka tutaj sprawiedliwość. człowiek pracuje całe życie i płaci podatki, podatki od tego że mógł zarobić , nawet podatek od zwrotu części podatku bo nie może przecież zbyt dużo dostać&nbsp; spowrotem. jeszcze na stare lata obetną emeryturę i niech człowiek sobie radzi.</p><p>Najlepiej jest opuśćić ten kraj , człowiek jest okradany przez całe życie , Patriotyzm, nie ma o co walczyć, dla kogo dla złodzieji... można narzekać i pisać mądre rzeczy&nbsp; ale czy to coś zmieni ??</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • LSD-25
  • Miks

Setting: dosyć nietypowy – pusty pokój "jedynka" w hotelu w Lyonie, dookoła tylko łóżko, TV, łazienka. Set: pozytywny, chęć nagrodzenia się po dwóch tygodniach intensywnej pracy, chociaż w momencie łuskania tabletek z blistra odruchy wymiotne i wahanie.

14.11.2008

Timing: było to w okolicach marca 2008.

  • Bad trip
  • Bieluń dziędzierzawa

ciepły jesienny wieczór, totalny spontan, a więc brak odpowiedniego ss

Wstęp
Rzecz dziala się z pięć lat temu, ale doskonale pamiętam każdy, najgorszy szegół tego... bad tripa.
Zacznę od początku. Był to letni wieczór, wraz z moją przyjaciółką P. postanowiłyśmy spróbowac tej szatańskiej rośliny o której naczytałam się, ujmijmy to dzialania halucynogennego. O zdobycie jej nie było trudno, rosła przy ogródkach nieopodal mojego bloku. Zerwałyśmy w sumie 3 dorodne szyszki. Ten moment określę jako T.

  • Grzyby halucynogenne

Zdarzyło się to kilka dni temu. Konkretnie trzynastego października, w

mieszkaniu osoby D (chciala zostac anonimowa a jest mi to dosc bliska

osoba). Z pozoru miało to być inicjacyjne grzybienie jej w konkretnej ilości

(40 sztuk). O ironio, chciałem z nią przy tym być wiedząc że mnie grzyby nie

czeszą w sposób znaczący. Nawet dzień

wcześniej wygłaszałem Mancie alias Lwu, że utarta kontroli nad grzybami to

raczej cecha osobowościowa niż coś dotyczące każdego i że mnie nigdy to nie

  • Klonazepam
  • Miks

Miks został wykonany w trakcie niekontrolowanego ciągu na benzodiazepinach, więc nastawienia na konkretne doświadczenie nie było, a wszystko brane było w mieście i samochodzie.

Był to kolejny dzień na ciągu na benzodiazepinach.

Wszystkie przeżycia związane z ciągiem opiszę w kolejnym tripraporcie. W skrócie nie pamiętam praktycznie niczego, co najwyżej jakieś przebłyski i chwilowe ujęcia z tego jakże pięknego "jednego razu z benzo". Większość wiem z opowieści oraz zdjęć. To zaczynamy.

 

T - ok. 17:00

randomness