Dzieci przeciw dilerom

...(a rodzice za donosicielstwem). Znów o geniuszu Labudo-Policji, znów porcja paranoi o brałnie i dawka mitów o marihuanie. W nakładzie 230 tys. egzemplarzy.

Anonim

Kategorie

Źródło

Dzień Dobry z 16 maja 2003 (nakład 230 tys egz)
Katarzyna Bartman

Odsłony

11409

Wciąganie dzieci i młodzieży w donoszenie na rówieśników ma dopomóc policji w zwalczaniu narkotykowych przestępstw wśród nieletnich. - To załatwianie obowiązków policji rękami dzieci - alarmują pedagodzy.

Marek boi się opowiadać sobie. W czasie wakacji dilerzy narkotykowi zakatowali kijami jego kumpla... Podobno doniósł na jednego z nich policji. Matka zamordowanego postradała zmysły z rozpaczy. Po pogrzebie chodziła po blokach i pytała ludzi, czy nie widzieli jej syna.

Dopiero ta zbrodnia uprzytomniła mu, że stawką w "grze", którą i on podjął, jest życie jego lub kogoś z jego najbliższych. Od kilku miesięcy współpracuje ze stołeczną policją. Informuje o powiązaniach znajomych z osiedla z narkobiznesem.

Wykorzystywanie dzieci i młodzieży w walce z dilerami narkotykowymi to nowość, ale i wielkie ryzyko. Specjalne programy szkoleniowe, które zawierają instrukcje, jak bezpiecznie donosić na kolegów, prowadzone są pod okiem policjantów oraz osób z wyznaczonych ośrodków terapeutycznych m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi czy Warszawie.

Zadaniem młodych ludzi, którzy biorą udział w eksperymencie, jest m.in. przeniknięcie do młodzieżowych środowisk i subkultur, zaprzyjaźnianie się z tamtejszą młodzieżą, a w razie odkrycia, że rozprowadza się tam narkotyki, powiadomienie policji.

17 - letni Piotrek został "szeryfem" w zamian za to, że policja przymknęła oko na jego dawne narkotykowe grzeszki. - Chcemy wykreować takich liderów, którzy realizowaliby nasze cele, ale jednocześnie byliby akceptowani przez swoje środowisko - tłumaczy zasady programu Andrzej Turek, terapeuta z Wrocławia.
FAKTY
Narkowpadki

W 2002 r. toczyło się w Polsce 1714 spraw nielegalnego wprowadzenia narkotyków do obrotu (grozi za to kara do 15 lat więzienią).

W ponad 1O tys. przypadków nielegalnie udzielono lub namawiano do użycia środków odurzających (do 3 lat więzienia).

Zanotowano 61 przypadków produkcji lub przemytu (od 5 do 15 lat więzienia). 1896 osób przyłapano na posiadaniu narkotyków (do 3 lat więzienia).
Młodzież biorącą udział w szkoleniu uczymy obywatelskich postaw - dodaje Mariola Tatarska z warszawskiej poradni terapeutycznej "Maraton" i wylicza: - Nikomu przecież nic się złego nie stało. Są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków. W przypadku osób nieletnich zgodę wyrażają rodzice...

Marek twierdzi jednak, że o swym udziale w programie nie powiedział w domu, bo nie chciał martwić matki...

Prawo wymaga pisemnej zgody rodziców na udział nieletnich we wszystkich tego typu programach - ostrzega zastępca szefa Krajowego - Biura ds. Narkomanii Bogusława Bukowska.

Igranie z ogniem
Argumenty Tatarskiej szokują Annę Kuciak, terapeutkę z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Takie programy są niebezpieczne. Ta młodzież naraża się nie tylko swoim rówieśnikom, lecz przede wszystkim zorganizowanym grupom przestępczym, które gotowe są zabić.

Co na to policja? Komisarz Lidia Woć z Komendy Głównej Policji bezpieczeństwo młodzieży pomija milczeniem. Podczas rozmowy podpiera się za to nieustannie ustawą o zapobieganiu narkomanii z 2000 r.
Za zatajenie informacji o przestępstwach przeciwko ustawie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności - przypomina policjantka. Przyparta do muru pytaniem, czy pozwoliłaby swojemu dziecku podjąć takie ryzyko, dodaje pojednawczo: - Robi się to dyskretnie, żeby nikt nie miał przykrości. To chodzi o to, żeby tym dzieciakom nie zrobić krzywdy!
Brown sugar

Produkowany jest z morfiny, należy do tzw. syntetycznych opiatów. Rafinują go laboratoria w Azji, a do Polski dostarczany jest w postaci brązowych lub różowych granulek. Powoduje szybkie narastanie zależności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Uzależnieni doznają trwałych uszkodzeń mózgu i psychodegradacji.
Ten najgroźniejszy z narkotyków działa blokująco na centralny układ nerwowy. Młodociani ćpuni z zakompleksionych i nieśmiałych dzieciaków przeistaczają się w potwory. Następuje u nich także zanik uczuć wyższych. w stosunku do swoich najbliższych są wyrachowani, bezwzględni i okrutni.


Heroina nas zaleje
Barbara Labuda, minister w Kancelarii Prezydenta RP, koordynująca programy antynarkotykowe w szkołach, w wypowiedziach dla prasy utrzymuje, że "policja nie daje sobie rady z dilerami i dlatego trzeba jej dać dodatkowy instrument".

Kryminalne statystyki dotyczące nieletnich narkomanów niebezpiecznie bowiem rosną. Sądy dla nieletnich skazują każdego roku 4 tys. ćpunów poniżej 17. roku życia. W grupie tej są także dziewięciolatkowie.
Tylko od stycznia br. komenda policji w Krakowie naliczyła 734 przestępstwa narkotykowe. Rocznie popełnianych jest ich w kraju znacznie więcej, bo 15,5 tys. Jak wynika z badań Janusza Sierosławskiego z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, odsetek młodzieży szkół średnich eksperymentującej z najniebezpieczniejszymi środkami odurzającymi zwiększył się w ciągu ostatnich pięciu lat aż jedenastokrotnie.

- Dane z monitoringu ujawniły bardzo szybko narastający problem heroiny. Brown sugar (slangowa nazwa heroiny do palenia) jest najbardziej rozpowszechnionym narkotykiem wśród młodych osób zgłaszających się na leczenie odwykowe w Warszawie - alarmuje socjolog.
Badania Sierosławskiego znajdują potwierdzenie również w raporcie ekspertów z Grupy ds. Epidemiologii Narkomanii przy Radzie Europy (tzw. Grupy Pompidou). W 26 europejskich krajach przeprowadzono badanie, na podstawie którego powstała lista państw, gdzie heroina ma najwięcej amatorów. Polska zajęła w tym rankingu 2. miejsce. Do kontaktÓw z tym narkotykiem przyznał się co dziesiąty szesnastolatek.

Akcyza na odlot
Zdaniem Tomasza Harasimowicza z Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień "Monaru" do przyjęcia się u nas mody na browna wsród młodzieży przyczynili się popularni filmowcy, specjaliści od reklamy, muzycy, aktorzy.
- Nasi twórcy prześcigali się w puszczaniu oka do młodzieży: jesteśmy tacy jak wy, wy chcecie być tacy jak my, a my bierzemy - przypomina Harasimowicz. "Trawkę" palą nie tylko muzycy, ale również prawnicy, urzędnicy, rolnicy, a także policjanci...

W obronie narkotyku publicznie wypowiadali się m.in.: Kora Jackowska, Piotr Klatta [oryg. pis. DD] czy Mikołaj Kozakiewicz..
Więcej uzależnionych
Zgłoszenia do leczenia odwykowego w Warszawie osób używających heroinę:
1995 r. - 2
1999 r. - 1063
2000 r. - 3257
Czy złagodzenie prawa wyhamuje wzrost patologii?
- Marihuana wzmaga chęć sięgnięcia po silniejszy narkotyk. 90 proc. heroinistów; którzy zgłaszają się do naszych ośrodkÓw, zaczynało właśnie od palenia trawki - załamuje ręce Harasimowicz.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

O_o (niezweryfikowany)
&quot;Czy złagodzenie prawa wyhamuje wzrost patologii? &quot; <br>mogliby przynajmniej sprobowac, a nei trwaja w swoim obledzie i demoralizuja mlodziez namawiajac do donoszenia
Małysz (niezweryfikowany)
Barbara Labuda utrzymuje, że &quot;policja nie daje sobie rady z dilerami i dlatego trzeba jej dać dodatkowy instrument &quot;. <br> <br>Myślę że trzeba być konsekwetnym, pani Barbaro, i skoro klimakterium atakuje, sięgnąć po mocniejsze hormony - widziałbym Panią w brygadzie antyterrorystycznej albo jako kata w więzieniach amerykańskich. <br> <br>Wciąż jednak nie wiem, co Pani robi u prezydenta, chyba laskę ciągnię Pani słabą? Niepotrzebny byłby &quot;dodatkowy instrument &quot;? <br>
Goblinoid (niezweryfikowany)
Wiekszosc z tych heroinistow pewnie probowalo rowniez alkoholu i nikotyny. Moze to wlasnie od tych uzywek wszystko sie zaczyna? Taki tok rozumowania jest calkowicie pozbawiony logiki-a nuz ktorys z owych cpunow w przeszlosci probowal kawy i to wlasnie owa kawa jest przyczyna ich aktualnych problemow? Ehhh, naprawde nie wiem co oni robia w tym rzadzie...
jah (niezweryfikowany)
No to państo znowu &quot;hoduje &quot; sb- ków, te dane nie wydają mi się prawdziwe, co dziesiąty 16 - ek browna ? hehe chyba nie. nie ma to jak mądre państwo.....
.chudy. (niezweryfikowany)
&quot;Specjalne programy szkoleniowe, które zawierają instrukcje, jak bezpiecznie donosić na kolegów, prowadzone są pod okiem policjantów oraz ... &quot; to muszą być ciekawe szkolenia :) ciekawe jakie są prace domowe ? <br>
macthc (niezweryfikowany)
jebac frajerow!
herka17 (niezweryfikowany)
Można zacząć najpierw od jakiś leków, które sa w prównaniu do leków łagodnymi środkami, np. rolki (Relanium) czy DXM (dekstrometorfan) a potem zaćpać od razu herę (np. na początek wciągnąć proszek przez rurke nosem z lusterka) zamiast bawić się w palenie trawy. Oczywiście też kiedyś zapalę trawę, ale ja chcę wszystkiego spróbować, więc czy to ważne w jakiej kolejności? Myslę, że nie.
c.r. (niezweryfikowany)
i moze to jest powod zeby jednak wejsc do unii , policja polska ma w huj zapedow komunistycznych , przeciez to sa typowe dzialania stalinowskie , mam naprawde nadzieje ze to sie zmieni po wejsciu do unii , jebac konfidentow
Kaziu (niezweryfikowany)
Gdzie mozna sie zglosic zeby moc uczestniczyc w tym zajebistym programie antynarkotykowym ? wystarczy pojsc na posterunek policji ?? TAK ? super - zawsze chcialem zrobic cos wielkiego w zyciu ... wydam swoich kumpli i bedzie cool.
wid (niezweryfikowany)
Arz żal dupe ściska jak czytam te brednie czy w tym popierdolonym kraju pojawi się wreszcie ktoś kto będzie miał jakieś ROZSĄDNE propozycje rozwiązania naszych problemów ??????????????????????
xil (niezweryfikowany)
skonczy sie tym ze jakiegos dzieciaka zakatuja i tyle... nie rozumiem rodzicow jak tak kurwa mozna ? przciez oni ryzykuja zdrowiem i zyciem dziecka ! do tego ucza go donosicielstwa ! chore spojrzenie na swiat... <br> <br> <br>ciekawe do czego to jeszcze dojdzie... :(
wtk (niezweryfikowany)
bzdury
QrA (niezweryfikowany)
To juz jest przegięcie... kurwa co sie u nas do kurwy nędzy dzieje!!!!!! &gt;:(
Zbigniew R. (niezweryfikowany)
I znowu mamy przyklad krotkowzrocznosci naszych organow scigania i obywateli naszego pieknego kraju. Koles ktory zginal (szkoda ze zginal) napewno wiedzial z kim ma do czynienia i co moze mu grozic za nie splacanie dlugow u gangsterki i jesli nie przemyslal dokladnie czy ewentualna dilerka przyniesie mu odpowiedni dochod zeby sie wykupic, to juz jego problem. Jestem pewien ze bral na handel, skoro go zatlukli, to znaczy ze nie bral od typow grama, gora dwoch , tylko musial wziac wieksza ilosc na handel, bo za drobnice dostaje sie tylko maly wpie*dol, a wczesniej kilka ostrzezen. Teraz temat uczenia dzieci kablowania. Sposob w jaki policja wykorzystuje mlodziez, doskonale obrazuje jej glupote, nieskutecznosc i chec pojscia po jak najprostszej lini oporu, bez wzgledu na konsekwencje, a konsekwencje moga byc powazne. Jesli wyjdzie wsrod znajomych 17nastolatka ze koles jest wtyczka,a wyjdzie napewno predzej czy pozniej, to ma prze*ebane do konca zycia, bo juz wszyscy beda pamietac ze kablowal i zostanie wyalienowany ze srodowiska i nie zdziwilbym sie (mysle ze sam bym takiego dojechal), jesli chlopak dostanie powazny wpie*dol i pol roku w szpitalu, a po wyjsciu bedzie bal sie wyjsc na ulice ,bo napewno ktos bedzie chcial mu w*ebac z to ze jest konfidentem, poza tym po co mialby wychodzic, skoro nie bedzie juz mial przyajciol i znajomych?
konradino (niezweryfikowany)
i moze to jest powod zeby jednak wejsc do unii , policja polska ma w huj zapedow komunistycznych , przeciez to sa typowe dzialania stalinowskie , mam naprawde nadzieje ze to sie zmieni po wejsciu do unii , jebac konfidentow
. (niezweryfikowany)
CHCEMY LIBERALNEJ NOWEJ WŁADZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
]:- (niezweryfikowany)
Dostałem to gówno wczoraj... Z Wrocławia pochodze... Cetrala, moja matka to przeczytała i już rozmowe miałem... Chłam śmierdzący...
CyprianKRK (niezweryfikowany)
i moze to jest powod zeby jednak wejsc do unii , policja polska ma w huj zapedow komunistycznych , przeciez to sa typowe dzialania stalinowskie , mam naprawde nadzieje ze to sie zmieni po wejsciu do unii , jebac konfidentow
ZORPOT (niezweryfikowany)
Wczoraj dostałem to w DD <br>Ja pier............tylko to mi na myśl przychodzi. <br>A dla niebieskiego spisku pani Labudy mam <br>sugestie-DAJCIE DZIECIOM BROŃ PALNĄ,TO SZYBCIEJ ZAŁATWI WASZ PROBLEM.
maly donosiciel... (niezweryfikowany)
Ja tak sobie mysle, ze kazdy prawdziwy heroinista zaczal od narodzin, to moze zabronimy tego? Albo ptzynajmniej oddychania, bo zaloze sie, ze 100% marihuanistow, heroinistow, ciastkonistow, tytonistow, kawistow, kwasistow, i jeszcze wszystktich innych &quot;stow &quot; zaczynalo od &quot;sztachania &quot; sie tlenem i azotem!!! Nie wiem czy na to tez powinienem donosic??? <br> <br>A tak przy okazji to czy ktos nie wie jak mozna sie zalapac na taki kurs??? I czy sa ograniczenia wiekowe? (ja ma 19) Bo cholernie to byloby ciekawe. &quot;Know your enemy &quot;, ze posluze sie RATM.
??? (niezweryfikowany)
Ale mnie kurwica łapie jak to czytam , jeśli dalej wszyscy będą sądzić i zwalać całą wine na trawke to kiedyś naprawde będziemy światem heroinistów - a teraz pomyśl - dzieciki mają pierwsze doświadczenia z trawką ale tak naprawde nie mają pojęcia napoczątku co i jak itp . i słyszą głosy z karzdej strony kto zaczyna od trawki zacznie brać inne mocniejsze dragi i co taki małolat robi myśli sobie skoro jaram to co mi szkodzi sprógować np . speeda . A gdyby to szło wszystko w dobrym kierunku i informowało się że jeśli ktoś już jara zioło to wcale nie musi to oznaczać że weźmie coś innego to zmieniło by to ten cały kurewsi obraz - masz i pomyśl - <br>Jak najszybciej legal bo legal oznacza nie zaopatrywnie się u dilera który może wciskać inne o wiele gorsze gówno . <br>Jaraczu zioła zostań przy tym i pierdol inne dragi !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kako (niezweryfikowany)
zgode na udział swoich dzieci w programie podpisują rodzice kolesi których złapały pały. Nawkręcają im że synalek pokibluje a wiadomo że kazda matka syna chce ratować. I tak koleś przez reszte życia chodzi z .... w dupie!
??? (niezweryfikowany)
A no i jeszcze jedno , pale już gandzie pare ładnych latek i to co dostrzegłem to to , że tak naprawde nie jest ona do końca zdrowa jak się karzdemu wydaje . Paliłem ją codziennie przez pół roku i w tym czasie zaniedbywałem szkołe , hobby , dziewczyny liczyła się tylko ona . Oczywiście jestem za legalizacją ale jestem też przeciwnikiem palenia codziennie . Teraz staram się palić rzadziej tylko na impreskach nie zawsze mi to wychodzi ale się staram i nie pale już codziennie i z tego się ciesze i tobie też tak radze , bo tak naprawde wgłębi duszy też jesteś tego zdania co ja . Taka jest prawda i ty też to wiesz !!!
powa (niezweryfikowany)
&gt;Jak wynika z badań Janusza Sierosławskiego <br>&gt;z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, odsetek <br>&gt;młodzieży szkół średnich eksperymentującej <br>&gt;z najniebezpieczniejszymi środkami <br>&gt;odurzającymi zwiększył się w ciągu ostatnich <br>&gt;pięciu lat aż jedenastokrotnie. <br> <br>Tylko aż dziw bierze, że 3/5 tego całego czasu kiedy odsetek wzrósł aż 11krotnie mieści się w czasie kiedy weszła w życie nowa ustawa ANtynarkotykowa i kiedy media zaczęto bębnić o tym na całego. <br> <br>To tak jakby media zdelegalizowały &quot;potykanie &quot; się pieszych przechodniów - za potknięcie o kamień na ulicy, itd kara do 2 lat więzienia. Za potknięcie się w miejscach ze znaczną ilością ludzi kara nie mniejsza niż 3lata. I jakby jeszcze media zaczęły bębnić, to ilość osób potykających się na drodze drastycznie by wzrosła. <br> <br>Nie tędy droga, nie ta metoda, a uczenie dzieci donosicielstwa to już jest po prostu chore. To może zacznijmy uczyć dzieci żeby wytykały palcami inne dzieci[tłuścioszków, nieśmiałe karolinki, rudzielca Michasia], uczmy donosicielstwa, wyśmiewania się, katowania, bicia, mordowania, bo jak się bawić to się bawić drzwi wyjebać okna wstawić. <br>
% (niezweryfikowany)
bzdury
% (niezweryfikowany)
Czasami można odnieść wrażenie, że żyjemy w jakiejś &quot;zwariowanej kamerze &quot; że ktoś dokręca śrube i sprawdza naszą cierpliwość. że za chwilke ktoś wyskoczy i krzyknie: sorry, sorry! Jesteście... Napuszczać dzieciaków na dzieciaków by ościągnąć własne cele!! Ładnie ładnie.. Mało tego. Żeby ktoś nie pomyślał, że myślimy iż nasze dzieci do czegoś nie dorosły, wykorzystajmy je do... zwalczania &quot;zorganizowanej przestępczości &quot;. Pobiją je?! Luz! Państwo wykupi ubezpieczenie. Zabiją? Na to pytanie nie potrafie odpowiedzieć. Nie jestem rodzicem które naraża swoje dzieci i jeszcze wmawia im, że to &quot;dobre &quot;. O mordercach powie się, że zaczynali od trawki i w ten sposób zamknie się raz na zawsze temat &quot;legalna czy nie?? &quot; OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!! TO DZIECI!!! Ktoś pewnie powie, że te dzieci na co dzień stykają się z narkotykami ale zadajmy pytanie gdzie dzieciaki szukają &quot;pierwszej trawki &quot;? Nie tak dawno potępialiśmy muzełmańskie kobiety które z błogosławieństwem wysyłały swoje dzieci na pewną śmierć. Ale to przecież my krytykowaliśmy. W szkołach w których kiedyś wychowawca uczył dzieci, że nieładnie skarżyć, obecnie gloryfikuje się takie wartości jak: donosicielstwo, inwigilacja.. WSTYD!!! W histori odnotowano już przypadki &quot;walki młodych &quot;. Rosjanie mieli swojego &quot;małego bohatera &quot; który doniósl władzą o wywrotowej działalności swoich rodziców. Dziś rosjanie są &quot;żli &quot; i, że bardzej na zachod spoglądamy, Piotrka &quot;szeryfem &quot; nazywamy ;) Można by też pozwolić by młodzi organizowali się na wzór &quot;patroli obywatelskich &quot; i patrolowali okolice szkoły. W póżniejszym czasie kupimy młodym brunatne koszule, założymy opaski na ręce i pozwolimy samemu zatrzymywać podejrzanych i wymierzać sprawiedliwość. Przecież to tylko śmierdzący narkomani! SIEG HEIL!!! Ktoś przesadza z dokręcaniem śruby. Plan &quot;zaczarowana skrzyneczke &quot; jeszcze na dobre nie wszedł w życie a już są ofiary! Może po zalegalizowaniu marihuany nasze Urzędy Skarbowe poradzą sobie lepiej z kontrolą handlu niż nasi dzielni funkcjonariusze. US potrafi ścigać :) a i dzieci by pewnie nie wykorzystywali. Tyle w mediach mowi sie o nowoczesnych, europejskich postawie naszego rządu a za chwile torpeduje się doniesienie jakimś bzdurnym programem. Gratulacje dla pomysłodawcy! Kończe. Ide napuścić synka na pit bulla sąsiada bo bydle szcza na mój trawnik...
ASheh (niezweryfikowany)
Specjalne programy szkoleniowe, które zawierają instrukcje, jak bezpiecznie donosić na kolegów.......... <br> <br>....uczymy obywatelskich postaw. <br> <br>jak tak ma wygladac polska to ja mam prosbe do binladena: zrownaj ten ciemnogrod z ziemia !! <br> <br> <br> <br> <br> <br>
wero (niezweryfikowany)
zgode na udział swoich dzieci w programie podpisują rodzice kolesi których złapały pały. Nawkręcają im że synalek pokibluje a wiadomo że kazda matka syna chce ratować. I tak koleś przez reszte życia chodzi z .... w dupie!
polska sick kra... (niezweryfikowany)
kurwa, cyrk jak za komuny. czy ktos mi wreszcie wytlumaczy czemu tak duzo lat dostaje sie za posiadanie trawy? to tak jakbys szkodzil komus kto ma na to monopol i znajomosci w sejmie ale pytanie kurwa kto?
1101010101000101 (niezweryfikowany)
CHCEMY LIBERALNEJ NOWEJ WŁADZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wielogłos sprężysty. (niezweryfikowany)
&gt;Jak wynika z badań Janusza Sierosławskiego <br>&gt;z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, odsetek <br>&gt;młodzieży szkół średnich eksperymentującej <br>&gt;z najniebezpieczniejszymi środkami <br>&gt;odurzającymi zwiększył się w ciągu ostatnich <br>&gt;pięciu lat aż jedenastokrotnie. <br> <br>Tylko aż dziw bierze, że 3/5 tego całego czasu kiedy odsetek wzrósł aż 11krotnie mieści się w czasie kiedy weszła w życie nowa ustawa ANtynarkotykowa i kiedy media zaczęto bębnić o tym na całego. <br> <br>To tak jakby media zdelegalizowały &quot;potykanie &quot; się pieszych przechodniów - za potknięcie o kamień na ulicy, itd kara do 2 lat więzienia. Za potknięcie się w miejscach ze znaczną ilością ludzi kara nie mniejsza niż 3lata. I jakby jeszcze media zaczęły bębnić, to ilość osób potykających się na drodze drastycznie by wzrosła. <br> <br>Nie tędy droga, nie ta metoda, a uczenie dzieci donosicielstwa to już jest po prostu chore. To może zacznijmy uczyć dzieci żeby wytykały palcami inne dzieci[tłuścioszków, nieśmiałe karolinki, rudzielca Michasia], uczmy donosicielstwa, wyśmiewania się, katowania, bicia, mordowania, bo jak się bawić to się bawić drzwi wyjebać okna wstawić. <br>
tożsamyj (niezweryfikowany)
&gt;Jak wynika z badań Janusza Sierosławskiego <br>&gt;z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, odsetek <br>&gt;młodzieży szkół średnich eksperymentującej <br>&gt;z najniebezpieczniejszymi środkami <br>&gt;odurzającymi zwiększył się w ciągu ostatnich <br>&gt;pięciu lat aż jedenastokrotnie. <br> <br>Tylko aż dziw bierze, że 3/5 tego całego czasu kiedy odsetek wzrósł aż 11krotnie mieści się w czasie kiedy weszła w życie nowa ustawa ANtynarkotykowa i kiedy media zaczęto bębnić o tym na całego. <br> <br>To tak jakby media zdelegalizowały &quot;potykanie &quot; się pieszych przechodniów - za potknięcie o kamień na ulicy, itd kara do 2 lat więzienia. Za potknięcie się w miejscach ze znaczną ilością ludzi kara nie mniejsza niż 3lata. I jakby jeszcze media zaczęły bębnić, to ilość osób potykających się na drodze drastycznie by wzrosła. <br> <br>Nie tędy droga, nie ta metoda, a uczenie dzieci donosicielstwa to już jest po prostu chore. To może zacznijmy uczyć dzieci żeby wytykały palcami inne dzieci[tłuścioszków, nieśmiałe karolinki, rudzielca Michasia], uczmy donosicielstwa, wyśmiewania się, katowania, bicia, mordowania, bo jak się bawić to się bawić drzwi wyjebać okna wstawić. <br>
rakakak (niezweryfikowany)
sprzedaj mnie pałom bo pale gandzie... pozdrawiam ztąd wszystkich... :) fajna akcja.... buhahahaha
makijaz (niezweryfikowany)
HE HE HE HE HE HE POJEBY HEHEHEHEHEHEHEH , WEZCIE SIE ZA MORDERSTWA HEHEHEHEHEHEHE
ja sio (niezweryfikowany)
Pozdrowienia ślę dla Marsjanki oraz jej paczki ! <br>Ryżo ...
to ja! (niezweryfikowany)
artykuł był manipulacją. Ja jestem zacytowana, a nie udzielałam żadnego wywiadu. Wkręcają was obrzydliwi kłamcy! Oprotestowaliśmy to ale jak zwykle - echa nie ma. Prawdziwa &quot;akcja&quot; to nie donoszenie, ale &quot;edukacja rówieśnicza&quot;. Polega na czymś zupełnie odwrotnym, Ograniczeni umysłowo dziennikarze, żądni sensacji tegonie pojęli. Może ta autorka była na haju?????!!!!!!!
sativa (niezweryfikowany)
- Marihuana wzmaga chęć sięgnięcia po silniejszy narkotyk. 90 proc. heroinistów; którzy zgłaszają się do naszych ośrodkÓw, zaczynało właśnie od palenia trawki - załamuje ręce Harasimowicz. <br> <br> <br> <br>co to ma byc????????? <br> <br> <br>ziele pale od 4 lat i NIGDY nie zapodalem niczego innego.a w rekach mialem wszystko oprocz brałna (bo tego na oczy nie chce widziec)a herusi nie zaczynają od ziola tylko od...szlug i alku.znacie kogos kto od ganji zaczynał bazowe życie?bo ja nie <br> <br> <br>peace <br> <br> <br> <br>legalize it <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br>smołk dis szit
a liczba jego t... (niezweryfikowany)
&quot;Marihuana wzmaga chęć sięgnięcia po silniejszy narkotyk. 90 proc. heroinistów (...) zaczynało właśnie od palenia trawki&quot;. <br> <br>Niech ktos wytlumaczy mi zwiazek przyczynowo skutkowy bo nic nie rozumiem. <br> <br>Rownie dobrze mozna powiedziec: jedzenie lodow wzmaga chec siegniecia po np. heroine bo 90% heroinistow przyznaje, ze je lody. <br> <br>albo jeszcze inaczej... <br>&quot;Marihuana wzmaga chęć sięgnięcia po silniejszy narkotyk. 90 proc. heroinistów (...) zaczynało właśnie od palenia trawki&quot; - mam rozumiec, ze gdyby marichuana nie byla nazywana narkotykiem (tylko np. uzywka) to taki zwiazek juz by nie istnial??? Bo niby dlaczego nie powiedziec, ze alkohol wplywa na siegniecie po heroine? przeciez 99% heroinistow &quot;zaczynalo&quot; od alkoholu. Dlatego, ze nie nazywamy alkoholu - narkotykiem? <br>I co to w ogole znaczy, ze ktos &quot;zaczynal&quot;??? To jakis absurd. Co &quot;zaczynal&quot;??? Moze przygode z oduzaniem sie? Jesli tak, to znaczy, ze &quot;zaczynal&quot; od alkoholu bo na poczatku oduzal sie alkoholem. A moze mowiac, ze ktos &quot;zaczynal&quot; ma sie na mysli, ze zaczynal - przygode z narkotykami? Jesli tak, to znaczy, ze to tylko kwestia definicji - czy nazywamy marichuane narkotykiem czy nie. <br> <br> <br>Poza tym jesli mowimy, ze ktos &quot;zaczynal&quot;, to tak jakby przyjac, ze ten ktos mial zamiar... isc dalej. Wiec dlaczego marichuana jest winowajca, a nie chec siegania dalej? <br> <br>I dlaczego przemilczany jest fakt, ze 90% palaczy trawy NIGDY nie siegnie po heroine? To nieuczciwe. <br> <br>pozdro <br>
konopnik (niezweryfikowany)
dzisiaj jeszcze nie paliłem i jest mi z tego powodu bardzo przykro, ale jest dopiero 14.
nitro (niezweryfikowany)
ja lubie palić lubie fukać lubie dropsy i grzyby i to jest tylko moja sprawa moje zdrowie a policja i inne pedały niech sie odpierdolą jestem przeciwny tylko kanalarzom bo to co oni robią to jest chore tak samo jak cały nasz rząd i pojebana policja
K_A_R_O_L (niezweryfikowany)
ja lubie palić lubie fukać lubie dropsy i grzyby i to jest tylko moja sprawa moje zdrowie a policja i inne pedały niech sie odpierdolą jestem przeciwny tylko kanalarzom bo to co oni robią to jest chore tak samo jak cały nasz rząd i pojebana policja
SIKOR (niezweryfikowany)
dzisiaj jeszcze nie paliłem i jest mi z tego powodu bardzo przykro, ale jest dopiero 14.
free men (niezweryfikowany)
ciekaw jestem ilu uczniów dobrowolnie poddało sie tej akcji a ilu pod presją wszelką (szantaz policji naciski rodziców afery w szkole itp.) policja jak zwykle idzie na łatwizne poco sie męczyc i narazac lepiej łapac drobnych dilerków najczęściej tez małoletnich zwabionych w pułapke pieniędzmi przez mafie która itak pozostaje bezkarna bo za siano zarobione z dragów kupują se policje a cos w statystykach wykrywalności musi byc więc takie drobne dilerki akurat sie nadają na kozły ofiarne a posiadaczy tez mozna zamknąc jak sypac niechcą i znowu sukces dobre prawo se zrobili i bronią go zażarcie bo według policji to prawo jest dobre i nietrzeba go zmieniać tylko trzeba więcej funduszy na walke z dilerami (wiatrakami chyba) a cierpią natym chyba najbardziej dzieci w opolu niedawno jakis małolat wyskoczył z okna po wyjściu od psychologa (gabinet był na poddaszu 10cio piętrowego bloku) rodzice zostali na rozmowe jeszcze a młody miał poczekac na klatce z nieoficjalnych zrudel wiem ze sprawa tez miala związek z narkotykami (trawka) to niesprawdzone informacje jednak jakze smutne zastanówmy sie lepiej czy mozna wciągać dzieci w rozgrywki między policja a przestępcami i wogle czy warto poddawac mlodzież tak wielkim stresom tylko dlatego ze sprubowali trawki czy nie lepiej jest zetelnie informowac a nie jakieś mity i propaganda przeciez mlodzi ludzie tez mają swoje mózgi swoje przemyślenia stawiając ich w sytuacji bez wyjścia napewno im niepomagamy
lolek (niezweryfikowany)
Więcej uzależnionych <br>Zgłoszenia do leczenia odwykowego w Warszawie osób używających heroinę: <br>1995 r. - 2 <br>1999 r. - 1063 <br>2000 r. - 3257 <br> <br>ludzie oni sami sobie zaprzeczają. Z tego wynika że prowadzona przed99r. polityka narkotykowa przyniosła mniej ofiar niż po nowelizacji. pojeby..
gandzia (niezweryfikowany)
jedziemy po ziolo palimy z biby kobry i jest zajebiście
Zajawki z NeuroGroove
  • Alprazolam
  • Inne
  • Katastrofa
  • Kodeina
  • Tramadol

Kolejny dzień smutnej i żałosnej egzystencji, ciepły i słoneczny dzień w kawalerce znajomego, następnie mój dom

 Zaczeło się niewinnie tak jak każdy poprzedni opioidowy trip który miałem przyjemność przeżyć, lecz w tym momencie jeszcze nie wiedziałem co czeka mnie tego wieczoru. Kilka opakowań kodeinowego syropku oraz opakowanie Tramalu było już przygotowane do spożycia. Wiedząc, że owy tramal jest w wersji retard czyli takiej z wydłużonym działaniem a co za tym idzie z dłuższym czasem do pojawienia się pierwszych efektów ochoczo zabieram się za gorzkawe tableteczki.

 

  • Benzydamina

set $ setting: dzisiejsza noc, mój pokój, w dalszej części trochę dokładniej.

dawkowanie: dwie saszetki Tantum Rosa na moje 50kg wagi, radze poświęcić chwilę czasu na ekstrakcję bo smak nawet po niej jest bardzo nieprzyjemny (1 saszetka/25ml wody, mieszamy, odstawiamy na chociaż 5minut, przepuszczamy przez bibułkę filtracyjną i na bibułce pozostaje benzydamina, można ją rozpuścić w wodzie- ja tak zrobiłam, niecała szklanka wody na 0,5g czyli 1 saszetkę- ale lepiej jest chyba wsadzić ją do kapsułek po lekach i połknąć).

  • Ruta stepowa

Peganum harmala (Esphand; Haoma; Ruta stepowa)


ver.1.0.0
Peganum harmala - rysunek


  • Diazepam
  • Etanol (alkohol)
  • Miks

Wtedy nastawianie było oczywiście pozytywne, a miejscem przyjmowania był dom. Oczekiwałem czegoś bardziej wyjątkowego, ponieważ jeszcze nie byłem doświadczony jeżeli chodzi o benzodiazepiny.

Zamieszczam tu stary trip report z diazepamu. Był wtedy rok 2019, a dokładniej 20 października 2019 roku. Pomyślałem, że warto dodać, ponieważ dość dobrze napisany oraz nie było tu mieszanki z opio, a na pewno wyżeracze specyfików zamulujących wiedzą, że takie połączenie to już zupełnie inna bajka. Zapraszam do czytania :)

18:00

randomness