Ordynator i pielęgniarka sprzedawali amfetaminę?

Zarzut posiadania i udzielania innej osobie środków psychotropowych przedstawiła Prokuratura Okręgowa w Kaliszu byłej pielęgniarce oddziałowej stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim, Renacie R.

Alicja

Kategorie

Źródło

wp.pl/PAP

Odsłony

1046
Zarzut posiadania i udzielania innej osobie środków psychotropowych przedstawiła Prokuratura Okręgowa w Kaliszu byłej pielęgniarce oddziałowej stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim, Renacie R. W ubiegłym roku 53 pacjentów tej stacji zostało zakażonych żółtaczką typu C; trwa śledztwo w tej sprawie. Podobne zarzuty przedstawiono niedawno b. ordynatorowi stacji Stanisławowi T. Zarzuty posiadania i udzielania amfetaminy są dodatkowym wątkiem w głównym śledztwie, w którym lekarz i pielęgniarka są podejrzanymi o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego wielu osób - powiedział rzecznik prasowy prokuratury, Janusz Walczak. Według prokuratury, Renata R. i Stanisław T. posiadali i ewentualnie zażywali amfetaminę w okresie, w którym doszło do zakażeń. Oboje przebywają od września w areszcie. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Walczak nie wyklucza, że akty oskarżenia w głównym śledztwie mogą trafić do sądu jeszcze w styczniu. W trakcie śledztwa, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej, przesłuchano 160 świadków, uzyskano opinie biegłych z dziedziny chorób zakaźnych i nefrologii. Za pokrzywdzone uznano 143 osoby. Akta sprawy liczą osiem tomów - poinformował rzecznik. Prokuratura zarzuca Renacie R. i Stanisławowi T. nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego w procesie dializowania. Wątek amfetaminy pojawił się pod koniec ubiegłego roku, a zachowanie podejrzanych zakwalifikowano jako przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi za to do trzech lat więzienia. Walczak podkreślił, że nie ma podstaw do stwierdzenia, iż zażywanie amfetaminy miało bezpośredni związek z wykonywanymi przez podejrzanych czynnościami w stacji dializ. Ta sprawa nie zmieni i nie rozszerzy postawionych już głównych zarzutów, które były podstawą do aresztowania Renaty R. i Stanisława T. - dodał rzecznik. Do zakażeń w stacji doszło w wyniku bałaganu organizacyjnego i braku przestrzegania reżimów sanitarnych. Stację w Ostrowie otwarto w grudniu 2005 r. Placówka zaliczana jest do najnowocześniejszych w kraju.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Nazwa substancji: marichuana (THC)


Poziom doswiadczenia: ziolo wiele razy ale nigdy TAAAAAK!


Dawka, metoda zazycia: palenie, pol blanta

  • Dekstrometorfan
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

Komenataz:
Dokument archiwalny z 2008r.  Było to moje pierwsze przeżycie z psychodelikami. Wcześniej próbowałem tylko marihuany i haszyszu. Zgodnie ze swoim postanowieniem do tej pory, pomimo upływu 3 lat, nie spróbowałem DXM po raz drugi. Skupiłem sie raczej a poznawaniu nowych substancji. Obecnie inaczej napisałbym ten trip raport, jednak zachowuje go w 100% orginalnym aby przedstawić moje młodzieńcze postrzeganie świata i rzeczywistości, które mi w tamtym okrsie towarzyszyło.

Kilka słów wstępu.

  • Amfetamina

A oto moja pierwsza przygoda z amfą:

21.00 Impreza w czasie sesji, w akademiku u znajomych. Chcę kupić LSD na następny dzień, na imprę w klimatycznym klubie (to ma być mój pierwszy kwas). Niestety dil nie ma kwasa, tylko spida. I tak chciałem kiedyś spróbować, więc zgadzam się bez namysłu i staję się posiadaczem grama. Początkowo nie chcę zażywać tego dnia. Impra toczy się więc normalnie - browary, trawa. Wypijam jakieś 3 browce i spalam kilka lufek na spółę.

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Lekkie podniecenie pierwszego spotkania z DXM, pogoda deszczowa, nikomu się nie chce ruszyć na ulice, zażycie pod pretekstem poprawy nastroju; zrobienia czegoś nowego. Sam w domu, ledwo co zainstalowany NeedForSpeedUnderground.

Miejsce akcji całego raportu: Dom + park