Niezwykły pomysł Brytyjczyka ws. narkotyków

Profesor Roger Pertwee z University of Aberdeen przekonuje, że legalizacja marihuany może zapobiec wielu przestępstwom popełnianym pod wpływem narkotyków i uchronić ludzi od przygód z twardszymi używkami.

Koka

Kategorie

Źródło

onet.pl

Odsłony

1864

Profesor Roger Pertwee z University of Aberdeen przekonuje, że legalizacja marihuany może zapobiec wielu przestępstwom popełnianym pod wpływem narkotyków i uchronić ludzi od przygód z twardszymi używkami. Jeden z prekursorów badań nad marihuaną dodaje, że pomysłem godnym uwagi jest wprowadzenie licencji na ten narkotyk - pisze The Daily Telegraph.

Pertwee, który już na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych prowadził w Wielkiej Brytanii badania dotyczące wpływu marihuany na ludzi, zaznaczył jednocześnie, że nie każdy mógłby uzyskać dostęp do tego narkotyku.

- Skoro istnieje prawo jazdy, to dlaczego nie wprowadzić, wydawanego przez lekarzy, prawa do używania marihuany? W tej chwili ten narkotyk jest w rękach przestępców. Dla mnie to jest niezrozumiałe. Dopuściliśmy do użytku alkohol i papierosy. Marihuana, gdy umiejętnie stosowania, wcale nie jest groźniejsza od tych używek - mówi cytowany przez serwis naukowiec.

Pracownik szkockiego uniwersytetu dodaje, że dostęp do tego narkotyku byłby zamknięty dla osób poniżej 21. roku życia oraz dla tych, którzy cierpią na poważne zaburzenia psychiczne. Badania, na które powołuje się prof. Pertwee pokazały bowiem, że w przypadku osób wykazujących skłonności do wystąpienia u nich schizofrenii, palenie marihuany może pogłębić objawy tej choroby.

- Potrzebujemy poważnej debaty oraz szerszych badań na temat - powiedział podczas jednego z seminariów naukowych organizowanych w ramach British Science Festival w Cambridge.

Roger Pertwee wskazuje także na poważne zagrożenie, jakie niosą ze sobą pojawiające się nowe substancje, które działają w sposób zbliżony do marihuany, ale mogą powodować wiele skutków ubocznych do tej pory przez naukowców w pełni nie poznanych. Jednym z nich jest środek przeciwbólowy oznaczony nazwą JWH-081, który powstał z czysto naukowych pobudek.

- W literaturze naukowej bez problemu można odnaleźć informacje o tym, jak stworzyć podobny środek. Niemal każdy chemik będzie w stanie go przygotować samodzielnie. Dla mnie to właśnie jest poważny problem - podkreśla w rozmowie z serwisem prof. Pertwee.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Tuned (niezweryfikowany)
<P>No pomysł godny uwagi. Ciekawe jak się sprawa potoczy. Jak najbardziej jestem za.</P>
Agamemnon (niezweryfikowany)
<p>Sprawa jak zwykle się nie potoczy. Ot co !</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Przebieg:

Siedzimy z K w pokoju i patrzymy na salvię stojącą na oknie, stwierdzamy zgodnie, że można dziś jej spróbować, bierzemy pakiecik z listkami i dosłownie ociupinkę ziółka (po jednym buchu ziółka nie czuć w ogóle tego okropnego smaku SD), nabijamy lufkę, spalamy po 2 buchy, czekamy 5 min i odpalamy naszą kochaną Lady S.

  • Marihuana

To byl moj 2 raz, wczesniej palilem tylko jakas sieje ale bez efektow: za slaba, za malo, za duzo chetnych.


  • Mieszanki "ziołowe"
  • Pozytywne przeżycie

Zdarzyło się sporo razy iż kochałem się po spożyciu różnych substancji psychodelicznych.

Były to bardzo ciekawe i pozytywne doświadczenia.

Spontanicznie piszę- więc wyrywkowo opiszę co mi się przypomni...

....

Na pięknej polanie w Beskidzie Niskim spożywamy z przyjaciółką meksykańskie psylocyby (fioletowe, duże, zjedliśmy po półtora grzybka i było bardzo mocno).

Spędzamy kilka cudownych godzin w przyrodzie, rozkoszując się przeżyciami w przyrodzie i na świeżym powietrzu, po czym postanawiamy przenieść się do domu.

  • Benzydamina

Set & Setting - ciepła letnia noc, maraton po mieście, cel - zbadanie substancji.

Dawka - 2 grama Benzydaminy z Tantum Rossa + 4 browary

Doświadczenie- Amfa, Trawa, MDMA (czasem przesadne dawki), Tramal, Benzodiazepiny, DXM, Lsd, Grzyby, Lsa. Lat-21.