Sadiq Khan "dekryminalizuje" marihuanę dla młodych ludzi w stolicy

Osoby poniżej 25. roku życia przyłapane na paleniu marihuany w Londynie nie będą karane - przekazało biuro Sadiqa Khana. Choć burmistrz stolicy nie ma uprawień, aby zmieniać prawo, zamierza on wykorzystać furtkę, by nie dopuszczać do wyroków skazujących.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

londynek.net
Metro / Marcin R.
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

418

Osoby poniżej 25. roku życia przyłapane na paleniu marihuany w Londynie nie będą karane - przekazało biuro Sadiqa Khana. Choć burmistrz stolicy nie ma uprawień, aby zmieniać prawo, zamierza on wykorzystać furtkę, by nie dopuszczać do wyroków skazujących.

Sadiq Khan ma zamiar wprowadzić nowy program, który umożliwi osobom poniżej 25. roku życia przyłapanym na paleniu marihuany wzięcie udziału w specjalnym kursie dotyczącym zdrowia psychicznego, zamiast otrzymania wyroku skazującego.

Funkcjonariusze Met Police już teraz - według doniesień prasy - otrzymali polecenie, aby nie aresztować młodych ludzi z niewielką ilością marihuany. Wszystkim policjantom przekazano dodatkowo, aby w takich przypadkach "skupili się na jak najbardziej pozytywnym przeprowadzeniu interwencji". Jedną z metod do tego służących ma być zaoferowanie młodym ludziom kursów.

Sadiq Khan nie ma uprawnień legislacyjnych do dekryminalizacji narkotyków lub zmiany ich klasyfikacji. Wprowadzone przez niego środki - jak zauważają media - "pośrednio dekryminalizują marihuanę dla młodych".

Program będzie wdrożony w całym Londynie, a obecnie trwa jego pilotaż na terenie gmin Lewisham, Greenwich oraz Bexley.

Plan burmistrza pojawia się zaledwie miesiąc po tym, gdy Boris Johnson ogłosił "10-letni plan surowszej walki z narkotykami". Podczas jego prezentacji premier ostrzegł brytyjską klasę średnią, która uchodzi za głównego odbiorcę m.in. kokainy, iż "dalszy kontakt z narkotykami może doprowadzi do pozbawienia prawa jazdy, a nawet paszportu".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25I-NBOMe
  • Pierwszy raz

Byłem bardzo pozytywnie i optymistycznie nastawiony do podróży, miałem ze sobą dwóch kolegów, benzo na wypadek niepożądanych efektów np. bad trip Akcja początkowo rozgrywała się w parku, gdzie jest pusto i spokojnie

Z domu wyszedłem nastawiony pozytywnie i optymistycznie, wychodząc o godzinie 15:55 włożyłem blotter z 1mg 25i-nbome na dziąsło i uderzyłem na miasto, po drodze do sklepu po wodę i pepsi w puszcze na wypadek nudności związacnych z bodyloadem, o którym wcześniej naczytałem się wiele złego ale o tym później

16:20 już po zakupach spotkałem dwóch znajomych i poszliśmy do parku, zaczynało się już ściemniać więc usiedliśmy spokojnie na ławce i czekaliśmy aż zacznę odczuwać pierwsze efekty

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Spokojny pokój, całkowite rozluźnienie i pozytywne nastawienie, dobra muzyka i brak jakichkolwiek przeszkód...

Po udanej pierwszej próbie z DXM mam ochotę na więcej... 20 tabletek, 300mg, czyli ok. 5mg/kg daje stabilne 2 Plateau. Postanawiam wziąć razem z koleżanką (nazwijmy ją K). Zaczynamy wcześnie, by w południe być już w miarę ogarnięci. O 7 przychodzę do Niej, rozmawiamy, idziemy po chipsy, tymbarka i jesteśmy troszkę przed 10. Mamy wolny zamknięty pokój, możemy słuchać muzyki, w jej domu jest jej mama, lecz luźno podchodzi do sprawy.

 

10:10 PM

  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

na żywioł

TR z czasów moich pierwszych z psylocybiną doświadczeń, gdy niewiele przede mną ukazywała, była jeszcze płaska, oferowała jedynie kolorki, a szczytem psychodelicznego doświadczenia zdawało mi się być działanie dekstrometorfanu, które i w psylocybinie na siłę chciałem odnaleźć srogo dostając za to po dupie.

randomness