Sadiq Khan "dekryminalizuje" marihuanę dla młodych ludzi w stolicy

Osoby poniżej 25. roku życia przyłapane na paleniu marihuany w Londynie nie będą karane - przekazało biuro Sadiqa Khana. Choć burmistrz stolicy nie ma uprawień, aby zmieniać prawo, zamierza on wykorzystać furtkę, by nie dopuszczać do wyroków skazujących.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

londynek.net
Metro / Marcin R.
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

429

Osoby poniżej 25. roku życia przyłapane na paleniu marihuany w Londynie nie będą karane - przekazało biuro Sadiqa Khana. Choć burmistrz stolicy nie ma uprawień, aby zmieniać prawo, zamierza on wykorzystać furtkę, by nie dopuszczać do wyroków skazujących.

Sadiq Khan ma zamiar wprowadzić nowy program, który umożliwi osobom poniżej 25. roku życia przyłapanym na paleniu marihuany wzięcie udziału w specjalnym kursie dotyczącym zdrowia psychicznego, zamiast otrzymania wyroku skazującego.

Funkcjonariusze Met Police już teraz - według doniesień prasy - otrzymali polecenie, aby nie aresztować młodych ludzi z niewielką ilością marihuany. Wszystkim policjantom przekazano dodatkowo, aby w takich przypadkach "skupili się na jak najbardziej pozytywnym przeprowadzeniu interwencji". Jedną z metod do tego służących ma być zaoferowanie młodym ludziom kursów.

Sadiq Khan nie ma uprawnień legislacyjnych do dekryminalizacji narkotyków lub zmiany ich klasyfikacji. Wprowadzone przez niego środki - jak zauważają media - "pośrednio dekryminalizują marihuanę dla młodych".

Program będzie wdrożony w całym Londynie, a obecnie trwa jego pilotaż na terenie gmin Lewisham, Greenwich oraz Bexley.

Plan burmistrza pojawia się zaledwie miesiąc po tym, gdy Boris Johnson ogłosił "10-letni plan surowszej walki z narkotykami". Podczas jego prezentacji premier ostrzegł brytyjską klasę średnią, która uchodzi za głównego odbiorcę m.in. kokainy, iż "dalszy kontakt z narkotykami może doprowadzi do pozbawienia prawa jazdy, a nawet paszportu".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25I-NBOMe
  • Tripraport

Nastawienie psychiczne na działanie LSD, czyli jak najbardziej pozytywne pomimo lekkiego 'niewypału', który odpłacił mi się za to wspaniałym tripem.

 

  • Mieszanki "ziołowe"

Witam.

Czytam hyperreala od 4 lat, ale po tym co zdarzyło się wczoraj postanowiłem wreszcie coś napisać.

Mam 23 lata i mniej więcej od 3 lat palę codziennie zielone. Jednakże od początku tego roku thc przestało mnie zadowalać. Zmulało mnie, chciało mi się spać, nie odczuwałem euforii tak jak wcześniej, podejrzewam, że dlatego, iż paliłem prawie grama dziennie.

  • Marihuana

marihuana - pierwszy raz


  • Pozytywne przeżycie
  • Pseudoefedryna

Luźny dzień. Nic specjalnego.

Naszła mnie niespodziewanie ochota na coś innego. Mieszkam w małym miasteczku i towar tutaj jest bardzo słaby. Mefedron nawet nie leżał obok mefedronu. To samo z amfą, że o MJ nie wspomnę...

Dzień 1.

randomness