Sadiq Khan "dekryminalizuje" marihuanę dla młodych ludzi w stolicy

Osoby poniżej 25. roku życia przyłapane na paleniu marihuany w Londynie nie będą karane - przekazało biuro Sadiqa Khana. Choć burmistrz stolicy nie ma uprawień, aby zmieniać prawo, zamierza on wykorzystać furtkę, by nie dopuszczać do wyroków skazujących.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

londynek.net
Metro / Marcin R.
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

436

Osoby poniżej 25. roku życia przyłapane na paleniu marihuany w Londynie nie będą karane - przekazało biuro Sadiqa Khana. Choć burmistrz stolicy nie ma uprawień, aby zmieniać prawo, zamierza on wykorzystać furtkę, by nie dopuszczać do wyroków skazujących.

Sadiq Khan ma zamiar wprowadzić nowy program, który umożliwi osobom poniżej 25. roku życia przyłapanym na paleniu marihuany wzięcie udziału w specjalnym kursie dotyczącym zdrowia psychicznego, zamiast otrzymania wyroku skazującego.

Funkcjonariusze Met Police już teraz - według doniesień prasy - otrzymali polecenie, aby nie aresztować młodych ludzi z niewielką ilością marihuany. Wszystkim policjantom przekazano dodatkowo, aby w takich przypadkach "skupili się na jak najbardziej pozytywnym przeprowadzeniu interwencji". Jedną z metod do tego służących ma być zaoferowanie młodym ludziom kursów.

Sadiq Khan nie ma uprawnień legislacyjnych do dekryminalizacji narkotyków lub zmiany ich klasyfikacji. Wprowadzone przez niego środki - jak zauważają media - "pośrednio dekryminalizują marihuanę dla młodych".

Program będzie wdrożony w całym Londynie, a obecnie trwa jego pilotaż na terenie gmin Lewisham, Greenwich oraz Bexley.

Plan burmistrza pojawia się zaledwie miesiąc po tym, gdy Boris Johnson ogłosił "10-letni plan surowszej walki z narkotykami". Podczas jego prezentacji premier ostrzegł brytyjską klasę średnią, która uchodzi za głównego odbiorcę m.in. kokainy, iż "dalszy kontakt z narkotykami może doprowadzi do pozbawienia prawa jazdy, a nawet paszportu".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Wstęp:

Na szybko opiszę efekty działania przed wczorajszym doświadczeniem z boską szałwią, lepiej będzie się czuło TR, a mnie zadowoli to, że zbiorę opis w jedną całość.
Podróż była raczej krótka, więc nie będzie długo.

Testowałem susz szałwii wieszczej (pięć prób, mogę złączyć w jeden miesiąc), były to nabicia metalowej fajki (średni cybuch), podpalane zapalniczką żarową (wysoka temp.)

Efekty zawsze były te same, trwające kilka minut.

  • Efedryna


Poziom zaawansowania - Absolute BeginnerPierwszy kontakt z efedryną:


  • Szałwia Wieszcza

Autor: Hitori

S&S: Sam w nocy w pokoju, Zdałem akurat ostatnią maturę

Doświadczenie: chyba duże, nie chce mi się pisać

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nastawienie bardzo pozytywne z jedocześnie ogromnym stresem przed nieznanym. 2 tygodnie całkowitej trzeźwości przez wzięciem. Trip w pięknym miejscu na wzgórzu w lesie. Towarzyszyła mi moja dziewczyna, która nie miała żadnych doświadczeń z lsd. Substancje tą brałem by zmienić coś w swoim życiu i poznać to piękno, o którym wszyscy piszą.

Do Lsd przygotowywałem się bardzo długo i poważnie. Przeczytałem wiele artykułów, poznałem wiele historii i możliwości wynikających z zażycia substancji. Jestem osobą, która bardzo rozważnie i odpowiedzialnie sięga po nowe używki więc łączny czas przygotowań zajął mi około 2 miesięcy (nabycie wiedzy, zdobycie czystego lsd oraz zaplanowanie samego tripa). Zacznę może od tego dlaczego w ogóle sięgnąłem po tą mistyczną używkę. Nie zagłębiając się w historie mojego życia powiem jedynie tyle, że bardzo się zmarnowałem.

randomness