REKLAMA
Szwajcaria: Marihuana o niskim stężeniu THC sprzedaje się jak świeże bułeczki!

Przedsiębiorcy w Szwajcarii mają spore nadzieje na zyski ze sprzedaży konopi. Po sześciu latach od legalizacji marihuany o niskim stężeniu THC, przemysł legalnej marihuany nagle rozkwitł.

Przedsiębiorcy w Szwajcarii mają spore nadzieje na zyski ze sprzedaży konopi. Po sześciu latach od legalizacji marihuany o niskim stężeniu THC, przemysł legalnej marihuany nagle rozkwitł.

Szwajcaria zmieniła swoje prawo w 2011 roku. Dorośli mogą kupować i używać konopi o maksymalnym stężeniu THC wynoszącym 1%. Zdaniem urzędników, potencjał związany z czerpaniem zysków z ich sprzedaży został dopiero odkryty w ubiegłym roku.

„Wszystko zaczęło się stopniowo w ubiegłym roku, a potem nagle zaczęło szalenie wzrastać w grudniu 2016 r. i 2017 roku.” powiedział rzecznik szwajcarskiej agencji celnej w Bernie, która opodatkowała handel konopiami o niskim stężeniu THC.

Agenci celni twierdzą, że liczba zarejestrowanych sprzedawców detalicznych konopi o niskim stężeniu THC wzrosła z zaledwie garstki do 140.

Oczekuje się, że przychody z tytułu sprzedaży konopi w 2017 roku wyniosą 25 milionów dolarów, chociaż rzecznik twierdzi, że liczba ta może być znacznie wyższa.

Hurtownia KannaSwiss, która dostarcza sklepom marihuanę o niskim stężeniu THC, zwiększyła czterokrotnie swój personel, jednak jej szef twierdzi, że firma nadal nie może nadążyć z zamówieniami.

Firma została założona przez dwie arystokratyczne rodziny: di Cassano, którego linia obejmuje włoskiego księcia ściętego w 1977 roku i Boris Blatnik, którego siostra wyszła za mąż za deportowanego z Grecji księcia. Porównują oni marihuanę o niskim stężeniu THC z piciem kieliszka wina.

„Czujesz, że powinieneś być na haju, ale Twój umysł jest zupełnie czysty.” powiedział di Cassano spacerujący w magazynie, gdzie rośnie 3000 roślin konopi, a rachunek za energię elektryczną wynosi 15,000$ miesięcznie.

Nieopodal, w sześciu beczkach znajduje się już gotowy do sprzedaży susz o wartości 1 miliona dolarów. „Naprawdę widzimy boom w ciągu ostatniego miesiąca.” powiedział di Cassano.

Szwajcarski eksperyment z legalizacją marihuany o niskim stężeniu THC ma swoje podstawy w Stanach Zjednoczonych, gdzie kilka stanów zalegalizowało już marihuanę do celów rekreacyjnych.

Europa ma jednak sztywne przepisy. Holandia znana jest z coffee shopów, gdzie dozwolona jest sprzedaż niewielkich ilości marihuany. W styczniu niemiecka izba parlamentarna uchwaliła ustawę legalizującą medyczną marihuanę.

Kilka innych krajów zmieniło prawo dotyczące marihuany, aby zmniejszyć kary za jej posiadanie. W Czechach i kilku innych krajach dozwolone jest posiadanie niewielkich ilości marihuany, ale Szwajcaria jest pierwszym europejskim krajem, który w pełni odkrył potencjał sprzedaży marihuany (o niskim stężeniu THC) i opodatkował ją.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Pozytywne przeżycie

Spontanicznie zaplanowany wypad do lasu na świeżo zamówionym 3-CMC. Dobry humor, perspektywa pierwszego zarzucenia empatogena od dłuższego czasu.

Po ostatniej delegalizacji polski rynek RC bardzo zbiedniał. Zastanawiając się, czy cokolwiek z nowej fali beta-ketonów może dorównać poprzednim, spędziłem dużo czasu na czytaniu opinii i w końcu zdecydowałem się zamówić 3-CMC. Metaklefedron. Odkąd paczka do mnie przyszła, już wiedziałem, że trafił mi się prima sort. Białe, duże kryształki, które po lekkim pokruszeniu był wręcz przeźroczyste.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Urlop we własnym domu, partnerka w pracy. Znudzony, pełen chęci spróbowania czegoś nowego.

Był piękny pierwszosierpniowy dzień...

Piękne plany na urlop pokrzyżowane nową pracą partnerki. Brak urlopu - brak wyjazdu. Rano odwoziłem ją na dworzec autobusowy, wracałem do pustego domu i zastanawiałem się jak wypełnić czas do wieczora. Przez pierwszy tydzień popijałem browary i popalałem MJ, ale i ta kombinacja, skąninąd moja ulubiona może się w końcu znudzić.

  • Gałka muszkatołowa

Nazwa substancji: gałka muszkutołowa

Poziom doswiadczenia: dużo tego było, hehe...

Dawka & metoda: niecałe opakowanie, zjedzone


randomness