UK: Liberalni Demokraci chcą pełnej legalizacji marihuany

Dyskusja na temat ewentualnego zalegalizowania rekreacyjnego użytkowania marihuany toczy się na Wyspach od dłuższego czasu. Politycy częstą są pytani o swoją opinię na ten temat. Pierwszym z nich otwarcie popierającym złagodzenie prawa w tym zakresie jest szef Liberalnych Demokratów Tim Farron.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Polish Express

Odsłony

84

Dyskusja na temat ewentualnego zalegalizowania rekreacyjnego użytkowania marihuany toczy się na Wyspach od dłuższego czasu. Politycy częstą są pytani o swoją opinię na ten temat. Pierwszym z nich otwarcie popierającym złagodzenie prawa w tym zakresie jest szef Liberalnych Demokratów Tim Farron.

Posiadający zaledwie 8 przedstawicieli w Izbie Gmin Liberalni Demokraci chcą wezwać rząd do opracowania nowej strategii dotyczącej regulacji prawnych palenia marihuany dla celów rekreacyjnych i leczniczych. Partia chce w ten sposób dać sygnał wyborcom na temat swoich „nowoczesnych” poglądów. Powołany został już specjalny zespół ekspertów, badający możliwości zmiany obowiązujących przepisów. Ocenili oni, że każdego roku skarb państwa na zalegalizowaniu narkotyku mógłby pomóc zaoszczędzić skarbowi państwa miliard funtów. Czysty zysk z podatków wyniósłby między 400 a 900 milionów funtów, kolejne 200-300 milionów uratowane zostałoby w budżecie wymiaru sprawiedliwości. Eksperci opierają się na wynikach uzyskanych przez niektóre stany w USA, które już zdecydowały się na taki krok. Niedługo zostanie wydany specjalny raport w tej sprawie.

Lider liberalnych demokratów jest przekonany, że tzw. wojna z narkotykami jest już skończona i trzeba szukać nowych rozwiązań. Z pewnością podniesienie tak kontrowersyjnej społecznie i medialnie kwestii ma również na celu zdobycie rozgłosu dla partii, która w wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych straciła 49 posłów. David Cameron w przeszłości zwracał uwagę na konieczność zmian w prawie narkotykowym. Wykluczył jednak możliwość ich całkowitej legalizacji.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa
  • Pozytywne przeżycie

Piątek. 15-02-2013 Godzina 15.00. Dzwoni ziomek z którym umówiliśmy się na palenie słodkiej baczki. Cały uśmiechnięty mimo złej pogody wyszedłem na spotkanie. Chociaż na zewnątrz było bardzo wilgotno i deszczowo w naszych okolicach okazało się być bardzo SUCHO. Zupełnie tak jak by dzień wcześniej cały świat wypalił stuff od wszystkich pobliskich zielarzy . Zdemotywowani tym faktem poszliśmy w strone sklepu celem wypicia napoju gazowanego, z dodatkiem chmielu oraz 6% zawartością etanolu. Po krótkiej przechadzce pomiędzy żelbetonowymi blokami, które rażą swoimi pstrokatymi kolorami wpadłem na pomysł odwiedzenia słodkiej krainy. Udaliśmy się więc do sklepu samoobsługowego, w którym zakupiłem dwa opakowania Indonezyjskiej gałki KAMISIA, oraz bardzo pyszny jogurcik o smaku wielu owoców leśnych. Kilka chwil później siedziałem w swoim cieplutkim pokoju mieszając drinka na wieczór, w proporcjach jedna paczka uśmiechu do połowy szklanki jogurtu. Zjedzenie tego zajęło mi mniej więcej 20 minut, ponieważ ten smak skutecznie mnie odrzuca od tego specyfiku, ale nie dałem się, zjadłem całą paczkę. Została mi jeszcze jedna, którą zalałem wrzątkiem a do kubka wpakowałem dwie saszetki czarnej herbaty. Tym razem wypiłem sam wywar, plus mniej więcej dwa łyki pestkowej mielonki. Smak herbaty dość dobrze zamaskował smutną i gorzką stronę gałki.

Godzina 21:00

Mija druga godzina odkąd wypiłem wywar. Czułem się dużo lepiej niż wcześniej, stawało mi się coraz cieplej na ciele jak i na duszy. Humor znacznie mi się poprawił. Przez cały czas rozmawiam z moim bratem na skype. On też zaczyna zauważać zmiany w moim sposobie mówienia oraz zachowaniu.

Godzina 22:20

  • Powój hawajski
Nazwa substancji: LSA (LA-111) z nasion HBWR sztuk 3 (1 raz)

Doświadczenie: THC (mało)

S&S: chłodny listopadowy wieczór, działka, ładne drzewa i rzeka w pobliżu,

nastrój oczekiwania


  • 1. przygotowania

  • 2. efekty

  • 3. podsumowanie

  • Temazepam

Substancja: Temazepam, 100mg (10 tabletek)

Poziom doświadczenia: głównie lekarstwa zakupione w aptece, spora tolerancja na bdz.

S&S: godzina 15, siedzimy z kumplem na ławce niedaleko parku, nastawienie pozytywne (żarty etc.)

Pewnego pogodnego dnia postanowiliśmy spróbować leku Signopam, który jest jedną z mniej znanych benzodiazepin. W ulotce jest napisane, że działa nasennie, uspokajająco oraz przeciwlękowo.

  • MDMA (Ecstasy)

randomness