,Moda na niebranie'

Polskie Radio BIS oraz Rodzinna Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Warszawie są współorganizatorami kampanii społecznej pod hasłem Moda na niebranie.

Anonim

Kategorie

Źródło

Polskie Radio BIS

Odsłony

4270

Telefony zaufania, kliniki dla uzależnionych - to wszystko już było. Pomysłów na walkę z narkotykami są tysiące. My mamy lepszy pomysł, jakiego jeszcze nie było! To propozycja dla wszystkich, którzy myślą że to ich nie dotyczy. Ten pomysł to "Moda na niebranie". Do tej pory wszyscy koncentrowali się na tym, aby docierać do ludzi uzależnionych. Choć prewencja jest bardzo ważna, naszą akcję kierujemy do tej grupy, która z narkotykami nie ma problemu. Chcemy tworzyć modę na niebranie!!! Jak zmienić swoje życie tak, żeby nie kusiło nas ćpanie - czytamy w komunikacie.

Kampania skierowana jest do młodzieży – grupy najbardziej narażonej na kontakt z narkotykami. Pomysłodawcą akcji jest Adam Nyk z Rodzinnej Poradnii Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR, który skierował list otwarty do dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców (treść listu na www.polskieradio.pl/bis).

W codziennej audycji „Zostaw wiadomość”, o godzinie 23.00, prowadzący Renata Żuchowska i Tomasz Kosiorek przekonują, że przyszedł czas „mody na niebranie”.

W związku z kampanią społeczną do końca listopada trwa konkurs na „Wasze logo”. Przedmiotem konkursu jest stworzenie znaku graficznego bądź rysunku, który stałby się logo kampanii „Moda na niebranie”. Konkurs skierowany jest do młodzieży, która nie miała kontaktu z narkotykami i chciałaby zjednoczyć się w tej wspólnej akcji. Projekty można wysyłać na adres Polskiego Radia BIS (Al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa) z dopiskiem „konkurs” lub e-mailem na konkursbis@polskieradio.pl - informuje Polskie Radio.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

hmm (niezweryfikowany)
no coz, nigdy nie bylem modny..
szlaq (niezweryfikowany)
"Konkurs skierowany jest do młodzieży, która nie miała kontaktu z narkotykami i chciałaby zjednoczyć się w tej wspólnej akcji " - Cholera odpadłem w przed biegach :/
lordkupa (niezweryfikowany)
Ale ten news to nie o nas?
kurwa (niezweryfikowany)
trzeba sie bronic bo niedlugo wymysla mode na donosicielstwo
janusz (niezweryfikowany)
trzeba sie bronic bo niedlugo wymysla mode na donosicielstwo
janusz znowu (niezweryfikowany)
trzeba sie bronic bo niedlugo wymysla mode na donosicielstwo
huaq (niezweryfikowany)
na tle radiowej popeliny jaką mamy bis wypada bardzo zacnie
P.... (niezweryfikowany)
mogą sie przeliczyć bo moda szybko mija ;)
NiViX (niezweryfikowany)
Niech do tego zadrudnia jakiegos Kelvina Klein czy Versacze. plus jescze jakies zajebiste modelki (np.Kate Moss) moze im pomoga :D
fao (niezweryfikowany)
taaa, generalnie bogaci ludzie są modni. jam bidak jest :( nie mam kasy by być modnym. swoją drogą nasze społeczeństwo jest rzucone na kolana. zarabiamy uczciwą pracą gówno co, zapipszając trzy razy więcej niż to ustawa przewiduje. gdy zaczynasz z kim kolwiek ważnym (np pracodawcą wyziskiwaczem) walczyć to jest twój koniec zresztą w ogóle kurwstwo i zaraza na każdym kroku. i jak tu być modnym i "nie brać "? wtedy choć przez chwilę jest fajnie, jest nadzieja, że jakoś to wszystko da się wytrzymać. prawda, złudzenie to jest ale państwo nawet nie daje złudzeń, że będzie lepiej. z drugiej strony gdybym był modny i nie brzał, to bym chlał wódę. co lepsze?
hm (niezweryfikowany)
na tle radiowej popeliny jaką mamy bis wypada bardzo zacnie
Armageddon (niezweryfikowany)
Wszystko spoko ale w tym pomyśle z tego co widzę nie ma niczego nowego.. prócz tego że organizowany jest przez radio Bis ;) <br> <br>Z tego powodu (choć szczerze wątpię) być może nie będzie kolejnego prania mózgu młodym pokoleniom, jeszcze &quot;nie skażonym &quot; wiedzą na temat narkotyków. <br> <br>Ale ok jeśli reporterzy z Bis się tym zajmą, są nadzieje..
mdz (niezweryfikowany)
o kurva ;O to juz wszyscy biora ze jest taka alternatywna moda? :D:D:D <br> <br>============[@
scr (niezweryfikowany)
nie bierz!!!! <br>
butla (niezweryfikowany)
nie bierz!!!! <br>
aswad (niezweryfikowany)
To też raczej nie dla mnie :P
szajba (niezweryfikowany)
bo dragi są dla niektórych...I nie ciągle:)To tylko moje zdanie...
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

Codzienna depresja

Jest to opowieść o trzech podróżach, które mimo użycia niewielkich ilości substancji, doprowadziły mnie do iście bieluńskiego stanu. Oznaczyłem kategorie jako "katastrofa", bo choć nie jest to tzw bad trip, ani nic złego się nie stało, to jednak moje delirium i solidne halucynacje, zostawiły trwały ślad w psychice.

 

TRIP PIERWSZY - MARIHUANA + 300mg DXM

  • Inne
  • Pozytywne przeżycie

Dobry nastrój, lekkie zmęczenie, wieczór w wannie

Jest to mój pierwszy raport na neurogroove :) Doświadczenie miało miejsce około 2 tygodni temu, kiedy to, po napiętym dniu miałam ochotę na chwilę relaksu i uważności. Zmieloną korę drzewa Mulungu (2 płaskie łyżeczki) wrzuciłam do garnka z 300ml wody, następnie gotowałam przez 20 min. Taki oto wywar wypiłam duszkiem. Smak dosyć przyjemny, lekko gorzkawy przy samym końcu, dało się wyczuć nutę kurkumy i curry. Po wypiciu położyłam się w wannie z gorącą wodą. Na pierwsze efekty przyszło mi czekać niespełna 15 minut.

  • 5-APB
  • 5-APDB
  • Inne
  • Pierwszy raz

Pokój w internacie.

Dzień wcześniej trafiło do mnie 0,5g  5-MAPB. Czekaliśmy na wieczór i Ja razem z P mieliśmy spróbować czegoś nowego. Razem z nami w pokoju był jeszcze D ale ten nic nie brał. Dodam jeszcze, że P był na zjeździe po fecie i łaził cały dzień strasznie wkurwiony.

 

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Wieczór, ostatni dzień roku, brak dzieci, czysty umysł. Mieszkanie i ulice śródmieścia Warszawy.

 

Mamy taki zwyczaj: fotografujemy swoje stopy na tle różnych miejsc, które odwiedzamy w podróży. Oto więc dziś podróżujemy bez ruszania się z miejsca, na naszej kanapie. Robimy zdjęcia rozczapierzonych palców naszych stóp, na tle ogniska buzującego wesoło na środku naszego pięknego salonu. Mlaśnięcie migawki, rzut oka na wyświetlacz i rechot. Wiecie, na kwasie każda głupota potrafi rozśmieszyć, pomimo że te paluchy na tle gorących jęzorów wyglądają, jakbyśmy cykali pamiątkę z piekła…

* * *

randomness