REKLAMA
Niebezpiecznie w szkole i w internecie

Najwięcej czynów karalnych popełniają gimnazjaliści, ale trzeba uważać i na ośmiolatków. Potrafią odkryć, że buteleczka popularnego syropu przeciwkaszlowego daje efekt prawie taki, jak działka amfetaminy.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl

Odsłony

5641

O takich między innymi ciekawostkach mogli posłuchać pedagodzy, którzy spotkali się wczoraj na konferencji w Białymstoku, zorganizowanej przez jedno z wydawnictw edukacyjnych. Głównymi prelegentami byli: pedagog i policjant. Pierwszy mówił o niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z internetu, drugi - o demoralizacji i przestępczości nieletnich. Słuchali ich dyrektorzy szkół i nauczyciele z trzech powiatów (Białystok, Mońki, Sokółka). Podobna konferencja ma się odbyć dziś w Bielsku Podlaskim.

- Nawet jeśli na co dzień dbamy o bezpieczeństwo dzieci, odpuszczamy to sobie w świecie wirtualnym - od takiego wniosku zaczął swoją wypowiedź Jakub Śpiewak, pedagog i socjolog, prezes fundacji Kidprotect, zajmującej się bezpieczeństwem dzieci w internecie. Uczestnicy konferencji ze zdziwieniem słuchali o tym, ile szkody może wyrządzić elektroniczna kopalnia wiedzy. Może być narzędziem w rękach oszustów, pedofili, sekt religijnych, źródłem szkodliwej reklamy (np. broni czy narkotyków), pornografii, a nawet... wywiadu przestępczego.

- Sam nawiązałem na czacie kontakt z 13-letnią dziewczynką - mówi Jakub Śpiewak. - W ciągu 15 minut dowiedziałem się, gdzie mieszka, jaki ma numer telefonu, czym zajmują się rodzice i jakie kosztowne sprzęty ma w mieszkaniu. I wiem, że większość dzieci bez problemów podaje swoje dane osobowe.

Drugi prelegent, komisarz Ireneusz Romański z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, również nie natchnął słuchaczy optymizmem. Zaczął od liczby małoletnich przestępców w Podlaskiem (w 2002 roku było ich ˜2), po czym zaskoczył pedagogów, mówiąc o –0-procentowym wzroście przestępczości nieletnich w kraju. Opowiedział o przykładach godnej podziwu, ale i przerażającej pomysłowości dzieciaków, jeśli chodzi o przyjmowanie narkotyków:

- Kiedy jeszcze byłem policjantem patrolującym ulice, spotkałem grupkę ośmiolatków palących papierosy za kioskiem. Okazało się, że popijali je popularnym syropem przeciwkaszlowym. Koło nich leżała już kupka pustych butelek. Słyszałem też o odurzaniu się napojem przygotowanym z kawy i coli na ciepło. Mam nadzieję, że na Podlasiu dzieci nie używają nasion bielunia dziędzierzawego. Kilka lat temu zmarło po nim siedmioro nastolatków.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Gulczas (niezweryfikowany)
kawy i coli ?? Ze niby co kofeina ??
Klałdiusz (niezweryfikowany)
dzieci o tym nie wiedza po chuja siejecie panike
Armageddon (niezweryfikowany)
&quot;Sam nawiązałem na czacie kontakt z 13-letnią dziewczynką(...)&quot; hmmm czyli więc następnym krokiem po cenzurze internetu ma być zakładanie podsłuchów także pod telefony? Przecież ktoś mógłby zadzwonić i dowiedzieć sie tego samego. Litości! <br> <br>To może niech policja weźmie pod obserwację wszystkie noże w kraju. Przecież któryś z nich może być narzędziem przestępstwa!
scr (niezweryfikowany)
Pooolska, mieszkam w Pooolsce, jestem w Poooolsce, Mieszkam TU TU TU TU!!! <br> <br>;|
Pustelnik (niezweryfikowany)
Pooolska, mieszkam w Pooolsce, jestem w Poooolsce, Mieszkam TU TU TU TU!!! <br> <br>;|
Stalker (niezweryfikowany)
&quot;Bielunia dziedzierzawego&quot; - taka roslina nie rosnie w Polsce, panie komisarzu :P
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=Stalker]&quot;Bielunia dziedzierzawego&quot; - taka roslina nie rosnie w Polsce, panie komisarzu :P[/quote] kurwa pało zajebana bieluń rośnie w polsce w kazdym miescie go znajdziesz pierdolony pojebie
szaman (niezweryfikowany)
<p>zioms on się nabija z tego że glina przekręcił nazwe "Bielunia dziedzierzawego" nie znajdziesz w Polsce tylko BIELUŃ DZIĘDZIERZAWA</p><h1 id="firstHeading" class="firstHeading modifiedSectionTitle"><span>PISS OF SHIT&nbsp; </span></h1><p><span>LOVE ALL </span></p><p><span><br></span></p>
u_ran (niezweryfikowany)
Zawsze wiedzialem, ze Bialystok jest ostoja ciemnogrodu :) <br> <br>Najbardziej mnie smieszy jak owi znawcy &quot;odkrywaja tajamnice&quot; dotyczace mlodziezy. Tajemnice o ktorych wie kazdy dzieciak w podstawowce i ktore przyprawiaja o smiech... <br> <br>Jeszcze powinni powiedziec o skorce od banana i galce... No i o tym, ze przez internet 12 letnia dziewczynka moze uprawiac seks z 40 letnim pedofilem! Brrrr... To straszne!! ;]
blee (niezweryfikowany)
kawa z colom? hyhy nowe pokolenie chemikow rosnie, w nich przyszlosc ;)
e23 (niezweryfikowany)
AAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA CHECHECHECHECHECHE HIHIHIHIHIHIHIHIH HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA....znowu się uśmiałem
patryjuha (niezweryfikowany)
Pooolska, mieszkam w Pooolsce, jestem w Poooolsce, Mieszkam TU TU TU TU!!! <br> <br>;|
cyclone (niezweryfikowany)
dzieci o tym nie wiedza po chuja siejecie panike
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25

O JA CIE KRECE NA NIEBIOSA!!!!PISZE DO WAS , BO NIE MA NIKOGO INNEGO DO KOGO MOGLBYM WYKRZYCZEC TE

SLOWA:

JAK ZAJEBISCIE BYC s...OBĄ!!!!!!!!!!!!!!!!
o... JA CIE KRECE NAD NIEBIOSA!!!!!!

Dopiero teraz rozumiem te wszystkie opowiadania o wezach zjadajacych

swoje ogony i w ogole...JA

 • Bad trip
 • Marihuana
 • MDMA

Impreza techno po 13 godzinach pracy z najlepszym przyjacielem. Nastrój pełen ulgi z powodu zakończonej właśnie pracy oraz zmęczenie z tego samego powodu. Chęć relaksu, odrealnienia . Żołądek pusty wedle zaleceń.

Cały raport jest moją próbą poradzenia sobie z tym przeżyciem i przetrawienia go w głowie raz na zawsze. Nie uważałem się nigdy za człowieka o mocnej głowie i zawsze traktowałem przyjmowane substancje z należytym respektem i ostrożnością. MDMA było dla mnie po prostu za mocnym przeżyciem , na które zdecydowałem się w nieodpowiednim miejscu ,które już od 1.5 miesiąca ciąży mi na sercu i nie pozwala o sobie zapomnieć. Ale od początku..

 • Marihuana
 • Powój hawajski
 • Ruta stepowa

Wiek: 19

Substancja: ok 1,7g LSA w postaci roztworu (po ekstrakcji) + iMAO

Substancja pomocnicza: THC (2 buchy co godzinę, na problemy żołądkowe)

Doświadczenie: LSA (5 raz), Grzyby enteogenne, LSD, DXM, THC, Salvia Divinorum, Calea Zacatechichi, Ecstasy

Set&Setting: Samotna podróż w lesie oddalonym parenaście km od mojego miasta. Nastrój tego dnia dopisywał niesamowicie. To mój pierwszy całkowicie samotny trip, byłem podniecony do granic możliwości.

 • 4-FMP
 • Bufedron
 • Eth Cat (Methcathinone)
 • Ketony
 • Tripraport

Zmiana testu smakosza w niezwykłą podróż ^.^

Witam!

 

Początkowo moja przygoda miała być degustacyjna w celu dalszego kolekcjonowania, lecz zamieniła się w fajne doświadczenia i fajny TRIP. Zamówiłem w niedzielę 2g Alfy PvP, 1g 4-FMA oraz 0,5g "CoCo Euphoric", doszło we wtorek, w gratisie dostałem dwie mieszanki ziołowe, które odsprzedałem znajomym oraz odsprzedałem 1g Alfy PvP.

randomness