Akcja RMF FM - "Nie wierzę narkotykom!"

a my nie wierzymy RMF FM.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/RMF FM 30.03.2001

Odsłony

1499
Co piąty polski nastolatek próbował marihuany, jeden na dziesięciu próbował amfetaminy, a co piętnasty - heroiny. W stolicy jest jeszcze gorzej: blisko co drugi uczeń trzecich klas szkoły średniej co najmniej raz w życiu palił marihuanę, co czwarty brał amfetaminę, co ósmy palił heroinę - wynika z badań Instytut Psychiatrii i Neurologii. RMF FM rozpoczyna na wiosnę akcję pod hasłem "Nie wierzę narkotykom!"

"Branie" to już powszechny zwyczaj wśród młodzieży - ćpanie w szkole, na imprezach, dyskotekach, dla poprawy nastroju, by zmobilizować umysł przed ważnym egzaminem i wkuć materiał z całego półrocza. To proste, powszechne i akceptowane wśród rówieśników. W młodzieżowych grupach rówieśniczych wypada mieć narkotyki. Ich posiadanie daje pozycję w grupie, a o to chodzi każdemu dziecku. Co więcej, odmowa "brania" spotyka się często z towarzyskim ostracyzmem. Narkotyki, szczególnie te najgroźniejsze typu ekstazy, są kolorowe i kojarzone raczej z dobrą zabawą niż ze śmiertelnym zagrożeniem. W styczniu pojawiły się w Polsce pastylki UFO, nowy narkotyk z grupy tzw. speedów, czyli narkotyków stymulujących. Są bardzo tanie i przez to mogą trafić w ręce niemal każdego - jedna tabletka kosztuje zaledwie pięć złotych. Po jego zażyciu zmarły już co najmniej trzy osoby. Narkotyki można zaś kupić wszędzie: na ulicy, w dyskotece, w klubie. Używki można dosłownie zamówić przez telefon, tak jak pizzę czy obiad z chińskiej restauracji. Najbardziej jednak przerażające jest to, że można je kupić także w szkole.

Dlatego na wiosnę Radio RMF FM rozpoczyna akcję pod hasłem "Nie wierzę narkotykom!". Chcemy pomóc w eliminowaniu z polskich szkół narkotyków. Narkotyków, które są śmiertelnym zagrożeniem. Szkoła powinna być wolna od narkotyków! Uruchomiona została infolinia narkotykowa - 022 630 6135. Dzwoniąc pod numer telefonu 0 804 200 200, możecie otrzymać narkotestery. Przez 13 tygodni, w każdy piątek, do jednej lub dwóch losowo wybranych szkół na terenie całej Polski przylatywać będzie żółty helikopter RMF FM, na pokładzie którego znajdować się będą gwiazdy polskiej sceny rockowej, filmu i teatru. Goście RMF FM będą rozmawiać z dziećmi, udowadniając im, że naprawdę można zostać "kimś" nie biorąc. Całej akcji w szkołach towarzyszyć będzie specjalny program na antenie RMF FM. Rodzicom w całej Polsce zostanie rozesłane kilkadziesiąt tysięcy specjalnych testerów, służących do sprawdzania, czy ich dziecko jest pod wpływem narkotyków.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Wzgórze, 12-13 sierpień - noc spadających perseidów

Pierwszy raz z opoidami. Najśmieszniejsze jest to, że mieliśmy oglądać gwiazdy, a nie pamiętam szczerze żadnej.

 

17:00

Zapaliłem papierosa i spojrzałem na moich znajomych (powiedzmy, że będą to A, K, R) z ironicznym smutkiem w oczach, po chwili gałki oczne zostany zwrócone w stronę zarzącego się ogniska, a później na A - "Ej no, kołujemy się na coś czy nie?" - odpowiedziałem, że na mieście jest syf, a zapasy K się skończyły. Po chwili otworzyłem swojego browara jak moi rówieśnicy i spoglądałem w niebo.

17:15

  • Mieszanki "ziołowe"
  • Szałwia Wieszcza

Set & setting: Jesienny wieczór w bezpiecznym, ładnym pokoju z kominkiem
Doświadczenie: Alko, Gandzia i dużo innych rzeczy, szkoda gadać
Pilot: Trzydziestoletni mężczyzna rasy białej, ok. 90kg wykształconego obywatela

  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Tak naprawdę to była moja pierwsza substancja psychoaktywna jaką w życiu zażyłem..Szczerze to nastawienie miałem na śmiechawę itp, a nie wiedziałem nawet ile ta substancja trzyma, jaki ma skład i co powoduje..

Bardzo długo się namyślałem czy opisać ten trip, a wydarzył się on bardzo bardzo dawno, widać po doświadczeniu... Dodam że mało z tego pamiętam, ale i tak zostanie to ze mną do końca życia.

Południe: Ja, kumpel B, kumpel M. Załatwiłem 13zł i chciałem skonsumować pierwszego dopalacza i mieć pierwszą porządną fazę... Kumpel M mówił, że poskładam się tym w uj bo przedtem paliłem tylko siejkę i w ogóle nie mam expa. Nie słuchałem go, ale on miał 18 lat, więc kupił nam owy dopalacz ,,konkret'' i dał radę, żebyśmy nie palili tego od razu na dwóch, bo źle może się stać..

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie mega pozytywne, poza nami nikogo nie ma w mieszkaniu, oczekiwaliśmy czegoś przyjemniejszego niż zwykle.

ZA CHWILKĘ UZUPEŁNIENIE


randomness