Akcja RMF FM - "Nie wierzę narkotykom!"

a my nie wierzymy RMF FM.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/RMF FM 30.03.2001

Odsłony

1496
Co piąty polski nastolatek próbował marihuany, jeden na dziesięciu próbował amfetaminy, a co piętnasty - heroiny. W stolicy jest jeszcze gorzej: blisko co drugi uczeń trzecich klas szkoły średniej co najmniej raz w życiu palił marihuanę, co czwarty brał amfetaminę, co ósmy palił heroinę - wynika z badań Instytut Psychiatrii i Neurologii. RMF FM rozpoczyna na wiosnę akcję pod hasłem "Nie wierzę narkotykom!"

"Branie" to już powszechny zwyczaj wśród młodzieży - ćpanie w szkole, na imprezach, dyskotekach, dla poprawy nastroju, by zmobilizować umysł przed ważnym egzaminem i wkuć materiał z całego półrocza. To proste, powszechne i akceptowane wśród rówieśników. W młodzieżowych grupach rówieśniczych wypada mieć narkotyki. Ich posiadanie daje pozycję w grupie, a o to chodzi każdemu dziecku. Co więcej, odmowa "brania" spotyka się często z towarzyskim ostracyzmem. Narkotyki, szczególnie te najgroźniejsze typu ekstazy, są kolorowe i kojarzone raczej z dobrą zabawą niż ze śmiertelnym zagrożeniem. W styczniu pojawiły się w Polsce pastylki UFO, nowy narkotyk z grupy tzw. speedów, czyli narkotyków stymulujących. Są bardzo tanie i przez to mogą trafić w ręce niemal każdego - jedna tabletka kosztuje zaledwie pięć złotych. Po jego zażyciu zmarły już co najmniej trzy osoby. Narkotyki można zaś kupić wszędzie: na ulicy, w dyskotece, w klubie. Używki można dosłownie zamówić przez telefon, tak jak pizzę czy obiad z chińskiej restauracji. Najbardziej jednak przerażające jest to, że można je kupić także w szkole.

Dlatego na wiosnę Radio RMF FM rozpoczyna akcję pod hasłem "Nie wierzę narkotykom!". Chcemy pomóc w eliminowaniu z polskich szkół narkotyków. Narkotyków, które są śmiertelnym zagrożeniem. Szkoła powinna być wolna od narkotyków! Uruchomiona została infolinia narkotykowa - 022 630 6135. Dzwoniąc pod numer telefonu 0 804 200 200, możecie otrzymać narkotestery. Przez 13 tygodni, w każdy piątek, do jednej lub dwóch losowo wybranych szkół na terenie całej Polski przylatywać będzie żółty helikopter RMF FM, na pokładzie którego znajdować się będą gwiazdy polskiej sceny rockowej, filmu i teatru. Goście RMF FM będą rozmawiać z dziećmi, udowadniając im, że naprawdę można zostać "kimś" nie biorąc. Całej akcji w szkołach towarzyszyć będzie specjalny program na antenie RMF FM. Rodzicom w całej Polsce zostanie rozesłane kilkadziesiąt tysięcy specjalnych testerów, służących do sprawdzania, czy ich dziecko jest pod wpływem narkotyków.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Tak (wiem, że są ważne)

Od początku studiów minęło już trochę czasu, zdążyłem zostać inżynierem, ale kim tak naprawdę jestem dalej nie wiem. Szukam odpowiedzi na to i inne egzystencjalne pytania o 7 rano, dzień po podróży życia, wciąż nie będąc pewnym czy już się skończyła, czy jest dopiero przede mną. 

W każdym razie leżę w łóżku rozkoszy, w którym odbyłem większość moich narkotykowych odlotów, w swoim (chociaż w zasadzie należącym do rodziców) mieszkaniu, do którego za parę godzin mają przyjechać znajomi. Nie wiem czy dam radę ich doczekać, bo nie śpię od godziny 0.

Godzina 0. A dokładniej 14.

  • Kodeina
  • Metylon

Set & Setting:

* ciepły i przytulny pokój,

* święty spokój i dużo czasu wolnego,

* spora nuda i raczej brak zmartwień

Substancje:

* około 250 mg MDMC w postaci pudru, przyjęte doustnie w soku,

* dwie tabaki od Polscha - Gawith Apricot i Ozona Cherry,

* ekstrakt z 32 tabletek Antka,

* nieopalona lufa po małej paczce Pineapple Expressa (0,25 g)

  • Benzydamina

Set & Setting :

Pora roku – wiosna, 15 kwietnia

Lokacje – dom, miasto, las

Nastrój – świetny, delikatna niepewność

Cel – spełnienie swojej narkotykowej „ambicji” - doznanie halucynacji

Dawkowanie:

Dawka – 2g Benzydaminy

Waga – 90kg

Wiek: 17 lat

Doświadczenie : Dekstrometorfan, Benzydamina, Thc

  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Dom. Przytulny pokój. Chęć przeżycia czegoś pięknego.

Szałwia Wieszcza. Boska. Salvia Divinorum. Roślina rytualna używana od dawna przez meksykańskich Indian - Mazateków. Odmiana gatunku, który wywołuje specyficzne efekty zmieniające strukturę świadomości. Zalicza się do grupy substancji psychodelicznych.Jej moc jest ogromna. Z góry mówię, że nie jest żal mi żadnych wariatów prezentujących swe 'bad-tripy' po jej zapaleniu na youtube. To Nauczycielka, która oczekuje szacunku i pokory. A nie zwykłego 'zabawienia się'.