-Salvia Divinorum + D-RIBOSE
-Doświatczenie - szerokie spektrum srodków zmieniających stany swiadomośći
Moje pierwsze spotkanie z świętą rośliną :
Po zapoznaniu się z wszystkimi informacjami na temat SD postanowiłem przetestować na własnej skrze działanie tego „halucynogenu”
Mój najlepszy kumpel wreszcie przyjeżdża z Wiednia i ma dla mnie trochę suchych liści
Mój towarzysz miał już doświadczenia z SD ale mówił że nić się nie działo , taka bardzo słaba trawka
"Mądra dziewczynka pilnuje drinka". Kontrowersyjna kampania GIS-u
"Mądra dziewczynka pilnuje drinka" - brzmi hasło najnowszej kampanii społecznej Głównego Inspektora Sanitarnego ostrzegająca przed pigułką gwałtu. Slogan towarzyszący akcji wywołał gorącą dyskusję wśród internautów.
Kategorie
Źródło
Odsłony
145"Mądra dziewczynka pilnuje drinka" - brzmi hasło najnowszej kampanii społecznej Głównego Inspektora Sanitarnego ostrzegająca przed pigułką gwałtu. Slogan towarzyszący akcji wywołał gorącą dyskusję wśród internautów. "A gdzie obrazek »mądry chłopiec nie odurza i nie gwałci«?" - pyta jeden z komentujących.
Plakat kampanii udostępnił na Facebooku Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. "Gisu ostrzega! Pozostawienie drinka przy barze albo na stoliku w dyskotece może mieć tragiczne konsekwencje..." - napisał.
Na grafice widzimy postać kobiety w krótkiej sukience, butach na obcasach i z drinkiem w ręce.
"Pigułka gwałtu (GHB) nie ma smaku ani zapachu, powoduje omdlenie i okresową utratę pamięci. Jej ofiara może zostać zgwałcona lub okradziona" - przestrzega GIS.
"Obciąża odpowiedzialnością ofiary"
Krytycznie do kampanii odnieśli się internauci. Choć część podkreśla, że problem jest ważny i warto o nim mówić to w komentarzach pod plakatem wielu zaznacza, że taka akcja obciąża odpowiedzialnością za gwałt nie sprawców, a ofiary.
"A gdzie obrazek »mądry chłopiec nie odurza i nie gwałci«?" - brzmi jeden z komentarzy.
"Lepiej skupcie się na szkoleniu mężczyzn"
"Lepiej skupcie się na szkoleniu mężczyzn, że dodawanie kobiecie do drinka tabletek, żeby nie mogła stawiać oporu, jak mężczyzna będzie uprawiał z nią seks, jest gwałtem. Bo wiecie, nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę" - wskazuje inna internautka.
"Nawet jak mam zielone, to się na pasach rozejrzę"
Są też osoby które kampanii bronią tłumacząc, że chodzi wyłącznie o wzmożoną ostrożność.
"Ale czy to musi być od razu sugerowanie winy ofiary? Mnie się to bardziej kojarzy z tym, że nawet jak mam zielone to się na pasach rozejrzę. Trudno, żeby robili kampanię do gwałcicieli pt. "nie gwałćcie!" - brzmi jeden z komentarzy
Główny Inspektor Sanitarny, jak na razie, nie odniósł się do opinii internautów.