Minister Kwiatkowski: "To absurd karać za skręta"

Już w kwietniu trafi do Sejmu nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Koka

Kategorie

Źródło

gazeta.pl

Grafika

Odsłony

4785

Już w kwietniu trafi do Sejmu nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

- Kładziemy nacisk na leczenie, a nie karanie - mówi w Radiu TOK FM minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Do parlamentu trafi projekt rządowej nowelizacji ustawy o zapobieganiu narkomanii. Kładziemy nacisk na leczenie, a nie na karanie - zapowiedział Krzysztof Kwiatkowski.

Odniósł się w ten sposób do dyskusji, która wybuchła po tym, jak Czechy wprowadziły depenalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków. Kwiatkowski twierdzi, że teraz państwo nie będzie zależało na ściganiu osób posiadających i zażywających narkotyki, ale na ich leczeniu.

- Karanie osoby, którą złapano z przysłowiowym skrętem jest absurdalne - mówi. - Państwo takiej osobie może pomóc, żeby ją uleczyć - mówi.

Zapowiedział również, że ustawa powinna w kwietniu trafić do Sejmu, a że od 31 marca nie będzie już prokuratorem generalnym, to, jak zapowiedział, będzie miał więcej czasu, żeby nad nią dokładnie popracować.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Shotex (niezweryfikowany)

<p>fajnie :) ciekawe czy coś z tego będzie :x</p>
Anonim (niezweryfikowany)

<p>pomóc?! wtf?! a jak ktos kupuje browar to tez beda dawac ulotki aa?</p><p>sick!!!</p><p>ja wyjezdzam :P</p>
Anonim (niezweryfikowany)

<p>Taaaaaaaaaaa już to widze teraz każdy jest przestępcą, a po nowelizacji każdy będzie uzależniony xD</p>
Baltazar Gąbczasty (niezweryfikowany)

<p>legalizacja gandy, grzywna za posiadanie małych ilości twardych dragów, leczenie uzależnionych od twardych dragów typu koks i helena, feta itp. i EDUKACJA od podstawówek o szkodliwości poszczególnych środków, wprowadcie to, a sami efekty zobaczycie, 5 lat moim zdaniem wystarczy, a ile pieniędzy zaoszczędzonych. Jeśli władza jest za głupia, żeby to zrozumieć to trzeba ją zmienić... zmieniać do bólu, aż zrozumieją, w trybie przyśpieszomym bo 4 lata to o 4 za długo!</p>
Gal anonim też ... (niezweryfikowany)

<p>Zgadzam się z przedmówcą, ale bardziej preferowałbym upomnienie za posiadanie twardych dagów, a już każde kolejne żeby to była grzywna</p>
Szaman88 (niezweryfikowany)

<p>Najlepiej to niech wam jeszcze strzykawki kupują. Legalizacja MJ - jak najbardziej, ale bez kurwa przesady...</p>
uvd (niezweryfikowany)

<P>To akurat w innych krajach istnieje -- państwo daje ci strzykawkę i często opiekę medyczną podczas zażywania (jakbyś np. miał zapaść), narkotyk oczywiście musisz zdobyć sam.</P>
Anonim (niezweryfikowany)

<p>Państwo niech lepiej w niczym nam nie pomaga.</p>
MissTake (niezweryfikowany)

<p>Yeah, będą nas leczyć z ciężkiego uzależnienia od thc:)</p>
Anonim (niezweryfikowany)

<p>w Polsce brak edukacji i informacji zwiazanych z dragami, to jest najwiekszy błąd. podstawa w państwie powinna byc informacja jesli ludzie beda wiedziec co to robi z organizmem to sami sie beda zastanawiać czy warto. uważam ze polowa ludzi nie wie jakie szkody dragi robia w ich organizmach. Baltazar ma racje popieram w 100% Edukacja i informacja to jest podstawa, a nie leczenia leczyc to ludzi chorych chociaz ina to brak kasy jest a jeszcze leczyc uzależnoinych od gragow to juz calkiem kasy nie bedzie na to;p takie moje zdanie.</p><p>W naszym kraju powinni rzadzic politycy do pewnego wieki np do 35 roku zycia. Bo liszy sie system - w systemie Demokratycznym nie powinni rzadzic ludzie wychowani w systemie komunistycznym. maja pewne zachowania juz w genach i jakie sa efekty kazdy widzi... nie ma nic zero perspektyw:(</p><p>Edukacja i Informacja to podstawa.</p><p>&nbsp;</p>
Anonim (niezweryfikowany)

<p>Edukacja edukacją, ale oby to była prawdziwa edukacja, a nie jakaś chora propaganda, gdzie nauczycielki będą wciskać dzieciakom kity o tym, ze marihuana jest śmiertelnym zagrożeniem dla życia i zdrowia na równi z heleną O.o<br>Za taką edukację powinni zabrać się użytkownicy tego forum - mają największe doświadczenie, a i zarobić by mogli na to, co lubią ;D&nbsp;&nbsp; ot, taka dygresyjka&nbsp; ;)<br>Legalize It!&nbsp;</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina


Świta sobie ranek, a ja już po imprezce. Siedzę w domu przed

kompem... i dziwnie się czuję, bardzo dziwnie...

Po amfie i 2ssi.

Ale jedźmy od początku:



Tak w ogóle to lipa, bo impra skończyła się jakoś wcześnie ale

jutro się maraton szykuje (jak się okazało, nie tylko ta

imprezzza szybko się zwinęła ale wszystkie w mieście

dzisiaj :/).Chyba organizatorzy chcieli dać ludziom odpocząć,

hehe ;D


  • LSD-25


ojeeej..


ale bylo...przejebane ;]


poza tym bylem wtedy mlody i glupi (a teraz jestem starszy i glupi)


No wiec....


Bylo to na sylwestra 98-99. Rodzice wyjechali.


Dwa zakupione wczesniej hoffmany czekaly na swoj czas.


Ona byla rok starsza, ja bylem wtedy w drugiej? trzeciej klasie

liceum...


nie..zaraz, musze policzyc...tak. dobrze. W drugiej.



  • LSD-25

Miejsce: własny bezpieczny dom. Nastawienie: trochę obaw przed tak dużą dawką, ale starałem się nie panikować.

03.04.2008

  • Bad trip
  • Marihuana

Bardzo dobry set & settings: sam na stancji, zaliczona sesja letnia, piwo i szama w lodówce. Znakomity humor i wielka ochota na bombę.

To mój drugi w życiu bad trip z MJ, chociaż wydawało mi sie, że jest to niemożliwe w warunkach w jakich zapodałem inhalację. W skrócie - nie lubię palić w towarzystwie, bo właśnie w taki sposób doznałem naprawdę nieprzyjemnego bad tripa i od tamtej pory wolę robić to gdy jestem sam. Kiedy jestem sam faza jest znakomita, bądź po prostu łapie mnie zwykła zamułka. Tym razem było inaczej...