REKLAMA
"Zamiast karać narkomanów, powinno się ich leczyć"

Tagi

Odsłony

1350

Około 70% spraw o posiadanie narkotyków dotyczy niewielkiej ilości poniżej 3 gramów - wynika z badań. Uczestnicy konferencji zorganizowanej przed Międzynarodowym Dniem Solidarności z Uzależnionymi od Narkotyków uważają, że zamiast ścigać narkomanów, lepiej ich leczyć lub objąć programami profilaktycznymi.

Profesor Krzysztof Krajewski kierownik Katedry Kryminalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjaśnia, że w Polsce posiadanie każdej ilości środków odurzających jest przestępstwem. Zdaniem profesora Krajewskiego, konieczne są zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Obecnie sądy zawieszając wykonanie kary pozbawienia wolności, rzadko zobowiązują uzależnionych skazanych do podjęcia leczenia. Jacek Charmast z Polskiej Sieci do spraw Polityki Narkotykowej podkreśla, że osoby uzależnione nie mają odpowiedniego dostępu do leczenia, szczególnie tek zwanej terapii substytucyjnej. Polega ona na zastępowaniu dożylnych narkotyków doustnymi preparatami przepisywanymi przez lekarza. 26 czerwca obchodzony jest Międzynarodowym Dzień Solidarności z Uzależnionymi od Narkotyków. wp.pl

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
A gdzie terapia odwykowa dla uzależnionych od gier komputerowych? Po 16 godzin ludzie grają (gry w sprzedaży, podatek odchodzi) to i potem państwo musi leczyć tych, którym życie gry zniszczyły! Nałogi to przecież nie tylko dragi, alko, hazard, nikota czy seksoholizm! Na terapię rodacy marsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
randomness