REKLAMA
Ruch Palikota: pierwszy krok do zalegalizowania marihuany

Projekt zakładający depenalizację posiadania marihuany na własny użytek zapowiedział Ruch Palikota wraz z Inicjatywą Wolne Konopie. Według Ruchu będzie to pierwszy krok do zalegalizowania marihuany w Polsce.

redakcja

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza
Komentarz [H]yperreala: 
no to jeszcze tylko  palikot znajdzie 200 posłów i mamy legalizację :)

Grafika

Odsłony

3920

Projekt zakładający depenalizację posiadania marihuany na własny użytek zapowiedział Ruch Palikota wraz z Inicjatywą Wolne Konopie. Według Ruchu będzie to pierwszy krok do zalegalizowania marihuany w Polsce.

- Sadzić, palić, zalegalizować - to hasło jest nadal na naszych ustach - mówił Andrzej Rozenek, rzecznik klubu Ruchu Palikota.

Rozenek podkreślił, że jego ugrupowanie docelowo opowiada się za zalegalizowaniem palenia marihuany w naszym kraju; pierwszym krokiem prowadzącym do tego ma być "depenalizacja posiadania konopi na własny użytek".

"Państwo powinno czerpać korzyści"

Rzecznik klubu Ruchu Palikota zapowiedział, że "projekt trafi do Sejmu natychmiast jak zostaniemy zaprzysiężeni". Zaznaczył, że liczy na poparcie "wszystkich postępowych posłów".

Poseł elekt dodał, że celem ustawy jest wprowadzenie regulacji podobnych do tych, które istnieją w Holandii. Kraj ten od wielu lat czerpie korzyści z legalnego handlu marihuaną, tymczasem jej nielegalna produkcja oznacza rozwój grup przestępczych. Zdaniem Rozenka, skarb państwa powinien czerpać korzyści z handlu marihuaną, tak jak z każdej innej działalności gospodarczej. Według projektu, marihuanę mogłyby posiadać tylko osoby pełnoletnie. Dla nieletnich byłaby ona zakazana podobnie jak papierosy, czy alkohol.

Politycy o projekcie Ruchu Palikota

Politycy największych partii, są przeciwni liberalizacji prawa w tym zakresie. Poseł PO Jarosław Gowin powiedział, że jego partia jest przeciwna liberalizacji przepisów, dotyczących narkotyków, tak twardych, jak i miękkich.

Poseł PiS Mariusz Błaszczak nazwał hasła głoszone przez Janusza Palikota "obłędem". Jego zdaniem Palikot, który jest milionerem, zamierza zaoferować ludziom z trudem wiążącym koniec z końcem, legalizację narkotyków, związki partnerskie i wojnę z Kościołem. - To jest zupełnie oderwane od rzeczywistości, to żadna lewicowość - powiedział Błaszczak.

Eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski uważa, że ostatnie zmiany w prawie, pozwalające na możliwość odstąpienia od karania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, są wystarczającym konsensusem. Jego zdaniem, zdecydowana większość posłów i ugrupowań politycznych jest przeciwko dalszej liberalizacji przepisów.

Poseł SLD Jerzy Wenderlich nie chciał komentować propozycji Ruchu Palikota. Powiedział, że jego partia w najbliższym czasie dokona przeglądu wszystkich złożonych projektów ustaw, przeprowadzi dyskusję i dopiero potem wyrazi opinię.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>i gitara , sadzić palić zalegalizować opodatkować i czerpać korzyśći</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p><em>Eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski uważa, że ostatnie zmiany w prawie, pozwalające na możliwość odstąpienia od karania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, są wystarczającym konsensusem.</em></p><p>&nbsp;</p><p><strong>Panie Kalinowski, ale z pana ścierwo.</strong><em> Chodzi o te zmiany mówiące: sprzedaj brata swego, a bedziesz wolny mój konfidencki, &nbsp;UBECKI kolego?</em></p><p>&nbsp;</p><p>Jeszcze zobaczycie jaki wam burdel tu w polsce zrobimy za lata maltretowaniam zastraszania i ponizania zwyklych obywateli, za łamanie naszej wolnosci, jeszcze zobaczycie!!!</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Umiarkowane znudzenie i zmęczenie życiem, chęć doświadczenie czegoś przyjemnego. Wieczór. Dom rodzinny.

Jest to mój pierwszy trip report i z góry oświadczam, że bardziej przypomina zapiski z pamiętnika. Moim zdaniem opis działania substancji, w którym brakuje informacji dotyczących wykonywanych czynności dnia codziennego i samopoczucia - nie obrazuje w pełni jej działania. Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać. Jeśli nie lubisz czytać takich form trip reportów - nie czytaj :)

A teraz - jeśli jednak zdecydowałeś się przeczytać - przejdźmy do rzeczy...

  • 25C-NBOMe
  • Retrospekcja

Zdana poprawka, wyśmienity nastrój, ciekawość, ogólnie wesołe i przyjemne nastawienie z nutką zaniepokojenia


  • alfa-PVP
  • Katastrofa

noc po ciężkiej tułaczce i śnie na ławce, zmęczenie, chęć jak najprędszego powrotu do domu i doprowadzenia się do porządku, jedno wielkie nieporozumienie po prostu

Maj 2015, istna tragedia. Dostałam od jakiegoś gościa na bilet do domu, ale kierowca w autobusie nie miał jak wydać, więc musiałam kupić dwa, w związku z czym znowu mi brakowało tych 2zł na pociąg. W kieszeni paczka z ostatnim papierosem, zapalę sobie pod dworcem i poszukam wzrokiem ofiary, która byłaby chętna dorzucić mi się do tego nieszczęsnego biletu. Łowy przerwała mi jakaś starsza pani chcąca się dowiedzieć co nieco o historii miasta, w którym się znajdowałyśmy, ale niestety nie mogłam jej w tym pomóc, bo nasza wiedza na ten temat była raczej zbliżona do siebie.

  • Bieluń dziędzierzawa

Ten TR znalazłem na hyperreal i postanowiłem go tutaj umieścić i ukazać wszystkim tutaj , nie ja go pisałem. xD

randomness