Ruch Palikota: pierwszy krok do zalegalizowania marihuany

Projekt zakładający depenalizację posiadania marihuany na własny użytek zapowiedział Ruch Palikota wraz z Inicjatywą Wolne Konopie. Według Ruchu będzie to pierwszy krok do zalegalizowania marihuany w Polsce.

redakcja

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza
Komentarz [H]yperreala: 
no to jeszcze tylko  palikot znajdzie 200 posłów i mamy legalizację :)

Grafika

Odsłony

3921

Projekt zakładający depenalizację posiadania marihuany na własny użytek zapowiedział Ruch Palikota wraz z Inicjatywą Wolne Konopie. Według Ruchu będzie to pierwszy krok do zalegalizowania marihuany w Polsce.

- Sadzić, palić, zalegalizować - to hasło jest nadal na naszych ustach - mówił Andrzej Rozenek, rzecznik klubu Ruchu Palikota.

Rozenek podkreślił, że jego ugrupowanie docelowo opowiada się za zalegalizowaniem palenia marihuany w naszym kraju; pierwszym krokiem prowadzącym do tego ma być "depenalizacja posiadania konopi na własny użytek".

"Państwo powinno czerpać korzyści"

Rzecznik klubu Ruchu Palikota zapowiedział, że "projekt trafi do Sejmu natychmiast jak zostaniemy zaprzysiężeni". Zaznaczył, że liczy na poparcie "wszystkich postępowych posłów".

Poseł elekt dodał, że celem ustawy jest wprowadzenie regulacji podobnych do tych, które istnieją w Holandii. Kraj ten od wielu lat czerpie korzyści z legalnego handlu marihuaną, tymczasem jej nielegalna produkcja oznacza rozwój grup przestępczych. Zdaniem Rozenka, skarb państwa powinien czerpać korzyści z handlu marihuaną, tak jak z każdej innej działalności gospodarczej. Według projektu, marihuanę mogłyby posiadać tylko osoby pełnoletnie. Dla nieletnich byłaby ona zakazana podobnie jak papierosy, czy alkohol.

Politycy o projekcie Ruchu Palikota

Politycy największych partii, są przeciwni liberalizacji prawa w tym zakresie. Poseł PO Jarosław Gowin powiedział, że jego partia jest przeciwna liberalizacji przepisów, dotyczących narkotyków, tak twardych, jak i miękkich.

Poseł PiS Mariusz Błaszczak nazwał hasła głoszone przez Janusza Palikota "obłędem". Jego zdaniem Palikot, który jest milionerem, zamierza zaoferować ludziom z trudem wiążącym koniec z końcem, legalizację narkotyków, związki partnerskie i wojnę z Kościołem. - To jest zupełnie oderwane od rzeczywistości, to żadna lewicowość - powiedział Błaszczak.

Eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski uważa, że ostatnie zmiany w prawie, pozwalające na możliwość odstąpienia od karania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, są wystarczającym konsensusem. Jego zdaniem, zdecydowana większość posłów i ugrupowań politycznych jest przeciwko dalszej liberalizacji przepisów.

Poseł SLD Jerzy Wenderlich nie chciał komentować propozycji Ruchu Palikota. Powiedział, że jego partia w najbliższym czasie dokona przeglądu wszystkich złożonych projektów ustaw, przeprowadzi dyskusję i dopiero potem wyrazi opinię.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>i gitara , sadzić palić zalegalizować opodatkować i czerpać korzyśći</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p><em>Eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski uważa, że ostatnie zmiany w prawie, pozwalające na możliwość odstąpienia od karania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, są wystarczającym konsensusem.</em></p><p>&nbsp;</p><p><strong>Panie Kalinowski, ale z pana ścierwo.</strong><em> Chodzi o te zmiany mówiące: sprzedaj brata swego, a bedziesz wolny mój konfidencki, &nbsp;UBECKI kolego?</em></p><p>&nbsp;</p><p>Jeszcze zobaczycie jaki wam burdel tu w polsce zrobimy za lata maltretowaniam zastraszania i ponizania zwyklych obywateli, za łamanie naszej wolnosci, jeszcze zobaczycie!!!</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Pozytywny, przyjemny i ciepły nastrój, chęć doznania słynnych faz na benzydaminie, ciepły dzień w szkole (technikum) na przedmiotach zawodowych (komputery) + godzinie wychowawczej.

 

Wstęp, a zarazem lekkie rozwinięcie:

Poniedziałkowy ranek… Wstałem około godziny 8: 00, wykąpałem się, umyłem ząbki, ubrałem i ruszyłem na autobus.

Na autobus mam około 5minut spokojnego chodu, więc rzuciłem na głowę już myśl – Czy będzie zajebiście, czy tak jak opisywał każdy?

Jestem w autobusie, jadę…

 Dojechałem na krzyżówkę gdzie była apteka i obok jeszcze mieszkanie mojej babci. Stwierdziłem, że pójdę do babci, zjem coś, bo byłem głodny i ruszę do apteki.

  • Fentanyl

Autor: Muhamad


Nazwa substancji: Fentanyl


Doswiadczenie: w opioidach skromne - tramadol i kodeina
  • Gałka muszkatołowa

Nazwa Substancji: Galka muszkatowa, Kofeina.

Doswiadczenie: thc az za duzo, alk z umiarem, kawa i herbata, galka pare razy w malych dawkach.Set & Setting: Stan umyslu pozytywny, jestem po dlugiej przerwie jesli chodzi o jakie kolwiek substancje psychoaktywne, moj dom.