Węgierski Manifest

31 Marca, Budapeszt - Użytkownicy narkotyków doprowadzili do skutku akcję zorganizowaną, by pokazać błędy w aktualnym prawie Węgierskim i wywrzeć nacisk na rząd w sprawie dekryminalizacji używania narkotyków.

Tagi

Odsłony

1491

Civil Obedience Movement (Obywatelski Ruch Posłuszeństwa) wzywa, by zaprzestać wojny z użytkownikami narkotyków na Węgrzech.

31 Marca, Budapeszt - Użytkownicy narkotyków doprowadzili do skutku akcję zorganizowaną, by pokazać błędy w aktualnym prawie Węgierskim i wywrzeć nacisk na rząd w sprawie dekryminalizacji używania narkotyków. Akcja protestacyjna zainicjowana została przez Hemp Seed Association (Towarzystwo Nasion Konopi), NGO, reprezentanta praw użytkowników narkotyków i reform węgierskiej polityki narkotykowej.

Zaczęła się w ostatni wtorek, kiedy trzech aktywistów, eskortowanych przez prawników z Hungarian Civil Liberty Union, przybyło do Komendy Głównej Policji w Budapeszcie by złożyć zeznania obciążające ich o używanie środków odurzających. Reakcją policjantów było zamieszanie i szok spowodowane zeznaniem świadków przy co najmniej dziesięciu kamerach i trzydziestu dziennikarzach. Policja wkrótce pożegnała dziennikarzy zamierzających nakręcić zaznania. Później aktywiści zostali przetransportowani do laboratorium policyjnego gdzie poddano analizie ich mocz. Zostali zwolnieni trzy godziny później.

Według Perera Juhasz a, rzecznika Hemp Seed Association, celem akcji było wyrażenie ich niezadowolenia do obecnego prawa narkotykowego, oskarżającego tysiące młodych ludzi o posiadanie nielegalnych substancji. Ogłoszenie aktywistów ugruntowało Civil Obedience Movement (zamiast Civil Disobedience Movement - obywatelski Ruch Nieposłuszeństwa ), który odszukuje i wskazuje rażącą niesprawiedliwość w rygorystycznym prawie narkotykowym, przez masowe oddawanie się w ręce policji posłusznych przepisom konsumentów narkotyków. W tym tygodniu już osiem nowych osób oddało więc w ręce policji za używanie narkotyków, a według Juhasz a ta liczba wzrośnie z tygodnia na tydzień.

Prawnicy z Hungarian Civil Liberties Union (Węgierska Obywatelska Unia Swobód ) zaopatrują wszystkich chętnych przyłączyć się do akcji w pomoc prawną, i wydrukowali prawną broszurę, pozwalającą przygotować się na wszystkie możliwości. "To jest o szczerości i sprawiedliwości. Jeżeli jesteście użytkownikami narkotyków powinniście stawać przed konsekwencjami swych czynów każdego dnia, mieliście szczęście jeżeli nie jesteście karani. Rząd twierdzi, że nie zamierzał więzić i robić przestępców z użytkowników narkotyków, jednak są dowody, że to nie prawda. Można doznać bardzo poniżającej procedury, i stracić swoją wolność w każdej chwili, po prostu dlatego, że zapaliliście jointa kilka tygodni wcześniej. Tylko 1-2 % konsumentów narkotyków może być rozważana jako problemowi na Węgrzech, i nawet oni nie potrzebują więzienia, tylko efektywną i darmową pomoc w podniesieniu standardu ich życia" powiedział Juhasz.

Hemp Seed Association dzwoni do wszystkich węgierskich obywateli, informując, by każdy kto kiedykolwiek w swoim życiu używał substancji odurzających zgłosił się na policję w tym tygodniu, w środę. Zgodnie z oczekiwaniami organizacji, im więcej ludzi się zjawi tym większą presję uda się wywrzeć na rządzie w sprawie zmiany prawa. "Nie wierzymy w przymusowe leczenia i lekarzy. Chcielibyśmy pokazać co potrzebujemy, by żyć jak zachowujący prawo obywatele." Dodaje Juhasz Odpowiedź mediów i opinii publicznej na akcję była pozytywna. Historia ta była w głównych wiadomościach na węgierskich kanałach telewizyjnych. Tytuł czołówki jednej z największych gazet węgierskich brzmiał "Bring It on Hemp Seed! ". Pan Juhasz mówi, że jego telefon był zablokowany przez cztery godziny, z powodu wciąż napływających esemesów, a ludzi na ulicy podawali mu dłoń. Tylko niektóre konserwatywne gazety skrytykowały akcję, twierdząc, że była tylko telewizyjnym show reklamującym narkotyki.

Obecne prawo narkotykowe na Węgrzech grozi dwoma latami więzienia, za posiadanie na własny użytek. W rzeczywistości ten wyrok rzadko jest uprawomocniany, dzięki sędziom widzącym niesprawiedliwość tej sankcji karnej, zazwyczaj aresztowany skazany zostaje wysoką grzywną, z dłuższym, lub krótszym okresem pozbawienia wolności, i narażany na obraźliwe procedury, takie jak testy moczu, lub przymusowe leczenie, za jedno, lub dwukrotne zapalenie konopi. W ostatnich tygodniach policja odwiedzała rozrywkowe części różnych miast węgierskich. Policjanci wchodzili do klubu, i badali wszystkich gości za pomocą latarek szukając ludzi, mających oznaki zażycia środków odurzających (np. rozszerzone źrenice, lub czerwone oczy) i aresztowali ponad sto osób, podejrzanych o zażywanie narkotyków.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pozytywne przeżycie

Nastawiony byłem pozytywnie, okoliczności były proste - stwierdziłem, że raz na miesiąc mogę czegoś spróbować, a po ostatniej benzie w tej samej dawce nie zapisałem trip reporta i poszedł w diabły. Poza tym - nie było to coś, co mogło by Was, czytelnicy zaskoczyć (haluny jak haluny, nic ponadto). Noc, wcześniej wypite kulturalnie dwa piwa z kolegą z pracy, w razie czego trzy kolejne do domu przyniesione. Babka śpi, Rodzice w pracy.

23:30 pobrałem 2g benzy z tantum rosa. coś czuję, że nie będzie to łatwa noc. ;)

Strasznie nie lubię przyjmować benzy, mam ciary nawet przez 10 minut po spozyciu. tego smaku nie zabija nawet smak fajki, zaraz otworzę browara i zobaczymy. Zgasiłem wpół dopalonego peta, raz mi się cofnęło. 23:50 T+20 

Haluny słuchowe już są. Czuję się tak jak gdybym był w pustym pomieszczeniu, szuranie kapciami nie jest normalne - powstaje tak jak gdyby echo. Z widoków... Kropki mi latają przed oczami. 

Same oczy piekły mnie przed chwilą, nie wiem czy ze zmęczenia czy z ćpania.

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

domek w lesie, nastawienie na doznania mistyczne, ukochana osoba jako współpodróżnik, kot i dwie osoby dbające o bezpieczeństwo w pobliżu

To miała być nasza druga przygoda z kwasem, ale pierwsza poważna. Poprzednia próba niecałe pół roku wcześniej była delikatna, nieśmiała i choć bardzo udana, to jednak czuliśmy, że to nie był Kwas przez duże K. Wzlecieliśmy wtedy na 100 µg ponad atmosferę, a chcieliśmy lecieć poza galatyki i poza znany nieboskłon. Uznaliśmy, że majówkowy wyjazd do domku w lesie będzie doskonałą okazją do głębokiego zaznania swojej Jaźni i swojego Wszechświata.

  • Inne

Co tu duzo mowic,rodzi sie takie pytanie - [kiedy ja tak zaczynam to bedzie

dlugie i dla niektorych

nudne,wiec mozecie juz wcisnac `del` ] - jaki jest w tym cel? Czy po prostu

istniec-kolekcjonowac

doswiadczenia,jak cholerne znaczki w klaserach? Czy nigdy sie to nie znudzi?

Czy moze to jest

odmiana od czegos co nam sie juz zrodzilo.Wiem,ze nie moge tego przelac w

slowa, braklo

by metafor,to tylko taki dopisek jak wiele innych ktore byly przedemna i

beda po mnie,bez znaczenia.

  • Adrenalina

N/N

Wpis usunięty z powodów prywatnych.