Węgierski Manifest

31 Marca, Budapeszt - Użytkownicy narkotyków doprowadzili do skutku akcję zorganizowaną, by pokazać błędy w aktualnym prawie Węgierskim i wywrzeć nacisk na rząd w sprawie dekryminalizacji używania narkotyków.

Tagi

Odsłony

1642

Civil Obedience Movement (Obywatelski Ruch Posłuszeństwa) wzywa, by zaprzestać wojny z użytkownikami narkotyków na Węgrzech.

31 Marca, Budapeszt - Użytkownicy narkotyków doprowadzili do skutku akcję zorganizowaną, by pokazać błędy w aktualnym prawie Węgierskim i wywrzeć nacisk na rząd w sprawie dekryminalizacji używania narkotyków. Akcja protestacyjna zainicjowana została przez Hemp Seed Association (Towarzystwo Nasion Konopi), NGO, reprezentanta praw użytkowników narkotyków i reform węgierskiej polityki narkotykowej.

Zaczęła się w ostatni wtorek, kiedy trzech aktywistów, eskortowanych przez prawników z Hungarian Civil Liberty Union, przybyło do Komendy Głównej Policji w Budapeszcie by złożyć zeznania obciążające ich o używanie środków odurzających. Reakcją policjantów było zamieszanie i szok spowodowane zeznaniem świadków przy co najmniej dziesięciu kamerach i trzydziestu dziennikarzach. Policja wkrótce pożegnała dziennikarzy zamierzających nakręcić zaznania. Później aktywiści zostali przetransportowani do laboratorium policyjnego gdzie poddano analizie ich mocz. Zostali zwolnieni trzy godziny później.

Według Perera Juhasz a, rzecznika Hemp Seed Association, celem akcji było wyrażenie ich niezadowolenia do obecnego prawa narkotykowego, oskarżającego tysiące młodych ludzi o posiadanie nielegalnych substancji. Ogłoszenie aktywistów ugruntowało Civil Obedience Movement (zamiast Civil Disobedience Movement - obywatelski Ruch Nieposłuszeństwa ), który odszukuje i wskazuje rażącą niesprawiedliwość w rygorystycznym prawie narkotykowym, przez masowe oddawanie się w ręce policji posłusznych przepisom konsumentów narkotyków. W tym tygodniu już osiem nowych osób oddało więc w ręce policji za używanie narkotyków, a według Juhasz a ta liczba wzrośnie z tygodnia na tydzień.

Prawnicy z Hungarian Civil Liberties Union (Węgierska Obywatelska Unia Swobód ) zaopatrują wszystkich chętnych przyłączyć się do akcji w pomoc prawną, i wydrukowali prawną broszurę, pozwalającą przygotować się na wszystkie możliwości. "To jest o szczerości i sprawiedliwości. Jeżeli jesteście użytkownikami narkotyków powinniście stawać przed konsekwencjami swych czynów każdego dnia, mieliście szczęście jeżeli nie jesteście karani. Rząd twierdzi, że nie zamierzał więzić i robić przestępców z użytkowników narkotyków, jednak są dowody, że to nie prawda. Można doznać bardzo poniżającej procedury, i stracić swoją wolność w każdej chwili, po prostu dlatego, że zapaliliście jointa kilka tygodni wcześniej. Tylko 1-2 % konsumentów narkotyków może być rozważana jako problemowi na Węgrzech, i nawet oni nie potrzebują więzienia, tylko efektywną i darmową pomoc w podniesieniu standardu ich życia" powiedział Juhasz.

Hemp Seed Association dzwoni do wszystkich węgierskich obywateli, informując, by każdy kto kiedykolwiek w swoim życiu używał substancji odurzających zgłosił się na policję w tym tygodniu, w środę. Zgodnie z oczekiwaniami organizacji, im więcej ludzi się zjawi tym większą presję uda się wywrzeć na rządzie w sprawie zmiany prawa. "Nie wierzymy w przymusowe leczenia i lekarzy. Chcielibyśmy pokazać co potrzebujemy, by żyć jak zachowujący prawo obywatele." Dodaje Juhasz Odpowiedź mediów i opinii publicznej na akcję była pozytywna. Historia ta była w głównych wiadomościach na węgierskich kanałach telewizyjnych. Tytuł czołówki jednej z największych gazet węgierskich brzmiał "Bring It on Hemp Seed! ". Pan Juhasz mówi, że jego telefon był zablokowany przez cztery godziny, z powodu wciąż napływających esemesów, a ludzi na ulicy podawali mu dłoń. Tylko niektóre konserwatywne gazety skrytykowały akcję, twierdząc, że była tylko telewizyjnym show reklamującym narkotyki.

Obecne prawo narkotykowe na Węgrzech grozi dwoma latami więzienia, za posiadanie na własny użytek. W rzeczywistości ten wyrok rzadko jest uprawomocniany, dzięki sędziom widzącym niesprawiedliwość tej sankcji karnej, zazwyczaj aresztowany skazany zostaje wysoką grzywną, z dłuższym, lub krótszym okresem pozbawienia wolności, i narażany na obraźliwe procedury, takie jak testy moczu, lub przymusowe leczenie, za jedno, lub dwukrotne zapalenie konopi. W ostatnich tygodniach policja odwiedzała rozrywkowe części różnych miast węgierskich. Policjanci wchodzili do klubu, i badali wszystkich gości za pomocą latarek szukając ludzi, mających oznaki zażycia środków odurzających (np. rozszerzone źrenice, lub czerwone oczy) i aresztowali ponad sto osób, podejrzanych o zażywanie narkotyków.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Retrospekcja

Bardzo pozytywne, jak to zwykle z takimi substancjami- Sam w domu

Godzina 20:57- Przed sobą mam szklankę z kwaśnym sokiem w którym rozpuszczona jest Benzydamina. Znam ten smak, nic nowego, nic przyjemnego.

21:22- Właśnie skończyłem męczarnię z wlaniem w siebie tego ustrojstwa. Czuję już jak się ładuje- Narasta pisk w uszach, a ja czuję się dziwnie. Później narasta pisk jescze bardziej, pojawia się lekkie znieczulenie ciała. Jest póki co niepokojąco, ale tak jest zawsze ;)

21:33- Pojawiają się pierwsze smugi i halucynacje, a raczej omamy których nie ma wiele- z 10 na 5 minut, a w dodatku każda ta halucynacja była związana z pająkami...

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Set: Lekkie poddenerwowanie spowodowane wypadkiem przy ekstrakcji, ale pozytywne nastawienie do tego, co miało nadejść, podekscytowanie, radość. Setting: Własny dom - kuchnia, jasne i przyjemne pomieszczenie, przytulny balkon na trzecim piętrze, mała łazienka z dużym lustrem + zgaszone światło, wizyta przyjaciółki od razu po całkowitym zażyciu substancji.

Witam, jestem początkującą - oto mój pierwszy trip po tej substancji psychoaktywnej, a zarazem i pierwszy trip mojego życia. Postaram się opisać wszystko, co miało miejsce. Proszę o wyrozumiałość - dużo się działo, a styl pisania jest dość dynamiczny.

Naczytałam się tutaj wiele na temat benzydaminy. Łatwo dostępna, tania i mocno kopie. Zdecydowałam się na spróbowanie tej "pyszności".

  • Ketamina

Niewyspany i zmęczony, już miałem iść spać.

Miejsce akcji:
Miasteczko w Holandii, mój dom a także moja głowa.

Czas akcji:
Czas trwania akcji obejmuje wieczór i noc podczas której spałem.

Bohaterowie:
Ja - Gryby

Komar

Antek

 

  • 4-ACO-DMT
  • Dekstrometorfan
  • Mieszanki "ziołowe"

Na wstępie pragnę wytłumaczyć, że DXM w tych miksach służył jedynie wzmocnieniu 4-AcO-DMT, palenie w większości wypadków też.

Przedstawiam kilka krótkich opisów tripów z 4-AcO-DMT:

05.02.2010

Pierwszy miks: 17,(3)mg 4-AcO-DMT + 150mg DXM + ~1g Mean Green & TaiFun (2:1) + 0,5mg lorazepam

randomness