Groźny, bo legalny narkotyk wypiera marihuanę

Zamiast alkoholu, marihuany, nastolatki w USA coraz częściej sięgają po narkotyk na bazie ziół - informuje CNN. Specjaliści ostrzegają, że substancja występująca pod nazwą K2 lub Spice jest dużo bardziej niebezpieczna od marihuany, bo jest legalna.

Koka

Kategorie

Źródło

Gazeta.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Z samego tytułu tego wspaniałego newsa wynika, że narkotyk jest groźny, bo jest legalny ;-) Co za kraj...

Odsłony

5830

Zamiast alkoholu, marihuany, nastolatki w USA coraz częściej sięgają po narkotyk na bazie ziół - informuje CNN. Specjaliści ostrzegają, że substancja występująca pod nazwą K2 lub Spice jest dużo bardziej niebezpieczna od marihuany, bo jest legalna.

Syntetyczny narkotyk podczas palenia daje podobny efekt co marihuana, ale jest od niej o wiele mocniejszy. Jego rosnąca za Oceanem popularności przeraża lekarzy, policję i specjalistów z Agencji do Walki z Narkotykami (DEA). Zdaniem tych ostatnich, zażywanie K2 przypomina grę w rosyjską ruletkę, bo użyte do jego produkcji substancje naśladujące kwas THC, który zawiera marihuana, nie są wytwarzane w laboratoriach tylko metodą chałupniczą i często różnią się proporcjami i składem chemicznym.

Narkotyki produkowane w Azji, a sprzedawane w internecie oraz w sklepach, do obrotu trafiają pod nazwą ziołowego kadzidełka. Ich producenci, by ominąć przepisy umieszczają na opakowaniu informację, że kadzidełko nie jest do spożycia.

Lekarze ostrzegają, że gwałtownie rośnie liczba osób, które po wdychaniu lub paleniu "kadzidełka" trafiły do szpitali z objawami kołatania serca, problemami oddechowymi, a nawet zapadły w śpiączkę. Wśród innych typowych działań substancji wymienia się ataki paniki, omamy, urojenia, wymioty, zwiększone pobudzenie i rozszerzone źrenice.

K2 jest już zakazane w niektórych krajach europejskich, w tym Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i Francji.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

syncro
<p>[quote]Z samego tytułu tego wspaniałego newsa wynika, że narkotyk jest groźny, bo jest legalny ;-) Co za kraj... [/quote]</p><p>W gazeta.pl panuje filozofia podkręcania tytułów, by zachęcić czytelnika do kliknięcia i wyświetlenia jeszcze większej ilości reklam. Często tytuł ma się logicznie nijak do zawartości informacji.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Nie tylko w gazeta.pl, ale w znakomitej większości portali informacyjnych.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>&gt;Specjaliści ostrzegają, że substancja występująca pod nazwą K2 lub Spice jest dużo bardziej niebezpieczna od marihuany, bo jest legalna.</p><p>&nbsp;</p><p>Analogicznie należy więc stwierdzić że alkohol jest dużo bardziej niebezpieczny od marihuany. No i co z tego? Powinniśmy zdelegalizować alkohol?</p>
greg (niezweryfikowany)
<p>naśladujące <strong>kwas</strong> THC, który zawiera marihuana,</p>
Gość (niezweryfikowany)
<p>Spice i raszta dopalaczy nie są groźne bo są legalne, tylko bo są... groźne. Sypie się do nich co bądź byle zwiększyć masę i zmienić skład... To większy syf niż marihuana nieznanej jakości (podkreślam - nieznanej jakości. Gdyby dealerzy sprzedawali czystą ganję - może nie zostałaby nawet zdelegalizowana...)</p>
Gość (niezweryfikowany)
<p>kwas THC. Ludzie którzy to piszą wagarowali w 2 klasie gimnazjum :///</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


Ludzie, nawet nie wiecie....


Nawet nie wiecie jaka jazde sobie mozna zrobic.


Oh, men...

  • Inne
  • Inne
  • Uzależnienie

Noc, łóżko

Klonazolam miał pierwotnie być dla mnie tanią benzodiazepiną do usypiania po innych dragach i na początku w istocie tak było. Dzięki wysokiej aktywności szybko kończył działanie substancji przynosząc upragniony i na pewno bardziej regenerujący sen od innych usypiaczy, np. GBLa który robił z człowieka po przebudzeniu szmatę. Usypia bardzo mocno i w miarę szybko - to trzeba przyznać. Nie raz wyciągał mnie ze schiz po mocnych tripach na dxm, czasem 1p-lsd czy przegięciu z alkoholem.

  • Kodeina

Chęć samotnego relaksu po ciężkim, ale udanym dniu w pracy. Dobry humor, wręcz euforyczny bym powiedział.

01:34 [T]

 

Wypijam naraz roztwór zawierający ~150mg kodeiny

 

01:47 T + 00:13

 

Sprawdzam która godzina i stwierdzam, że zaczynam czuć działanie tego specyfiku. Klapy w oczach lekko opadły, monitor mimo że przyciemniony razi nieco moje ślepia. Moje źrenice zapewne są szpilkami, ale tak dobrze siedzi mi się w fotelu i pisze ten tekst, że nie mam nawet ochoty iść do lustra aby to potwierdzić. Zresztą już przerabiałem to tyle razy, nie bawi już mnie ten widok.