REKLAMA
Ludzie myślą, że to zwykła marihuana. Dziesiątki osób w szpitalu z krwawieniem z oczu i z uszu

The Illinois Department of Public Health poinformował, że tylko w przeciągu kilku ostatnich tygodni do szpitali zgłosiły się 22 osoby, które używały syntetycznej marihuany. U wszystkich stwierdzono krwawienie z oczu i uszu. Ludzie (ponoć) nie wiedzą, z czym mają do czynienia.

The Illinois Department of Public Health poinformował, że tylko w przeciągu kilku ostatnich tygodni do szpitali zgłosiły się 22 osoby, które zażywały syntetycznej marihuany. U wszystkich stwierdzono krwawienie z oczu i uszu. Ludzie nie wiedzą, z czym mają do czynienia.

Od 7 marca do szpitali zgłosiły się już 22 osoby. U wszystkich poszkodowanych wystąpiło krwawienie z oczu i uszu.

Objawy pojawiły się po spożyciu syntetycznej marihuany, która zyskuje coraz większą popularność na terenie stanu.

W Illinois obowiązuje umiarkowanie restrykcyjne prawo dotyczące posiadania narkotyków. Każdy, kto zostanie złapany z ilością do 10 g narkotyku, może spodziewać się mandatu w wysokości 200 dolarów. Posiadanie większych ilości jest już obłożone karą więzienia.

Mimo to producenci, sprzedawcy i dealerzy próbują obchodzić stanowe prawo, dostarczając na rynek syntetyczne narkotyki, które nie podlegają przepisom ustawy.

W syntetycznych narkotykach, oprócz występujących w marihuanie kannabinoidów, można również znaleźć wiele substancji chemicznych, których działanie nie zostało sprawdzone.

Zdaniem doktor Melissy Millewich z jednego ze szpitali, ludzie zwyczajnie nie wiedzą, z czym mają do czynienia, a chętnych nie powstrzymują doniesienia o osobach, którym w skutek zażycia syntetycznych narkotyków, przestały działać nerki lub wystąpiła silna psychoza.

Dr Nirav Shah uważa, że ludzie chętnie stosują syntetyczne narkotyki, ponieważ sądzą, że syntetyczne kannabioidy są bezpieczne i legalne, co, jak dodaje, jest myśleniem błędnym.

Eksperci z Centers for Disease Control and Prevention stwierdzili, że stosowanie syntetycznych narkotyków może ze sobą nieść ryzyko wystąpienia nieprzewidywalnych zachowań, jak napady agresji.

Do tej pory nie odnotowano wypadku śmiertelnego.

Oceń treść:

Average: 10 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Sobota, wolny dzień, luzik...

Sobota. Wstałem oczywiście wcześniej niz zwykle bo po co ma organizm się wyspać w weekend skoro może się obudzić i być gotowy do walki...

No więc jest godzina 6:00. Po prostu jakaś masakra. OK, poszedłem wczoraj wcześniej spać bo się opiłem piwskiem + trochę trawy. Senność mnie wzięła około 22:00 więc 8 h snu dało wczesne przebudzenie.

Nieco poirytowany wstałem.

6:20. Zapodałem 210 mg DXM (Tussidex). Do tego wypiłem jedno piwo. Ot, zwykłe piwo. Padło na Tyskie. Zaczyna mi się nudzić. Co ma człowiek robić jak jest sobota? No nic, odpoczywać po ciężkim tygodniu.

  • Gałka muszkatołowa

Przeczytałem na waszej stronie o gałce muszkatołowej i jej działaniu. Pomyślałem, że warto wypróbować jej działanie na sobie.


  • TMA 2 (trimetoksyamfetamina)

Wcześniej na specjalnej lekkiej diecie, przed zażyciem zrobiłem ceremonię oraz przygotowałem zasilające przedmioty.

Tekst pisany w wieku 41 lat, waga: 90 kg.

Zjadłem 4 duże kartoniki, które nie wiem ile zawierały, ale spróbuję się dowiedzieć.

Zażyłem o 17, o 18 zaczęło działać...

Było bardzo mocno. Działanie było tak silne, że stwierdziłem, iż mogę się tylko poddać procesowi i pozwalać się wszystkiemu dziać naturalnie i spontanicznie uczestniczyć.

Byłem pod mocnym wpływem substancji do jakiejś 24 - kiedy poczułem, że właśnie chce mi zejść z moczem - złapałem wszystko do kubka i spożyłem jeszcze raz, co spowodowało iż miałem dalszą podróż do 9 rano...

randomness