Dyskotekowi kierowcy ćpają i piją

Co tydzień ruszają na wiejskie dyskoteki. Czasem w polonezie jedzie osiem młodych ludzi, a kierowca ledwo widzi drogę przez przepite oczy. Ankieta przeprowadzona w Łódzkiem jest zatrważająca: młodzi kierowcy piją i ćpają

Alicja

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

1049

Co tydzień ruszają na wiejskie dyskoteki. Czasem w polonezie jedzie osiem młodych ludzi, a kierowca ledwo widzi drogę przez przepite oczy. Ankieta przeprowadzona w Łódzkiem jest zatrważająca: młodzi kierowcy piją i ćpają Policja i ankieterzy Pracowni Badań Społecznych na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi postanowi zbadać, kim są dyskotekowi kierowcy, którzy co tydzień ruszają samochodami do wielkich wiejskich dyskotek. Ankieterzy odwiedzili 25 klubów w województwie. Przeprowadzili blisko tysiąc wywiadów z ich bywalcami. Wyniki są zastraszające.

- Co piąty ankietowany w ciągu ostatniego roku widział, że pojazdem kieruje osoba będąca pod wpływem narkotyków - opowiada Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Ponad połowa ankietowanych była świadkiem kierowania przez pijanych. Co dwunasty młodzieniec przyznał ankieterom, że prowadzi po wódce, a pięć procent młodych ludzi - że jeździ bez prawa jazdy. Podczas programu policjanci zatrzymali 14 pijanych kierujących, dwóch prowadziło pod wpływem narkotyków.

To pierwszy w Polsce taki projekt realizowany w rejonach dyskotek, klubów muzycznych i pubów.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
niech sie dziwią...
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Ekscytacja możliwością odbycia swojego drugiego tripa, tym razem na zewnątrz, w pełnej krasie uroków wiosny. Nadzieja na kolejne mistyczne doświadczenia i to, że psychodelik coś mi pokaże. Pragnienie przesłuchania niektórych albumów psytransowych w czwartym wymiarze. Akurat wtedy miałam kilka dni wolnych z powodu matur. Trip planowałam już jakiś czas wstecz. Nastrój podwyższony. Byłam sama, dopiero pod koniec poszłam do koleżanki. Miejsca, w których przebywałam, wymieniłam w samym raporcie, aczkolwiek nadmienię, że przez większość czasu przebywałam blisko natury, w miejscach takich jak las, pola, pobliże strumienia.

 

Tego raporta miałam wrzucac zaraz po odbyciu poniższego tripa, lecz nie wiem dlaczego sprawa przeciągnęła się aż 2 lata. Także nadrabiam zaległości i udostępniam teraz.

23.04.2013

  • Banisteriopsis caapi
  • Przeżycie mistyczne

Samotnie na gralni. Spontaniczna decyzja. Samopoczucie bardzo dobre, zluzowany piwkiem i buszkami z przepału po Gandzi.

Witam. Opowiem wam o mojej randce. O spotkaniu, które zmieniło mój światopogląd. O randce z cudowną Changą. Zaczynamy.

 

  • Dekstrometorfan

Set&Settings: Mój zielono-żółty pokój. Po godzinie 20. Solo style.

Dawkowanie: 225mg(15 tabletek)

Doświadczenie: Alkohol, Mj, raz motorola :D

Dane: 18lat, 83kg

20:40: Zarzucam pierwsze w życiu 5 tabletek tzw. kaszloka. Będę to robił co 5minut, czyli 3 razy po 5 pillów. Idę do kibla wysrać się, żebym się nie posrał w czasie fazy, bo to można było nazwać naprawdę bad trip…

20:45:Wysrałem się(2 tony mniej). Łykam kolejne 5 tablet. Zapuszczam muzę.

  • 5-MeO-MiPT
  • Bad trip

SET: stan psychiczny rozchwiany, nastrój pozytywny, chęć przeżycia nowych doznań seksualnych. SETTINGS: mieszkanie w bardzo jaskrawym kolorze z wielkim pejzażem na ścianie, podniecająca partnerka.

A wiec jak amator nastawienie pozytywne, kompletnie odwrotne do hołdującego motta: ,, znaj umiar, zachowaj przytomność, odrób lekcje, kupuj najczyściej lub wcale", brak przygotowania, spontan.

randomness