REKLAMA
Brak heroiny to poważne zagrożenie dla użytkowników

Tagi

Źródło

The Guardian

Tłumaczenie

hyperreal.info

Odsłony

7841

 

Susza na rynku opiatów. Do szpitali masowo trafiają osoby zatrute zanieczyszczoną heroiną, a użytkownicy i specjaliści z organizacji pozarządowch potwierdzają, że podobnej sytuacji nie było od lat.

Użytkownicy heroiny trafiają do szpitali z objawami przedawkowania po zażyciu rozrobionej heroiny lub kombinacji silnych środków uspokajających, kofeiny i paracetamolu. Organizacje zajmujące się pomocą uzależnionym podają, że niektórzy użytkownicy tracili przytomność zaraz po podaniu dożylnym lub paleniu, inni wymiotowali, mieli objawy podobne do grypy lub czasowo tracili pamięć. Obecna sytuacja to jednak nie wynik działań policji i służb celnych. Afgańskie uprawy maku [90 proc. światowej heroiny produkowane jest z afgańskich upraw – hr.] zostały w tym roku zaatakowane przez robaki przenoszące grzyb, który zniszczył rośliny i ograniczył zbiory o połowę.

 

Problem dotyczy całej Wielkiej Brytanii, a alarmujące informacje napływają ze stolicy, hrabstw Lancashire (północny-zachód) i Surrey (południe), miast Stockton-on-Tees i Hastings. W tym ostatnim przed kilkoma dniami cztery osoby zostały hospitalizowane po zażyciu małej dawki czegoś, co miało być heroiną. Dr John Ramsey, toksykolog i dyrektor centrum zajmującego się badaniem leków i narkotyków przy akademii medyczej St George's w Londynie powiedział dziennikowi The Guardian, że w ostatnim czasie otrzymał 50 próśb o zbadanie próbek rozrobionej heroiny. Specjalista mówi, że ilość środków uspokajających, które wcześniej pojawiały się w heroinie sporadycznie, jest w ostatnim czasie znacznie większa.

 

Z kolei Gary Sutton z organizacji Release potwierdza, że niedobór heroiny na brytyjskim rynku widać od pewnego czasu, ale w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zapasy zupełnie się wyczerpały. Według niego heroina rozrabiana jest głównie z talkiem i paracetamolem.
- Mieszanie tego z alkoholem i metadonem jest bardzo ryzykowne, zgłasza się do nas dużo osób, które przedawkowały. To bardzo ważne, żeby ratownicy pracujący w pogotowiu oraz medycy na ostrych dyżurach mieli świadomość, że mają do czynienia z przedawkowaniem innych środków, niż heroina – mówi Sutton.
- Kiedy „susza” się skończy, ceny wzrosną, a tolerancja użytkowników na heroinę będzie niska, więc ryzyko śmiertelnych przedawkowań wzrośnie – dodaje Sutton.

 

Sytuacja jest na tyle poważna, że kilka organizacji zajmujących się redukcją szkód zorganizowało w zeszłym rygodniu spotkanie poświęcone temu problemowi. Planowane jest stworzenie internetowego serwisu informacyjnego, z którego użytkownicy dowiedzą się o zagrożeniu.
- Susza na rynku opiatów to poważny problem, dotyczący całego kraju – mówi Neil Hunt, dyrektor KCA, krajowej organizacji zajmującej się leczeniem uzależnień. - Heroina dostępna na ulicach UK to w tej chwili jeden wielki bałagan. Musimy uporządkować informacje dla użytkowników – dodaje.

Na brytyjskich forach internetowych przeczytać można komentarze użytkowników, którzy piszą, że takiego problemu z dostępem do heroiny nie widzieli od 30 lat.

 

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

masakra, kto by pomyślał ze tak to sie może odbić. Swoja drogą w walce z naktorykami skutczniejszy był robak od lat działań rządu - troche to smieszne.

Anonim (niezweryfikowany)

dlaczego ten robal przywlókł tego grzyba dopiero( / właśnie)  teraz, a przez ostatnie 1000 lat tego nie zrobił?

 

specjalnym zwolennikiem teorii spiskowych nie jestem, na światowej ekonomii się nie znam, ale takie przypadki, o ile w ogóle, zdarzają się bardzo rzadko

Anonim (niezweryfikowany)

Wydaje mi się że podczas bitwy pod Hastings dawno dawno temu (1066) też nie mieli heroiny więc najprawdopodobniej ten robal już wtedy przywlókł tego grzyba, co więcej całkowity brak heroiny utrzymywał się tam przez setki lat!! Ja również nie znam się na ekonomi ale także nie wierzę w tym wypadku w przypadek, to jest po prostu nieprawdopodobne. Równie dobrze mogli byście nazwać przypadkiem trzęsienie ziemi na Haiti albo tsunami na Oceanie Indyjskim, niby jak to możliwe że nic się nie trzęsło przez miliony lat a teraz nagle wyskoczyło jak przysłowiowy "Filip z Konopi" ;).

Anonim (niezweryfikowany)

W przyrodzie to sie zdarza, a ten robal pewnie zyje sobie juz setki lat tylko dopiero dotarl do afganistanu i spodobal mu sie tam klimat, a choroba mogla dodatkowo ewoulowc przystosowujac sie jako specyficzny patogen maku. Do polski tez co roku przybywaja nowe "robale" i choroby roslin, ktore atakuja plantacje i uprawy. Porozmawiajcie z sadownikami ile musza pryskac zeby im jabka niezjadly rozne cholerstwa.

Anonim (niezweryfikowany)

To CIA - niszczą konkurencyjne uprawy maku

Anonim (niezweryfikowany)

haha, konkurencyjne...

Anonim (niezweryfikowany)

:|

heroina została zsyntetyzowana na przełomie XIX i XX wieku

Anonim (niezweryfikowany)
"Planowane jest stworzenie internetowego serwisu informacyjnego, z którego użytkownicy dowiedzą się o" nowych źródłach zapasów.
Anonim (niezweryfikowany)

tam to dbają o swoich

Anonim (niezweryfikowany)

tydzień temu byłem na detoksie medox.org.pl z powodu braku towaru, ceny dochodziły do 1000/gram, było kilku typów z wrocławia i śląska, podobno tylko na pomorzu był braun.

Anonim (niezweryfikowany)

Oto dlaczego narkotyki są nielegalne. Zlikwidować państwową opiekę zdrowotną, zwrócić ludziom odpowiedzialność za siebie i problem narkomanii z głowy.

Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Wychodzę z pracy około 18... Idąc ulicą rozmyślam nad tym jak, gdzie, czym i za ile... 

 

Wiele czasu nie miałem, gdyż za kilkadziesiąt minut miałem autosan do innego miasta (45km) więc plan musiał być szybki lecz konkretny. Kilka dni wcześniej z kumplem nawinęła się gadka apropo DXM, a konkretnie o Acodinie. Na ten czas zupełną abstrakcją dla mnie było użycie tego na sobie, lecz po kilku chwilach i telefonie do przyjaciela z podstawowymi informacjami postanowiłem spróbować. 

 

 • Mieszanki "ziołowe"
 • Miks

Był to czwartek a następnego dnia miałem wolne, więc w bardzo dobrym nastroju postanowiłem udać się na mały melanż do znajomych.

Był to czwartek a następnego dnia miałem wolne, więc w bardzo dobrym nastroju. Postanowiłem udać się na mały melanż do znajomych. Mieliśmy coś zjarać a potem pójść na miasto się napić. Do jarania mieliśmy świeżo zakupioną maczankę Melmac Invaders, którą już znaliśmy (kilka miesięcy wcześniej często ją przypalaliśmy). Wszytko działo się w mieszkaniu u kolegi Sebastiana a potem u drugiego kolegi Tomka, który mieszka w tym samym bloku, tylko parę klatek dalej.

 • 4-HO-MET

Ja: kobieta, 19 lat.

Doświadczenie: alko (3 lata), bromodragonfly, chyba DOC, feta (po 1 razie), kodeina, dxm, mj, metkat, poppers, efedryna ( po kilka razy).

Set & setting: mój dom i okolice, zimowa noc. Dobry nastrój, oczekiwanie na nowe doświadczenie.

Substancja: ok. 25 mg 4-ho-met.

 • Amfetamina
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Ulubiony bar, same znane osoby, siedlisko największych alkoholików, ćpunów i degeneratów w dzielnicy.

     Blu bli bla (bełkot), co się dzieje? Gdzie ja jestem? W aucie. Rozglądam się pijackim wzrokiem. Obok leży zgięty kumpel, z przodu moja siora, kieruje kumpel. Wszyscy w stanie nietrzezwości. Z wyjątkiem kierowcy, który nie pił tylko jarał. Już wiem. Noo taaa, przecież piątek...

randomness