REKLAMA
Heroina w brzuchu

Kobiecie w fałszywej ciąży, która próbowała przemycić heroinę, grozi conajmniej 4 lata więzienia

Anonim

Kategorie

Źródło

IAR

Odsłony

889

Dwudziestoletnia Hayley Ross mieszkanka Wimbledon, próbowała przemycić do Anglii prawie dwa kilogramy heroiny, którą schowała w sztucznym brzuchu, symulując kobietę ciężarną. Wartość heroiny szacuje się na 70 000 funtów.
Kobieta wraz z jej towarzyszem twierdzili że powracają z Belgi. Celnicy podczas przeszukiwania samochodu, znaleźli dowody, które jednoznacznie wskazywały na to iż para powraca z Holandii. To wzbudziło podejrzenia celników, którzy postanowili przyjrzeć się bliżej ciąży kobiety. Okazało się że kobieta nie jest w ciąży a w fałszywym brzuchu miała schowane 1.95 kilograma heroiny.

Sąd skazał mężczyznę na 47 miesięcy więzienia a kobietę na 6 lat. Skazując parę sędzia powiedział że była to "cyniczna próba" żerująca na ludzkiej mentalności. Skazani spodziewali się że widok kobiety w ciąży nie wzbudzi podejrzeń celników, któzy nie przeszukają ciężarnej. oficer operacyjny Paul Newman powiedział - "Takie zatrzymania, gwarantują że narkotyk nie dostanie się na ulicę, jednocześnie zwiększają poczucie bezpieczeństwa publicznego".

Sąd nakazał spalić heroinę aby nie dostała się na ulice Anglii oraz korzystając z nowego prawa skonfiskował samochód skazanych.

W ubiegłym roku, celnicy współpracując z policją, rozbili 1 3 8 grup przemycających narkotyki. Wielka Brytania kładzie duży nacisk na to aby znacząco zmiejszyć dostępność narkotyków na ulicach oraz zredukować przestępstwa związane z narkotykami.

Próba przemytu w fałszywym brzuchu jest rzadko stosowana, jedną z głównych metod jest połknięcie narkotyku i przemycenie go we własnym ciele. W jednym przypadku przemytnik próbował przewieźć narkotyki przez tunel pod kanałem La Manche, chowając je pod peruką.

Oceń treść:

0
Brak głosów
randomness