Co ósma osoba ma na dłoniach ślady narkotyków

Narkotyki są tak rozpowszechnione, że 13% osób biorących udział w badaniach miało ich ślady na palcach, pomimo tego, że żadna z tych osób nigdy nie używała narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Kopalnia Wiedzy
Mariusz Błoński

Odsłony

456

Narkotyki są tak rozpowszechnione, że 13% osób biorących udział w badaniach miało ich ślady na palcach, pomimo tego, że żadna z tych osób nigdy nie używała narkotyków. Wspomniane badania przeprowadzili naukowcy z University of Surrey, którzy wcześniej opracowali szybki test, pozwalający z odcisku palca zidentyfikować użytkowników narkotyków, odróżnić osoby używające kokainę od użytkowników heroiny oraz wykazać, którzy z badanych zetknęli się z narkotykami nieświadomie.

W badaniach, których wyniki opublikowano na łamach Clinical Chemistry, wzięło udział 50 ochotników, którzy nigdy nie używali narkotyków oraz 15 osób, które przyznały, że w ciągu poprzednich 24 godzin używały heroiny bądź kokainy.

Od osób, które nie zażywały narkotyków, a które nie myły przed badaniem rąk, pobrano odciski palców. Okazało się, że u około 13% z nich znaleziono na palcach ślady kokainy, a u około 1 procenta – ślady metabolitu heroiny. Naukowcy, na podstawie poziomu zanieczyszczenia narkotykami, byli w stanie odróżnić, który z użytkowników zażywał narkotyki. Nawet jeśli po ich zażyciu umył ręce.

Uczeni postanowili też zbadać, czy ślady narkotyku mogą się przenieść przez uścisk dłoni. Osoby, które nie brał narkotyków uścisnęły dłoń z użytkownikami narkotyków. Okazało się, że w ten sposób ślady narkotyków są przenoszone, ale na podstawie poziomów zanieczyszczeń możliwe było odróżnienie osób mających świadomy i nieświadomy kontakt z narkotykami.

"Wierzcie lub nie, ale kokaina bardzo powszechnie zanieczyściła środowisko. Od dawna wiadomo, że jest ona obecna na wielu banknotach. Nawet mimo tej wiedzy byliśmy zdziwieni, że odkryliśmy ją na palcach tak wielu osób", mówi doktor Melanie Bailey, wykładowca analityki śledczej. "Nasze badania pokazują, że badania odcisków palców to przyszłość testów antynarkotykowych. Jest wiele powodów, dla których należy wykorzystywać tę metodę. Jest ona nieinwazyjna, łatwa w przeprowadzeniu i od razu identyfikuje osobę badaną", dodaje Mahado Ismail, główny autor badań.

Badania były współfinansowane przez firmę Intelligent Fingerprinting, która opracowała pierwszy przenośny test narkotykowy, który działa analizując skład potu w z odcisku palca osoby badanej.

Oceń treść:

Average: 5.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

SUBSTANCJA : EXTASY (MDMA)

POZIOM: POCZĄTKUJĄCY

DAWKA : 2 BIAŁE BIN LADENY (do ustnie)






  • Marihuana
  • Tripraport

Siedzę z dziewczyną w pokoju i stwierdzam, że to chyba najciekawsze rozwiązanie niedzieli.

To nie miało sensu co ja powiedziałem.
T0= 20:46

Do T + 30 min przestrzeń u skraju mojego pola widzenia uległa znacznemu rozciągnięciu, nic więcej szczególnego prócz głupawki się nie wydarzyło. Aż do teraz.

  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

odklejenie, nawet nie do końca świadomość, że będę ćpać

Jest to raport nietypowy, ale obiecuję, że już ostatni - na temat DXM/DXO.

Tym razem o moim rekordzie. Jak można przeczytać w poprzednich raportach, 450mg dawało mi delirium i halucynacje kosmitów, a 600mg posyłało na IV Plateau. Jednak jeszcze zanim się o tym przekonałem, moją pierwszą dawką powyżej 330, było... 810mg. Rozłożone w czasie na 3 dawki, więc "funkcjonowałem" w świecie rzeczywistym 😆 to był najbardziej pojebany trip w moim życiu, a żadnej z 3 paczek Acodinu nie kupiłem sam.

  • Dekstrometorfan

Set & Settings: jakieś zarośla, potem miasto

doświadczenie: alkohol, marihuana, DXM

wiek i waga: 16/65kg

waga i wiek kumpla: 16/85kg

randomness