Afganistan: Polacy będą walczyć z narkomanią

W ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie będzie służyć 17 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Mają oni przeprowadzać kontrole w jednostkach wojskowych, szkolenia kadry dowódczej oraz badania polskich żołnierzy na zawartość narkotyków w organizmie.

Alicja

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

995
W ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie będzie służyć 17 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Mają oni przeprowadzać kontrole w jednostkach wojskowych, szkolenia kadry dowódczej oraz badania polskich żołnierzy na zawartość narkotyków w organizmie. Polski oddział żandarmerii w Afganistanie będzie szukał narkotyków wśród żołnierzy W Komendzie Głównej ŻW odbył się pokaz specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia wykorzystywanego przez żandarmów do wykrywania oraz identyfikacji narkotyków i materiałów wybuchowych. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiono stan przygotowań żandarmów do realizacji zadań w ramach PKW w Afganistanie w kwestii zwalczania narkomanii. Detektory umożliwiające wykrywanie oraz identyfikowanie nawet śladowych ilości narkotyków i materiałów wybuchowych mogą być wykorzystywane do kontrolowania osób, pojazdów lub badania różnego rodzaju paczek i przesyłek. W prezentacji wziął udział minister obrony narodowej Radosław Sikorski. Jak powiedział szef MON, Afganistan jest źródłem większości narkotyków, które trafiają do Europy. "Ale walczymy też z narkotykami na co dzień. Znacznie wzrosła wykrywalność tego typu przestępstw, natomiast w Afganistanie żołnierze będą wystawieni na szczególne pokusy i dlatego prowadzimy szkolenia" - podkreślił Sikorski. W okresie przygotowania do misji przeprowadzono analizę zagrożenia narkomanią na terenie Afganistanu, szkolona jest kadra dowódcza oraz prowadzone są badania ankietowe żołnierzy. W trakcie misji żołnierze żandarmerii będą współdziałać z policjami wojskowymi innych krajów oraz dowódcami pododdziałów. Po powrocie żołnierzy do kraju zostaną przeprowadzone m.in. kontrole samolotów oraz bagaży. Obecnie w Afganistanie jest ok. 150 polskich wojskowych - głównie w misji Enduring Freedom. W tym roku do misji w ramach operacji ISAF skierowanych będzie maksymalnie 1200 żołnierzy. W operację ISAF zaangażowanych jest obecnie 37 państw; najliczniej reprezentowane są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Włochy i Kanada.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Jak oni tam pojadą to sami se przyjebią w żyly jak zobaczą co sie tam dzieje...
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Spokojny dzień.

Nie spałem całą noc. Po męczącym dniu w pracy usiadłem do komputera. Popracowałem do rana i poszedłem znów do pracy. Czas goni. Musimy oddać projekt za 3 dni. Nerwówka... Zmęczony jak pies wlokłem się do domu. 16:30 Przechodziłem obok apteki i kupiłem acodin, myląc go z thiocodinem. Chciałem kodę na zmęczenie, a kupiłem deksa. OK, niech będzie. Po drodze do domu spotkałem się z dilerem. W tym czasie zjadłem opakowanie acodinu (150 mg DXM). Pogadaliśmy i wróciłem do domu z jednym gramem maryśki. Zmęczony jak pies, niewyspany ale z jednym małym ziółkiem w dłoni.

  • Powój hawajski


Chciałbym opisać tutaj moją pierwszą, niezwykle udaną randke z powojem hawajskim. Miało to miejsce stosunkowo niedawno, weekend ze znajomymi w przytulnym pensjonacie w Zakopcu. Cała akcja była bardzo spontaniczna i nieprzemyślana a nasiona dotarły do mnie dzień przed wyjazdem. Przygotowywałem się na bóle brzucha i niechęć nasion do mnie, ale one przyjęły mnie bardzo ciepło, nawet nie wiedziałem kiedy dokładnie weszły, nie chciały czekać - była to prawdziwa kolacja ze sniadaniem bez żadnych hamulców...


  • 4-HO-MET
  • Dekstrometorfan
  • Olanzapina
  • Tripraport

Kuchnia, z tyłu lodówka, za oknem pizgawica i szare niebo. W głowie mały burdel, co od dawna jest standardem

...czyli o tym: jak miałem pójść po fajki, ale pokój mi zabronił (a właściwie krzesło).

Zazwyczaj mam w dupie takie tekściki w podpisach, jednak tym razem napiszę otwarcie: ten trip report nie ma na celu gloryfikacji podawania dożylnego tryptamin czy innego ołowiu; pilleater de pigułożerca w żadnym razie nie ma zamiaru namawiać tym wpisem kogokolwiek do podawania dożylnego czegokolwiek.

  • 2C-B

Sylwester z dwójką zaczął się banalnie i o dziwo bez telewizji.

Gourmet, kilka butelek wina. Ja, on i ona. No i butla N2O.

Powoli sączyliśmy wino i pogryzaliśmy kawałki usmażonego (ugourmetowanego?) mięsa.

- Ty, Mati wpadnie co?

- Ta, spoko, luz.

Wpadł Mati. W ruch poszły koks i gin. Coś tam sobie nawzajem makaronu nawinęliśmy, zeszło na temat sajko.

Eureka! 

"Zajebiemy lajna dwacebe w kipsztonga"

A co to, dlaczego, jak kiedygdzieico? Mati nigdy nic takiego nie walił. 

O jaki ja tajemniczy, kapeczkę tylko powiem, na zanętę.

randomness