Szkop: zarzuty Solidarności wobec Balickiego są nieuprawnione

Zarzuty Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" wobec ministra zdrowia Marka Balickiego, że zdestabilizował ochronę zdrowia są "nieuzasadnione i nieuprawnione" - uważa wiceszef sejmowej komisji zdrowia, członek SdPl Władysław Szkop.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1566

Komisja Krajowa NSZZ Solidarność zwróciła się w środę do parlamentarzystów o odwołanie Marka Balickiego ze stanowiska ministra zdrowia. W ocenie związkowców, doprowadził on służbę zdrowia do katastrofalnej sytuacji i do degradacji pozycji jej pracowników.

Zdaniem S, projekt ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji zakładów opieki zdrowotnej (zoz) forsowany przez Balickiego - mimo oporu wszystkich środowisk medycznych - może doprowadzić do upadłości jednostek służby zdrowia i ograniczenia zagwarantowanego w konstytucji dostępu do usług medycznych.

Kolejnym powodem apelu o odwołanie Balickiego jest lobowanie na rzecz legalizacji narkotyków. Minister zaproponował zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii zakładające niekaranie za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków.

Zdaniem Szkopa, to nie minister Balicki destabilizował ochronę zdrowia. Tego nie da się zrobić w 7 miesięcy (Balicki jest ministrem od lipca 2004r.). Niech Solidarność szuka odwołanego ministra Łapińskiego i tych, którzy w 1998 roku nowelizowali ustawę o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym i którzy wprowadzili w sposób kompletnie nieprzygotowany kasy chorych - podkreślił.

Służby zdrowia - organizmu, który zatrudnia pół miliona ludzi, który świadczy usługi dla 38 mln ludzi, nieustannie w pełnej gotowości - nie można zdestabilizować w ciągu pół roku - uważa poseł SdPl.

Odniósł się także do zarzutów dotyczących forsowanego przez Balickiego projektu ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji zakładów opieki zdrowotnej (zoz). Ten projekt to próba naprawy skutków ustawy 203, a to nie minister uchwalał tę ustawę. Niech komisja Solidarności poszuka u siebie posłów kadencji 1997-2001, którzy uchwalili tę ustawę - dodał.

Powiedział też, że minister Balicki nigdy nigdzie nie mówił o legalizacji narkotyków. To także zarzut nietrafiony - ocenił.

Szkop sądzi jednak, że pomysł Solidarności trafi na podatny grunt w Sejmie. W kampanii przedwyborczej wszystko jest możliwe - uważa. Podkreślił jednocześnie, że kolejna zmiana na stanowisku szefa resortu zdrowia nie wpłynie dobrze na kondycję służby zdrowia. Jeśli chce się całą służbę zdrowia wysadzić w powietrze, to należy dokonać następnej zmiany na stanowisku ministra zdrowia i nie czynić niczego w sprawie innej pozycji zakładów opieki zdrowotnej - zaznaczył.

W październiku 2004 roku Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra Balickiego. Wnosiły o to Samoobrona i Ligi Polskich Rodzin.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Tripraport

SET Stan psychiczny - ok, brak zmartwień Oczekiwania - 1. przetestować microdosing, 2. przeżyć psychodeliczne doświadczenie nad morzem. Podszedłem do sprawy niestety trochę bezrefleksyjnie i nie miałem żadnych oczekiwań psychicznych, chociaż i tak w tym raporcie nie skupiam się zbytnio na mojej psychice, więc nie ma to większego znaczenia SETTING Znani mi ludzie, tolerujący stosowanie psychodelików (jednak tym razem trzeźwi), chill na plaży nad morzem, wakacje, ciepło, słonecznie

Jakoś tak wyszło, że w mojej lodówce leżał sobie jeden, hipotetyczny, starannie zawinięty, kartonik [znany europejski vendor na G (albo P), 155 ug], czekając na odpowiedni na jego spożycie dzień. I jakoś tak wyszło, że podzieliłem go w bardzo nierównych proporcjach. Opiszę 2 hipotetyczne spotkania z LSD, jedno w tak zwanym "microdosingu" (chociaż chyba przegiąłęm trochę z dawką...), a drugie w normalnej, optymalnej dawce.

Spotkanie nr 1

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Wakacje dwa lata temu spędzane na wsi u dziadków koleżanki, zero jakiejkolwiek presji i stresu. Zdecydowałyśmy się na DXM bo będąc tam nie miałyśmy dostępu do niczego innego co umiliłoby nam pobyt na łonie natury

 

Wyjechałyśmy na tydzień za miasto. Postanowiłyśmy uczczić wakacje krótkim wypoczynkiem w spokojnej okolicy, i w ciągu jednego z letnich wieczorów urozmaiciłyśmy sobie pobyt tam słynnym Acodinem.

 

  • Zolpidem

Raczej ponury. W swoim pokoju w nienajlepszym humorze. Chciałem iść spać.

 

Tabletkę Stillnoxu kładę pod językiem. Po chwili zmywa się cukrowa otoczka. Moje usta wypełnia gorzki smak. Czekam parę minut i z minuty na minutę zaczyna mi się robić lżej, jakby moje ciało pływało w cieczy. Kończę pisać jedną ważną wiadomość do przyjaciela i zamykam komunikator. Cały czas ze słuchawkami na uszach wybieram utwór (Archive – Again), by wyciszyć się przed snem.

Po chwili, ledwo powstrzymując odruch wymiotny podchodzę do umywalki. Popijam gorzkie błoto po rozpuszczonej tabletce i wracam do komputera.

  • Inne

Wieczór, pozytywne nastawienie, własny pokój, rodzice w domu

------------------------
    Prolog
------------------------

randomness