Zwolennicy reform podejścia do narkomanii wyśmiewają Obamę

Barack Obama proponuje złagodzenie skali aresztowań zamiast zakończenia wojny z narkotykami. Propozycja spotkała się z totalną krytyką organizacji społecznych, jako niezgodna z nauką i zdobytym przez lata doświadczeniem z pomocą narkomanom.

Tagi

Źródło

RawStory

Komentarz [H]yperreala

tłumaczenie: KZ

Odsłony

3332

Barack Obama proponuje złagodzenie skali aresztowań zamiast zakończenia wojny z narkotykami. Propozycja spotkała się z totalną krytyką organizacji społecznych, jako niezgodna z nauką i zdobytym przez lata doświadczeniem z pomocą narkomanom.

 

W odpowiedzi na nową strategię kontroli narkotyków zaproponowaną przez administrację prezydenta Obamy, wiodący orędownicy reformy polityki narkotykowej zaatakowali prezydenta za pomysł priorytetowego traktowania drobnych przestępstw narkotykowych ponad innymi rozwiązaniami, które nawet Biały Dom uznaje za bardziej efektywne jeśli chodzi o poprawę zdrowia publicznego i bezpieczeństwa.

We wprowadzającym oświadczeniu wydanym we wtorek, prezydent Obama napisał, że jego strategia zarysowuje kształt polityki narkotykowej XXI wieku, która kładzie nacisk na leczenie uzależnionych zamiast na zamykanie ich w więzieniach i ratowanie życia zamiast twardego egzekwowania prawa. Strona internetowa Białego Domu chwali się nawet efektywnością strategii redukcji szkód w miejsce masowych aresztowań, stwierdzając że takie podejście zostało ugruntowane na podstawie dekad badań naukowych.

"Istnieje przekonujący dowód na to, że programy profilaktyki i leczenia osiągają znaczące rezultaty z zachowaniem długofalowych oszczędności" - twierdzi biuro National Drug Control Policy. "Ostatnie badania pokazały, że każdy dolar zainwestowany w rozwiązania oparte o programy profilaktyczne bazujące na zgromadzonych dowodach może zredukować koszty związane problemami powstałymi wskutek używania narkotyków o ok. 18 dolarów."

Dzięki wprowadzeniu strategii kontroli narkotyków, która uznaje rosnącą wiedzę nt. tego, jak zmniejszyć najgorsze skutki nadużywania substancji psychoaktywnych, "będziemy mogli nie tylko pomóc naszej ekonomii, lecz także podtrzymać narodowy charakter i ducha który uczynił Stany Zjednoczone światowym liderem" - wyjaśnia oświadczenie Obamy.

"Polityce narkotykowej Obamy jaskrawo brak jest przywództwa" - powiedział Ethan Nedelmann, dyrektor Drug Policy Alliance. "Początkowo byłem optymistycznie nastawiony do tego, że Gil Kerlikowski, dyrektor ONDCP, chciałby pchnąć sprawy na nowe tory. Myślę, że na kilku obszarach poczyniono kroki w dobrym kierunku... lecz w większości przypadków podążano za innymi organizacjami, zamiast samemu być liderem."

Strategia kontroli narkotyków zaproponowana przez Obamę ujrzała światło dziennie kilka dni po spotkaniu z liderami Ameryki łacińskiej, którzy prosili Obamę o rozważenie legalizacji jako potencjalnego rozwiązania palącej kwestii przemocy jaka panuje na czarnym rynku narkotyków i która jest plagą w ich krajach. Obama odpowiedział, że jest otwarty na dyskusję o zmianie światowej polityki narkotykowej, ale nie wierzy, że legalizacja jest tutaj rozwiązaniem, spotkanie zakończyło się więc tak, że teraz liderzy Ameryki Południowej zastanawiają się, co powinni zrobić w dalszej kolejności.

"Głosy wzywające do rzeczywistej debaty na temat zakończenia prohibicji są coraz głośniejsze" - powiedział Neill Franklin, były bostoński policjant i dyrektor wykonawczy Law Enforcement Against Prohibition. "Czas na realne zmiany jest teraz, ale na szczycie Obama ogłosił, że ponad 130 milionów dolarów zostanie przekazane na rzecz kontynuowania aresztowań przemytników narkotyków w Ameryce Południowej. Ta strategia prohibicji nie działała w przeszłości i nie może zadziałać w przyszłości. Przywódcy państw Ameryki łacińskiej doskonale o tym wiedzą, więc także prezydent Obama musi to wiedzieć."

"Ta strategia jest łudząco podobna do poprzednich rozwiązań na tym polu" - powiedział Bill Piper dyrektor ds. krajowych DPA. "Podczas gdy retoryka jest nowa - odzwierciedlając fakt, że 3/4 Amerykanów uważa wojnę z narkotykami za porażkę - to sama podstawa tej polityki jest ta sama. W rzeczywistości, administracja Obamy kładzie nacisk na ściganie konsumentów i drobnych dilerów, depcząc prawa stanowe traktujące o używaniu medycznej marihuany i rozszerzając podejście typowo represyjne wobec użytkowników narkotyków - jednocześnie nie robiąc wystarczająco dużo, aby rzeczywiście zmniejszyć szkody wywołane uzależnieniem od substancji psychoaktywnych i ich nieprawidłowym używaniem, takie jak rosnąca epidemia przedawkowań."

"Prezydent na pewno zrobił dobre wrażenie, mówiąc o narkotykach jako o kwestii zdrowotnej, lecz jak dotąd jest to tylko gadanie" - uważa Franklin. "Zamiast kontynuować starą politykę i pompować pieniądze w coś, co zostało udowodnione jako działanie dalece nieskuteczne, prezydent powinien raczej wypchać swoje usta tymi pieniędzmi".

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

Amerykanie, którzy uwierzyli Obamie, są tak samo głupi jak Polacy, którzy uwierzyli Palikotowi.

Anonim (niezweryfikowany)

Obecna polityka narkotykowa i nielegalne dragi to za duży i zbyt dochodowy interes by to teraz od tak zostawić.

Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron
  • Pierwszy raz

niepokój, zaciekawienie. Głównie rynek, praca na dworze od osiemnastej do drugiej w środku zimy i dwóch znajomych

21:00.

Klasycznie z Mikołajem spotykam się na rynku z ulotkami, środek zimy więc jest cholernie zimno. Kolega już kosztował parę razy wężulków i miał lekkie ciśnienie. Spotykamy jego znajomego Krystiana, który jest uzależniony ale dogadujemy się na gram. Kacper zostaje i rozdaje ulotki, ja z Krystianem wyruszam w stronę Ksero24h na Stawowej.

21:30.

Zaniepokojony idę za Krystianem. Skręcamy w uliczke, Krystian puka w okienko i krzyczy: "MKĘ!" i wykłada dwa banknoty dwudziestozłotowe a w zamian dostaje woreczek z białym kryształem.

21:45

  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Wstęp:

Na szybko opiszę efekty działania przed wczorajszym doświadczeniem z boską szałwią, lepiej będzie się czuło TR, a mnie zadowoli to, że zbiorę opis w jedną całość.
Podróż była raczej krótka, więc nie będzie długo.

Testowałem susz szałwii wieszczej (pięć prób, mogę złączyć w jeden miesiąc), były to nabicia metalowej fajki (średni cybuch), podpalane zapalniczką żarową (wysoka temp.)

Efekty zawsze były te same, trwające kilka minut.

  • LSD-25

jestem teraz z moim chlopakiem. Troche sie juz uspokoilam. Co prawda nic nie pisalam, ale on zakreslil kilka slow. Nie wiem, czy wypada, ale postanowilam sie z wami tym podzielic. W pelni sie zgadzam z tym, co napisal. Zreszta, przeczytajcie sami: niedziela, 30 sierpnia 1998, 21:37. Jak pisal Tokien: "Niebezpieczne sa narzedzia wiedzy glebszej, niz ta ktora sami posiadamy." Właśnie odbyłem pierwszą psychodeliczną podróż. Nie wiem co o niej pisać. To że była wspaniała, to fakt, który nie sposób jest opisać. Coś tak niezwykłego, fantastycznego. Oszustwo. Wszystko oszustwo.

  • Benzydamina
  • Bromazepam
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Po 2 dni wcześniejszym zapoznaniu mnie z benzydaminą przez kumpla (po 1,75 na głowę) i ciekawych, delikatnych lotach byłem żądny przygód po większej dawce. Nastawienie pozytywne,byłem podekscytowany przed seansem 5D ;) Miałem wielką nadzieję zobaczyć jakąś postać. Towarzyszył mi kolega, który na swoje barki wziął niebanalną dawkę 4,4 g(90kg). Pokój niedoświetlony, lekki półmrok, wiele przedmiotów w zasięgu wzroku, w lewej ręce jogurt pitny ( polecam, zmniejsza prawdopodobieństwo pawia ) w drugiej latarka na wszelki wypadek( daje poczucie bezpieczeństwa, chociaż żałuję że z niej korzystaliśmy ).

Po godzinie od zażycia poczułem lekkie ogólne znieczulenie i odrętwienie, poruszając ręką zobaczyłem za nią ciemną poświatę, doświadczyłem też efektu nieostrości widzenia. Litery w czasopiśmie zmieniły się w chińskie znaczki, które po 20 minutach były nie do odczytania nawet przy maksymalnym świetle. Po spojrzeniu na sufit, na żyrandol, zaczął on wyciągać w moją stronę swoje listki i powolutku pełznąć po suficie, odebrałem to jako przyjacielski gest przytulenia się .

randomness