Poznań - Manifestacja 1 kwietnia! (update)

START: 16.20. KIEDY: Niedziela, 1 kwietnia 2012. MIEJSCE: Sąd przy ul. Młyńskiej oraz Komenda Policji przy al. Marcinkowskiego. 1 kwietnia Stowarzyszenie Wolne Konopie organizuje w Poznaniu happening polegający na przekazaniu 30 gramów suszu oraz 3 sadzonek konopi pacjentowi medycznej marihuany. Wydarzenie to ma na celu ukazanie absurdu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która nie dopuszcza do stosowania marihuany do celów medycznych.

START: 16.20. KIEDY: Niedziela, 1 kwietnia 2012. MIEJSCE: Sąd przy ul. Młyńskiej oraz Komenda Policji przy al. Marcinkowskiego. 1 kwietnia Stowarzyszenie Wolne Konopie organizuje w Poznaniu happening polegający na przekazaniu 30 gramów suszu oraz 3 sadzonek konopi pacjentowi medycznej marihuany. Wydarzenie to ma na celu ukazanie absurdu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która nie dopuszcza do stosowania marihuany do celów medycznych.

Postawa naszego ustawodawcy stoi w ewidentnej sprzeczności z opinią środowisk medycznych oraz powszechną praktyką w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie susz konopi dostępny jest w aptekach na receptę (w postaci leków jak np. Bedrocan, Sativex itp.) Uczestnikami happeningu będą przedstawiciele Wolnych Konopi oraz Jakub Szpak - pierwszy polski pacjent, który odważył się publicznie przyznać do medycznego stosowania konopi. Jest to 30 latek poruszający się na wózku inwalidzkim w konsekwencji urazu kręgosłupa. Stosuje marihuanę z uwagi na spastyczne skurcze mieści, które nocami podowują przeszywające bóle.

Legalnie może stosować wyłącznie takie lekarstwa jak np. Bacoflen, który ma długą liste skutków ubocznych (w szczególności szkodzi m.in. na nerki oraz wątrobę). Stosowanie przepisanych leków powoduje zawroty głowy, które uniemożliwiają koncentrację na pracy. Zażywana przez Jakuba za cichym przyzwoleniem francuskich neurologów marihuana nie powoduje tych negatywnych konsekwencji. Stosowanie konopi pozwala mu na normalne funkcjonowanie, aktywność zawodową, sport itd.

Jeżeli któryś z uczestników naszej akcji zostanie zatrzymany i skazany prawomocnym wyrokiem, złożymy skargę konstytucyjną w trybie art. 79. Konstytucji RP. Będziemy w niej dowodzić niezgodności przepisu w art. 62. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii penalizującego posiadanie m.in. konopi w zakresie jej medycznego zastosowania z art. 68. Konstytucji RP, mówiącym, że „każdy ma prawo do ochrony zdrowia". Zapis ustawowy jest niezgodny z powszechnie obowiązującą wiedzą medyczną oraz wieloletnim doświadczeniem użytkowników medycznej marihuany.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witajcie, spieszno nam z przykrością poinformować, że dalej jesteśmy zmuszeni wychodzić na ulicę i walczyć o swoje prawa.

W niedzielę 1 kwietnia 2012 wypada niechlubna rocznica, wprowadzenia nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Ustawy która jest bublem prawnym i jest napisana wbrew konstytucji, w której jest zapisane, że prokurator może odstąpić od karania osoby zatrzymanej w przypadku gdy ta ma przy sobie niewielkie ilości. Wolne Konopie od jakiegoś czasu, a dokładniej od akcji Palenia Jointów pod sejmem próbują się dowiedzieć, czymże jest ta niewielka ilość?

W tym celu ponownie chcemy sprowokować służby respektujące prawo w tym kraju i mamy zamiar przekazać Jakubowi Szpakowi, jego lek i zobaczyć co się stanie. Czy tym razem nas zatrzymają?

ZAPRASZAMY PO ODPOWIEDŹ JUŻ W TĄ NIEDZIELĘ 1 kwietnia 2012, zróbmy im psikusa w prima aprilis i przyjdźmy tłumne z jointami, zapalmy i zobaczymy co się stanie. Jakub Szpak jest pacjentem medycznej marihuany, dla którego póki co ludzkość nie znalazła lepszego lekarstwa, dlaczego w tak pięknym i jakże słynącym z tolerancji kraju zakazuje mu się prawa do jego lekarstwa?

MY CHCEMY TO ZMIENIĆ! Koniec z tego typu pytaniami, czekamy na Was pomóżcie nam w tej krótkiej pikiecie! Plan jest prosty spotykamy się pod Poznańskim sądem przy ul. Młyńskiej o godzinie 16.20, gdzie zrobimy krótką pikietę i przedstawimy światu nasze argumenty, później zrobimy krótki przemarsz pod komendę policji przy al. Marcinkowskiego gdzie wręczymy lek Jakubowi...

 

---------------------------------------------------------------------

Poniżej prezentujemy relację Gazety Wyborczej Poznań.

 

Sadzonki zakazanych konopi indyjskich, z których produkuje się marihuanę, otrzymał w niedzielę przed poznańskim sądem inwalida na wózku. Policja nie interweniowała.

Happening zorganizowało stowarzyszenie Wolne Konopie, które domaga się całkowitej legalizacji marihuany. W niedzielę jednak oficjalnie postulat był inny: dopuszczenie narkotyku do użytku w celach medycznych. Choć organizatorzy zapowiadali, że przyjdzie nawet 100-200 osób, przed sądem zjawiło się tylko kilkunastu kolorowo ubranych nastolatków. Mieli transparent: "Sadzić, palić, zalegalizować". Niektórzy palili jointy. Obserwowały ich kamery zainstalowane na policyjnej furgonetce i kilku tajniaków.

Cholera, zapomnieliśmy suszu

Ale głównym bohaterem był 30-letni Jakub Szpak, który po wypadku na motocyklu porusza się na wózku inwalidzkim. Szpak przekonuje, że palenie marihuany pomaga mu uśmierzyć ból i zmniejsza dolegliwości związane ze skurczami mięśni. Leki odstawił, bo - jak przekonuje - bał się efektów ubocznych. - Niestety, marihuana kupowana na czarnym rynku jest beznadziejnej jakości. Dosypać można do niej wszystko. Dlatego chciałbym legalnie hodować ją w domu - mówił w niedzielę przed sądem.

Szpak jest działaczem Wolnych Konopi. Jego koledzy ze stowarzyszenia postanowili publicznie przekazać mu trzy sadzonki konopi indyjskich, z których można wyprodukować marihuanę, a także 30 gram gotowego narkotyku. Ostatecznie skończyło się tylko na sadzonkach i zapalonym joincie. - Cholera, zapomnieliśmy suszu, został w samochodzie - komentowali w tłumie działacze Wolnych Konopi. Nie było czasu, by biec po narkotyk, bo całą operację filmowali dziennikarze.

- Jakubie, przekazujemy ci te sadzonki, żebyś zamienił się w rolnika i nie musiał kupować suszu niewiadomej jakości - mówili działacze stowarzyszenia, wręczając Szpakowi trzy malutkie rośliny w plastikowych doniczkach.

Organizatorzy jeszcze w piątek mówili nam, że liczą na interwencję policji, która zatrzyma ich kolegę z zakazanymi konopiami. Mieli plan: jeśli Szpak zostanie skazany, zwrócą się do Trybunału Konstytucyjnego, by ocenił legalność obecnych przepisów. Bo - jak tłumaczą - konstytucja gwarantuje każdemu prawo do leczenia. I jeśli ktoś chce się leczyć marihuaną, to nie powinien być za to ścigany.

Policja jednak te plany pokrzyżowała. Happening nie został przerwany, a gdy dziennikarze się rozjechali, koledzy odprowadzili Szpaka do samochodu. Odjechał nie zatrzymywany.

Czekolada też uzależnia. I seks

Ale Wolne Konopie, wbrew zapowiedziom, podniosły temat legalizacji marihuany nie tylko w celach medycznych. Działaczy stowarzyszenia wspierał przed sądem Jacek Najder, poseł Ruchu Palikota z Wągrowca: - Dzisiaj na marihuanie zarabiają organizacje mafijne, a powinno państwo. Można by obłożyć ją podatkami, akcyzą. Obecne przepisy są złe. Niby pozwalają umorzyć sprawę, gdy posiada się niewielką ilość marihuany, ale nie określono jaka to ilość. Wszystko jest uznaniowe.

Najder przekonywał, że alkohol i papierosy szkodzą bardziej niż marihuana, a pozostają legalne: - Marihuana uzależnia tak samo jak seks, czekolada, oglądanie telewizji czy gry komputerowe. Też mamy ich zakazać?

Pytamy więc posła, czy sam pali marihuanę. Najder: - Nie, ale dzięki temu nikt nie posądzi mnie, że lobbuję we własnym interesie.

 

 

Oceń treść:

Average: 5 (2 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

Najgorsze jest to, że po mimo nowelizacji ustawy, nawet gdy kogoś zatrzymają z 0,5g zioła to fundują mu w domu dokładne przeszukanie i nie ważne, czy ktoś mieszka z rodzicami czy sam, wszystkich traktują jak by byli dillerami.

Anonim (niezweryfikowany)

Dokładnie - nie odpuszczą sobie tej przyjemności, z przeszukania dzieciaka czy młodego "podejrzanego" typa z chodnika. 
W dupie mają małą ilość i dalej jest ten sam burdel.

Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Pierwszy raz

Był to pierwszy raz w moim życiu, kiedy wzięłam jakikolwiek środek psychodeliczny. Nie nastawiałam się na odloty w kosmos, bardziej spodziewałam się rozluźnienia i lekkiego upośledzenia odczuwania ciężkości. Jednak to, co potem przeżyłam przerosło moje oczekiwania.

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, iż zauważyłam, że dekstro działa na mnie inaczej, niż na ludzi dookoła mnie. Nigdy z powodu zażycia nie miałam mdłości, swędzenia, czy bólów głowy. Faza za każdym razem po prostu powoli nadchodzi i odchodzi równo z czasem położenia się do łóżka.
Zacznijmy.

...
Połykanie tabletek od zawsze mnie przerażało. Nie wiem w sumie dlaczego. Po prostu trudno jest mi je przełykać.

 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Retrospekcja

Różne

Natchnienie podpowiedziało mi, by napisać taki mały zbiór zabawnych sytuacji z różnych faz, więc to nie jest stricte trip raport, a raczej luźny tekst na poprawę humoru. Z każdej historyjki jednakowoż może wynikać pewien morał, jak to w życiu.

1. - Pieczor i marihuanen po raz pierwszy

 • LSD-25
 • Tripraport

Nastawienie bardzo pozytywne, z lekką nutą adrenaliny i niepewności w obliczu nieznanej jeszcze substancji. Oczekiwania inne niż samo doświadczenie - myślałem, że nad LSD da się zapanować. Set - lekkie znużenie monotonią życia i chęć zmiany na lepsze, setting - dwie bliskie i znane mi osoby, znane mieszkanie, kwasowa playlista i doświadczona tripsitterka.

 

Postanowiłem zażyć LSD. Od czasu zetknięcia z muzyką Cream, Jimiego Hendrixa, czy Pink Floyd interesowała mnie ta substancja i chciałem przekonać się, jakie jest jej działanie w praktyce. Udało mi się zdobyć 2 kartoniki, jak się potem okazało były one wyprodukowane przez jedno z najlepszych deep-web'owych laboratoriów. 195 ug / kartonik. Szczęśliwy traf, przy rzekomym zanieczyszczeniu rynku na poziomie 85 %. Z jednej strony trójkąt Sierpińskiego otoczony okręgami, z drugiej kolorowe wzory.

 • Powój hawajski
 • Powoje
 • Tripraport

27XII07, 22:59, mój pokój, rodzinka w domu.

Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info.