Podskórnie wszyscy tęsknimy za esperalem

Tagi

Źródło

tvn24.pl

Odsłony

4907

U schyłku lat osiemdziesiątych jego lecznicza i zarazem "zagadkowa" siła budziła emocje porównywalne tylko do występów Anatolija Kaszpirowskiego. Dziś esperal, bo o nim mowa, przeżywa drugą młodość. Powód? Od pół roku juz go nie produkuje, a zapotrzebowanie ciągle takie samo jak kiedyś.

"Esperal kupię, każdą ilość PILNE!!!", "esperal, esperal - najlepsza oferta kupna" -nternet pełen jest rozpaczliwych ogłoszeń takiej treści. Popularność leku wśród Polaków nie słabnie od wielu lat, a dziś o jego kupno jeszcze trudniej niż w czasach największej świetności, czyli u schyłku PRL-u. Wszystko dlatego, że esperalowy rynek się kurczy, bo od pół roku Polfa Warszawa już go nie produkuje. Firma uznała, że przebudowa linii produkcyjnej (tak by odpowiadała ona dzisiejszym standardom sterylności) kosztowałaby za dużo i poniesione wydatki na pewno by się nie zwróciły. Esperal pod spodem Esperal zszedł więc do handlowego podziemia i dziś jego cena rośnie. Tym bardziej, że zdaniem lekarzy to wciąż jedna z najlepszych metod walki z alkoholizmem, szczególnie dla wiecznie zajętych pracowników wielkich korporacji. - Moimi klientami są głównie "białe kołnierzyki". Oni z powodu intensywnej pracy nie mają czasu na promowaną obecnie psychoterapię, na którą trzeba chodzić kilka razy w tygodniu - przyznaje w rozmowie z "Dziennikiem" Magdalena, warszawski chirurg zajmujący się wszywaniem esperalu. Prosiła, by nie ujawniać jej nazwiska. Obok rzeczonej skuteczności esperal to dla jego użytkowników przede wszystkim "wygoda stosowania i anonimowość". Wszywka nie dezorganizuje życia, ale skutecznie bo boleśnie zachęca do odstawienia kieliszka. Poza tym nie zmusza ona do wypowiadania na terapeutycznej sesji mało przyjemnego "nazywam się ... i jestem alkoholikiem".

Esperalu wracaj z Białorusi

Najbardziej obrotni lekarze jeszcze potrafią pomóc swoim pacjentom. Skąd biorą esperal, skoro nie można go już kupić? Głośno nikt o tym nie mówi, ale duży procent preparatów trafia do nas z "prywatnego importu", oczywiście nielegalnego. Kiedyś esperale eksportowano z Polski do innych krajów Europy Środkowej, m.in. na Białoruś.

- Na zakup leku za granicą trzeba mieć zezwolenie. Lekarzowi nie wolno też sprzedawać leku w gabinecie, chyba że jest weterynarzem, ale jak rozumiem koniom tego nie wszczepiają - tłumaczy Wojciech Łuszczyna, rzecznik Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jest jednak ponoć światełko w tunelu. Produkcja może zostać wznowiona.

- Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższym czasie - mówi gazecie Eugeniusz Góra z warszawskiej Polfy.

Czym jest esperal?

Związek ten zaburza metabolizm alkoholu w organizmie. Niejednokrotnie jest on chirurgicznie umieszczany podskórnie, spożycie alkoholu powoduje bardzo nieprzyjemną reakcję organizmu. Obawa przed tą reakcją może powstrzymać pacjenta od picia alkoholu. Leczenie odbywa się pod kontrolą lekarza, na które pacjent musi się dobrowolnie zgodzić.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)

Komentarze

madphattao (niezweryfikowany)
Esperal nie nigdy nie przynosil wymiernych rezultatow w terapii uzaleznienia od alkoholu; ani wszystki, ani Anticol nie pomagaly ani nie beda pomagaly radzic sobie z problemami mechanizmow uzaleznienia. Z reszta potwierdzi to kazdy, kto sie zaszywal. Wlasciwie jedynie psychoterapia daje szanse na pomoc w uzaleznieniu od alkoholu, podstawe do utrzymania abstynencji i nadzieje na nowe zycie.
Anonim (niezweryfikowany)
dodaj, że na nowe często gorsze życie... Abstynencja polega na wytworzeniu sobie fałszywe (nowego lepszego, he he) Ego. Dzieje się tak zazwyczaj dzięki psychoterapii. Esperal jednak to konkret. Człowiek jest sobą mając w perspektywie napicia się - umieranie po alkoholu, i żadna psychoterapia tego nie zastąpi. Nasze mózgi są komputerami, które działają dosyć racjonalnie. Na tym polega przewaga esperalu.
madphattao (niezweryfikowany)
mechanizmy samoregulacji wlasciwie nie dzialaja a struktura i czynnosc osobowosci tez jest zaburzona. To nazywasz "byciem soba"? Z reszta takie przywiazanie do osobowosci, zwane "byciem prawdziwym soba" jest domena wiekszosci "przyzwoitych ludzi", chodzacych do kosciola, a wieczorami bijacymi zony i nie widzace w tym nic dziwnego. Wybacz, ale "bycie soba" to bzdura w tym wypadku. Nie chodzi o to, na ile struktura osobowosci jest sztuczna, bo jest wynikiem psychoterapii, bo struktura osobowosci zawsze jest sztuczna. Rzecz w tym, na ile pozwala ci doswiadczac swego podmiotowego ja, przezywac i rozwijac swiadomosc. Takich rzeczy nie znajdziesz u alkoholikow, uzaleznionych od amfetaminy, klonazepamu czy benzodiazepin, a czesto nie znajdziesz ich takze u tzw. "porzadnych ludzi". Oni w wiekszosci zyja jak roboty, powtarzajac serie zachowan - to wybitnie nie jest wolnosc. Zaleznie od tego, w jakim stopniu wewnetrzne splatanie nie pozwala im przezywac siebie i rozwijac swiadomosci, czasem wystarczy odetkac blok emocjonalny, a czasem trzeba przebudowac tozsamosc. Nie mowie, ze psychoterapia jest lekiem na cale zlo, ale w porownaniu do esperalu dziala i pozwala na osaganie zamierzonych celow w tym konkretnym przypadku. Znasz lepsze sposoby? Esperal i teoria "bycia soba" nie dziala, wybacz. To nawet nie jest dobra aplikacja warunkowania.
Astacus (niezweryfikowany)
Zamiast żebrać o Esperal, nie lepiej wybrać się na pierwszą lepszą leśną polankę i nazbierać czernidłaków? Efekt jeszcze lepszy, a do tego za darmo (i jeszcze smaczne do tego!).
Anonim (niezweryfikowany)

Qrwa!

Przeczytajcie artykooł Polityka 10.10.2010r. "Seksuolog złota rączka". Namnożyło nam się samozwańczych terapeutoow, leczących ze zdjęcia (Kaszpirowski) i ze spotkań, qrwa.

I bronią swoich interesów kosztem esperalu. Powypierdzielali ich z roboty (są to w większości byli alkoholicy) więc założyli całkiem niezłe towarzystwo wzajemnej adoracji. Alkoholicy po za menelstwem to całkiem inteligentni ludzie. Ale dlaczego odebrali innym szansę na normalne życie..?! Kto ich Qrwa do tego upoważnił..? Czy juz tylko pienidze w tym zasranzm kraju liczyc sie beda.._!!!__.._

Anonim (niezweryfikowany)

widać nie trzeba byc alkoholikiem, zeby tak rozumować. Nikt nie zakazuje esperalu, a rózne metody terapii sa dopuszczlne.Wolna konkurencja pomysłów. To juz nie wolno poszukiwac nowych rozwiazań

Gandi (niezweryfikowany)
Nazywam sie: xxxxx :) i jestem alkoholikiem od... nie pamietam ilu lat. Wiem ze nie ma zadnego srodka ktory by mnie z tego wyleczyl, jednak dzieki ESPERALOWI zyje bez alku od 1991r. Nie ciagnie mnie. Nie patrze na polki w sklepach. Nie pije!! Przezyj cos, a dopiero pozniej wypowiadaj sie na ten temat Pozdro P.S. Teraz mam problem, musze jechac na tabletkach. Wykanczaja mi zoladek i watrobe. No i latwo je odstawic. P.S.2. Kupie esperal:)PILNIE
Anonim (niezweryfikowany)

Popieram Panskie zdanie,tylko sie dziwie.Chodzi mi o sprawe nabycia"wszywki".W Gdyni ( z tego miata jestem)mozna legalnie w Spoldzielni lekkarskiej nabyc.I natychmist wszyc.Cena 500zl wraz z zabiegiem.Uwazam jak Pan ze jest to jedyne wyjsciew naszej sytuacji i pewne.Psycholodzy,to juz inny temat.Krotko mowiac,zero wiedzy.Wystarczy popatrzec na statystyki.Zro pomocy z ich strony a kupa kasy psu w "D".

Anonim (niezweryfikowany)

jestem alkoholikiem, mam d. zaszytą i na półki z C2H5OH patrze obojętnie, ale gdybym nie siedział na tym "granacie" to pewnie bym poszedł w tango, to wygodne, jednak prawdziwe leczenie to proces długotrwały, wręcz na całe życie, ta choroba nie mija, ale można się nauczyć z nią żyć także bez esperalu, zaś w procesie psychoterapii zyskać nie tylko uwolnienie od nałogu, ale coś jeszcze ważniejszego: zrozumienie siebie i swoich zachowań

Zajawki z NeuroGroove
  • Narkoza

Hej!

Przeczytałem właśnie trip-report pt. Szpitalna anestezja. Ja też kilka razy byłem usypiany i faktycznie miałem niezłe banie.... tylko nigdy nie myślałem o tym jako o przeżyciach

dragowych... może dlatego, że było to narzucone z góry a nie zaplanowane przeze mnie... nie pamiętam jakie środki dostawałem, nie zwracałem na to uwagi, ale to mógł być fentanyl.

  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

Słowem wstępu: przygodę z kodeiną zaczęłam parę miesięcy temu, początkowo dwie-trzy tabletki Antidolu lub Thiocodinu na łatwiejsze zaśnięcie i żeby zlikwidować wieczorny głód. Z czasem tabletek było więcej, aż wreszcie zaczęłam robić ekstrakcję. Najpierw z 1,5 opakowania, potem z 2. Ale w sumie nie było to nic ciekawego - po prostu wychillowanie na wieczór. A wczoraj uznałam, że muszę wreszcie coś naprawdę mieć z picia tego obrzydlistwa, więc wzięłam trzy opakowania...

 

  • 2C-E
  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Nastawienie na mocne przeżycie, sam w domu.

 

Około 3 w nocy spożyłem 450mg DXM. Pół godziny wcześniej zjadłem także 3 ząbki czosnku i 7,2 gram lecytyny. Faza była lekka, brak OEV i lekkie CEVy. Prawdziwa faza zaczęła się dopiero później.

O 7 rano tego samego dnia wziąłem kolejne 300mg DXM, poprzedziłem to zjedzeniem 3 ząbków czosnku i 3,6 gram lecytyny. Odczekałem dwie godziny i spożyłem 40mg 2C-E. Była godzina 9 rano i to uznaje za początek tripa.

  • Marihuana
  • Zolpidem

by Ensoryt