Zaskarżenie Ustawy

Art. 68. 1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. -- Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej W świetle faktów stwierdzonych naukowo, kanabinole mają właściwości lecznicze, których nie oferują inne dostępne w Polsce środki lub środki te wywołują niepożądane, bardzo uciążliwe skutki uboczne.

Tagi

Odsłony

3924

Art. 68. 1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. -- Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej W świetle faktów stwierdzonych naukowo, kanabinole mają właściwości lecznicze, których nie oferują inne dostępne w Polsce środki lub środki te wywołują niepożądane, bardzo uciążliwe skutki uboczne.

Delta-9-tetrahydrokanabinol (THC) oraz inne kanabinole są wymienione w Załączniku do Ustawy, Wykazie substancji psychotropowych grupy I-P.

Co o nich mówi sama ustawa? Art. 21. 2. Substancje psychotropowe grupy I-P mogą być używane wyłącznie w celu prowadzenia badań naukowych (...) To już powinno wystarczyć jako dowód niezgodności Ustawy z Konstytucją. Używanie w celach medycznych jest zabronione. Art. 24. 1. Zbiór mleczka makowego i opium z maku oraz ziela konopi i żywicy konopi jest dozwolony wyłącznie w celu prowadzenia badań naukowych (...) Bach! Po raz drugi to samo.

Art. 32. 3. Uprawa konopi włóknistych może być prowadzona (...) 4. Uprawa konopi innych niż wymienione w ust. 3 jest zabroniona. Gwóźdź do trumny ustawy :) !Jak można odbić nasze argumenty? Art. 31. 1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej. 3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw. To chyba jedyne, na czym może się oprzeć argumentacja strony przeciwnej. Tyle że w myśl tych słów, to nie my musimy się bronić, a autor ustawy (w tym wypadku Trybunał Konstytucyjny w jego imieniu).

Inna sprawa to źródła naukowe, które trzeba odpowiednio dobrać - tzn. znaleźć takie, gdzie wyraźnie wymienione są przypadki, gdy THC nie miało legalnego zamiennika lub używanie zamiennika powodowało niepotrzebne cierpienie pacjentów. Jestem na 99% pewien, że takie publikacje da się znaleźć, głównie dotyczące jaskry, epilepsji i stwardnienia rozsianego. Samo zaskarżenie ustawy nie jest jednak takie proste. Nie można go złożyć ot, tak sobie. Gdyby ktoś z nas został przez sąd skazany za posiadanie marihuany, której używał do celów leczniczych, to mógłby to zrobić, ale dopiero po wyczerpaniu możliwości apelacji na wszystkich szczeblach hierarchii sądowniczej.

Kto w takim razie może składać skargę?

Art. 191. Z wnioskiem w sprawach, o których mowa w art. 188, do Trybunału Konstytucyjnego wystąpić mogą:
1) Prezydent Rzeczypospolitej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, 50 posłów, 30 senatorów, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Prokurator Generalny, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznik Praw Obywatelskich,
2) Krajowa Rada Sądownictwa w zakresie, o którym mowa w art. 186 ust. 2,
3) organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego,
4) ogólnokrajowe organy związków zawodowych oraz ogólnokrajowe władze organizacji pracodawców i organizacji zawodowych,
5) kościoły i inne związki wyznaniowe,
6) podmioty określone w art. 79 w zakresie w nim wskazanym. -- Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Oragny wymienione w punktach 3-5 mogą zaskarżac ustawę tylko, gdy dotyczy ich działalności statutowej. Pkt. 6 to właśnie ci, co przeszli przez wszystkie sądy i nie mają już gdzie się odwoływać. Liczyć więc możemy conajwyżej na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Proponuję zebrać odpowiednie materiały naukowe, może też jakieś zapisy z procesów dotyczących medycznej mj, jakie odbyły się w innych krajach. Do Rzecznika może napisać każdy, nie ma jakiejś określonej procedury ([http://www.e-prawnik.pl/ep.php3/bD1wbCZwPTExNiZrPTk=]). Rzecznik __ma obowiązek__ udzielić oficjalnej odpowiedzi na wniosek. Zobacz [plan działań|Zaskarżenie ustawy - zadania].

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Muchomor czerwony



  • Zbierz muchomory samotnie rosnące, małe, z rozwiniętym kapeluszem (są mocniejsze) wyrywając całe grzyby palcami (nie używać noża!) z ziemi.

  • Oderwij trzon i sprawdź, czy w grzybie nie stołują się robaki. ;)

  • Susz kapelusze w cieniu, umożliwiając przewiew (np. susz je na północnym balkonie).

  • Wybierz i zjedz nieparzystą ilość wysuszonych kapeluszy (np. 3, 5) po czym popij je wodą. Powiedz rodzinie, żeby się nie martwiła jeśli nie będziesz obecny(a) przez kilka godzin, 1-3 dni, rok(!).

  • LSD-25

Tego lata, zdarzyło mi się być na kwasie w dużym zbiorowisku ludzi (duży, pokojowo zorientowany festiwal ogólnopolski).

  • Benzydamina

### Substanja: 1x Tantum Rosa(50mg benzydaminy, na pierwszy raz) ###


### Doświadczenie: mj(dosyć duże ilości), grzyby(małe ilości)###


(-: Dziennik pokładowy :-)

  • LSD-25

W ostatnia sobote testowalem, jak moja swiadomosc zachowa sie i mozg po calym kocie....swiezutkim...pachnacym...prosto z Holandii.. Po ok. 20 minutach od zapodania w buske jusz mnie zaczelo krecic....apogeum dopadlo mnie w knajpie, gdzie mialem z przyjaciolmi i kobieta (lacznie czworo nakwaszonych kotami) ogladac mecz Niemcy - Chorwacja....knajpa obca, ludzie obcy...muza dziwna..jakies duby...mecz w telewizji...w drugim jakies psychiczne amatorskie filmy krecone przez wlasciciela restauracji.....ogolnie kosmos.....