UK: Znowu kary za konopie?

Rząd ostatniej nocy wskazywał, że miał wątpliwości na temat przeklasyfikowania konopi jako mniej niebezpiecznego narkotyku z grupy C. W decyzji, która może być interpretowana jako manewr przedwyborczy ministerstwo spraw wewnętrznych poprosiło ACMD o przegląd sytuacji w świetle nowych dowodów medycznych.

Tagi

Źródło

Sobota, 19 Marzec 2005 The Guardian

Tłumaczenie

fieloryb

Odsłony

1730

Rząd ostatniej nocy wskazywał, że miał wątpliwości na temat przeklasyfikowania konopi jako mniej niebezpiecznego narkotyku z grupy C. W decyzji, która może być interpretowana jako manewr przedwyborczy ministerstwo spraw wewnętrznych poprosiło Advisory Committee on the Misuse of Drugs (ACMD - Komisja Doradcza Do Spraw Nadużywania Narkotyków - tłumacz) o przegląd sytuacji w świetle nowych dowodów medycznych.

Charles Clarke minister spraw wewnętrznych napisał do przewodniczącego ACMD profesora Sir Michaela Rawlins a, prosząc o radę w sprawie substancji toksycznych w skunie różnych odmian, hodowanym hydroponicznie, który może mieć większą moc działania. Niezależna komisja nie zbierze się wcześniej niż w końcu maja, po spodziewanej dacie wyborów powszechnych. Intencja pana Clarke nie było jasna zeszłej nocy - czy chce on przygotować drogę zmiany polityki, czy uniknąć konopi jako tematu wyborczego, odpowiadając na krytykę Konserwatystów wobec miękkiego postępowanie rządu w sprawie narkotyków. W tym miesiącu w Izbie Gmin, odpierał on żądania rzeczniczki torysów Cheryl Gillan aby zastanowić się nad polityką wobec marihuany.

David Blunkett, poprzednik pana Clarke a zmienił klasyfikację marihuany z klasy B do C w styczniu 2004, umieszczając ją obok sterydów i wypisywanych na receptę antydepresantów, co uczyniło posiadanie marihuany w wielu wypadkach przestępstwem bez konieczności aresztowania. Jak doniosła policja stołeczna aresztowania za posiadanie w Londynie spadły o połowę w pierwszym roku rozluźnienia reżimu. W liście do Sir Michaela, pan Clarke poprosił komisję doradczą o przegląd świadectw medycznych od czasu, kiedy zarekomendowano przeklasyfikowanie w 2001. Wspomniał o badaniach nowozelandzkich, rozważających jak regularne używanie konopi zwiększa ryzyko wywoływania symptomów psychotycznych w późniejszym życiu. Podkreśla to też raport z uniwersytetu z Maastchricht, stwierdzający, że używanie narkotyków "umiarkowanie zwiększa" ryzyko symptomów psychotycznych u młodych ludzi, ale ma "znacznie silniejszy efekt u osób z oznakami predyspozycji do psychoz".

Pan Clarke kontynuował: "Chcę mieć jasność jaki jest wpływ dowodów prezentowanych przez przez to badanie na całkowitą ocenę konopi. Chciałbym także uzyskać informację na temat twierdzeń o wzroście występowania konopi o wysokim poziomie tetrahydrokanabiniolu (THC)". "Zwykle są one hodowane hydroponicznie i znane jako odmiany skuna . Wiem, że Holenderski rząd jest szczególnie zainteresowany w szczepami bardzo wysokiej mocy i zastanawia się czy nie powinny one być wyżej zaklasyfikowane". Ministerstwo spraw wewnętrznych zapytywało czy w związku z holenderską propozycją pan Clarke rozważał dwupoziomowy system klasyfikacji dla konopi w kraju.

Rzeczniczka powiedziała: "Będzie to kwestią przeanalizowania raportu. W zależności od tego co przyniesie powinni oni przedyskutować to z Association of Chief Police Officers (Stowarzyszenie Komendantów Oficerów Policji - tłumacz). Sir Michael nie mógł tego skomentować gdyż był za granicą. Komitet stwierdził w oświadczeniu, że jest głeboko zainteresowany kontynuowaniem najnowszych studiów nad marihuaną.

Martin Barnes, szef wykonawczy organizacji charytatywnej informującej o substancjach odurzających DrugScope powiedział: "Kiedy ACMD rekomenduje reklasyfikację, należy w pełni wziąć pod uwagę to, że cannabis może doprowadzać do problemów ze zdrowiem psychicznym". "Jest słusznym, że klasyfikacja konopi - tak jak wszystkich narkotyków - jest ściśle kontrolowana, ale musimy być pewni, że jest to oparte na rygorystycznych naukowych podstawach, nie będąc motywowanym przez czynniki polityczne".

Sekretarz gabinetu cieni ministerstwa spraw wewnętrznych David Davis rzekł: "Witamy rządowe rozpoznanie, jako coś co jest złe". "Obniżenie klasy konopi było straszną decyzją, która spowodowała pomieszanie wiadomości na temat niebezpieczeństwa narkotyków". John Carvel, redaktor do spraw społecznych

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Szałwia Wieszcza

Set & Setting: Ekstrakt 1g Salvia Divinorum 10x ,1g Marihuana, piwko.

Spotkanie ze znajomymi około 5 osób biorących udział w tripie.

Waga: 80kg

Wiek: 28lat

Doświadczenie: MJ,Gałka,Salvia,Kodeina,Benzo.

x

  • Katastrofa
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)

  • Amfetamina

nazwa substancji:amfetamina


poziom doświadczenia użytkownika: amph, thc, mdma, efedryna, benzo, kodeina


dawka, metoda zażycia: ok. 0,5 g donosowo


"set & setting": wycieńczony po 36 godzinnym niespaniu i imprezie w międzyczasie


efekty: skrajne pomieszanie z poplątaniem--------Poniżej przedstawiam wyciąg z mojego dziennika, w którym opisałem fazę kilka dni po zajściu.---------

  • Dekstrometorfan

Pierwsze spotkanie mialo miejsce w pierwszy liikend po moich

urodzinach. Jako, ze zawsze podchodze do testow bardzo ostroznie

zaczalem od malej dawki. Byli jeszcze za mna Bolek i Lolek [imiaona

zostaly celowo zmienione :) ] Dawka mala 7+3tabl.(150mg)/55kg . Powiem

krotko: Ja cos poczulem oni nie. Bolek mowil ze nic nie czul, Lolek

czul się zle, a Mescalito był radosny i dlatego tylko on przeszedl

do nastepnej rundy:). Trip był dziwny, pozwolil mi obadac sytuacje.

randomness