UK: Znowu kary za konopie?

Rząd ostatniej nocy wskazywał, że miał wątpliwości na temat przeklasyfikowania konopi jako mniej niebezpiecznego narkotyku z grupy C. W decyzji, która może być interpretowana jako manewr przedwyborczy ministerstwo spraw wewnętrznych poprosiło ACMD o przegląd sytuacji w świetle nowych dowodów medycznych.

Tagi

Źródło

Sobota, 19 Marzec 2005 The Guardian

Tłumaczenie

fieloryb

Odsłony

1730

Rząd ostatniej nocy wskazywał, że miał wątpliwości na temat przeklasyfikowania konopi jako mniej niebezpiecznego narkotyku z grupy C. W decyzji, która może być interpretowana jako manewr przedwyborczy ministerstwo spraw wewnętrznych poprosiło Advisory Committee on the Misuse of Drugs (ACMD - Komisja Doradcza Do Spraw Nadużywania Narkotyków - tłumacz) o przegląd sytuacji w świetle nowych dowodów medycznych.

Charles Clarke minister spraw wewnętrznych napisał do przewodniczącego ACMD profesora Sir Michaela Rawlins a, prosząc o radę w sprawie substancji toksycznych w skunie różnych odmian, hodowanym hydroponicznie, który może mieć większą moc działania. Niezależna komisja nie zbierze się wcześniej niż w końcu maja, po spodziewanej dacie wyborów powszechnych. Intencja pana Clarke nie było jasna zeszłej nocy - czy chce on przygotować drogę zmiany polityki, czy uniknąć konopi jako tematu wyborczego, odpowiadając na krytykę Konserwatystów wobec miękkiego postępowanie rządu w sprawie narkotyków. W tym miesiącu w Izbie Gmin, odpierał on żądania rzeczniczki torysów Cheryl Gillan aby zastanowić się nad polityką wobec marihuany.

David Blunkett, poprzednik pana Clarke a zmienił klasyfikację marihuany z klasy B do C w styczniu 2004, umieszczając ją obok sterydów i wypisywanych na receptę antydepresantów, co uczyniło posiadanie marihuany w wielu wypadkach przestępstwem bez konieczności aresztowania. Jak doniosła policja stołeczna aresztowania za posiadanie w Londynie spadły o połowę w pierwszym roku rozluźnienia reżimu. W liście do Sir Michaela, pan Clarke poprosił komisję doradczą o przegląd świadectw medycznych od czasu, kiedy zarekomendowano przeklasyfikowanie w 2001. Wspomniał o badaniach nowozelandzkich, rozważających jak regularne używanie konopi zwiększa ryzyko wywoływania symptomów psychotycznych w późniejszym życiu. Podkreśla to też raport z uniwersytetu z Maastchricht, stwierdzający, że używanie narkotyków "umiarkowanie zwiększa" ryzyko symptomów psychotycznych u młodych ludzi, ale ma "znacznie silniejszy efekt u osób z oznakami predyspozycji do psychoz".

Pan Clarke kontynuował: "Chcę mieć jasność jaki jest wpływ dowodów prezentowanych przez przez to badanie na całkowitą ocenę konopi. Chciałbym także uzyskać informację na temat twierdzeń o wzroście występowania konopi o wysokim poziomie tetrahydrokanabiniolu (THC)". "Zwykle są one hodowane hydroponicznie i znane jako odmiany skuna . Wiem, że Holenderski rząd jest szczególnie zainteresowany w szczepami bardzo wysokiej mocy i zastanawia się czy nie powinny one być wyżej zaklasyfikowane". Ministerstwo spraw wewnętrznych zapytywało czy w związku z holenderską propozycją pan Clarke rozważał dwupoziomowy system klasyfikacji dla konopi w kraju.

Rzeczniczka powiedziała: "Będzie to kwestią przeanalizowania raportu. W zależności od tego co przyniesie powinni oni przedyskutować to z Association of Chief Police Officers (Stowarzyszenie Komendantów Oficerów Policji - tłumacz). Sir Michael nie mógł tego skomentować gdyż był za granicą. Komitet stwierdził w oświadczeniu, że jest głeboko zainteresowany kontynuowaniem najnowszych studiów nad marihuaną.

Martin Barnes, szef wykonawczy organizacji charytatywnej informującej o substancjach odurzających DrugScope powiedział: "Kiedy ACMD rekomenduje reklasyfikację, należy w pełni wziąć pod uwagę to, że cannabis może doprowadzać do problemów ze zdrowiem psychicznym". "Jest słusznym, że klasyfikacja konopi - tak jak wszystkich narkotyków - jest ściśle kontrolowana, ale musimy być pewni, że jest to oparte na rygorystycznych naukowych podstawach, nie będąc motywowanym przez czynniki polityczne".

Sekretarz gabinetu cieni ministerstwa spraw wewnętrznych David Davis rzekł: "Witamy rządowe rozpoznanie, jako coś co jest złe". "Obniżenie klasy konopi było straszną decyzją, która spowodowała pomieszanie wiadomości na temat niebezpieczeństwa narkotyków". John Carvel, redaktor do spraw społecznych

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe
  • Etanol (alkohol)
  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Klonazepam
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Skomplikowana sprawa. Niedawno rozstałem się z dziewczyną, nie przeżywałem tego szczególnie mocno, po prostu byłem trochę smutny. Dodatkowo nie bardzo wiedziałem co teraz zrobić w kwestiach uczuciowych i liczyłem że znajdę odpowiedź podczas tego tripu. Jeśli chodzi o nastrój bezpośrednio przed przyjęciem to tak jak określił przyjaciel (Gutman) było chaotycznie. Na imprezie sylwestrowej było sporo osób, powstały dwie grupki, wrzucający kwas i nie wrzucający, rozdźwięk okazał się spory co tez nie pozostało bez efektu.

18 - 21.30 Początek

  • Dimenhydrynat

Do apteki doszedlem przez przypadek. Wracajac z uczelni mialem wstapic do monopolowego po 250,

ale ze akurat jestem na srodkach uspokajajacych,ktore mi sie skonczyly trafilem do farmaceuty.

Kupilem "valeriane" spojrzalem na fundusze, krotka walka z wlasnymi myslami i zakupilem 3

opakowania Aviomarinu-15 sztuk. Pomyslalem, ze moze byc ciekawie jak na pierwszy raz. Wrocilem

do domu , wypilem herbate,pozegnalem sie z rodzina i ruszylem do kumpla. W drodze wszystko

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Brak pomysłu na ciekawe spożytkowanie czasu, neutralne

Set& settings: brak ciekawszego pomysłu na spożytkowanie czasu, nuda. Zażyłem tego dnia jedno 2 opakowania dexa caps(400mg dxm) oraz w późniejszym czasie jedno opakowanie tussidexu 450. Do rzeczy.

14:15 wchodzę do apteki w wiadomych celach. Niestety nie ma mojego ulubionego tussidexu, więc zamiennie kupuę jedno opakowanie dexa capsu. Pare minut później zażywam całem opakowanie i udaje się do centrum handlowego.

  • Amfetamina


Witam potencjalnych czytelników.Jeżeli chodzi o doświadczenie - bo od tego zdaje się większość zaczyna tu swoje wywody - to wspomne tylko, że jest spore i obejmuje większość dostępnych przed kilku laty środków (od mocnej kawy po brown sugar i inhalanty w tym np. eter i to nie wdychany a pity czego swoją drogą nikomu nie polecam). Obecnie jestem generalnie trzeźwy choć zdaża się, że czasem wypiję parę piwek a jeżeli ściągnę do tego jeszcze chmurkę trawki to jest już duże święto.


randomness